Realizacje

Z wizytą w domu GROT 2

grot_2_1

GROT 2 to dom parterowy, niepodpiwniczony, idealnie dostosowany do potrzeb 2 – 3-osobowej rodziny. Ten budynek o prostej bryle i niewielkiej powierzchni, jest łatwy i tani w budowie oraz ekonomiczny w utrzymaniu. Na realizację domu wg projektu GROT 2 zdecydowała się pani Iwona, którą projekt ujął prostotą i funkcjonalnością.

grot_2_2Na zielonej ścianie lasu, z dala od miejskiego zgiełku stoi dom, w którym od 4 lat mieszka pani Iwona Łukaszewicz. Jej marzeniem było wybudowanie domu, który  stanie się oazą spokoju, miejscem, do którego będzie chętnie powracać. Plany dotyczące budowy domu dojrzewały latami (od czasu studiów). W końcu po latach udało się zrealizować marzenie i zbudować dom.

„Planowałam zbudować dom w nieco innej okolicy, ale nie dostałam Pozwolenia na budowę z uwagi na walory przyrodnicze tamtego obszaru i podjęłam decyzję zbudować dom tutaj, na działce, która należała do mojej rodziny. Nie żałuję, bo miejsce jest również urokliwe, tuż pod lasem” – wyjaśnia pani Iwona.

W kręgu poszukiwań były domy parterowe, niepodpiwniczone, o powierzchni użytkowej do 100 m2. Projekt GROT 2 idealnie wpasował się w działkę, a jego niewielkie gabaryty pozwoliły na samodzielne sfinansowanie inwestycji. „Projekt został przeze mnie nieco zmodyfikowany, natomiast bryła i charakter zostały zachowane. Ze zmian, jakie wprowadziłam, mogę wymienić: poszerzenie budynku, likwidację wiatrołapu w celu zwiększenia przestrzeni holu, za garażem urządziłam kotłownię, ponieważ dom ogrzewam piecem olejowym, zlikwidowałam wykusz w jadalni, a jeden z pokoi pomniejszyłam tak, by w sypialni wygospodarować miejsce na garderobę” – wymienia pani Iwona. „Wprowadzone zmiany sprawiły, że jest to dom, który idealnie spełnia moje potrzeby. Brakuje mi jedynie pomieszczenia gospodarczego na działce, gdzie mogłabym schować narzędzia ogrodnicze oraz meble ogrodowe itp., ponieważ pomieszczenie przewidziane na ten cel w projekcie przeznaczyłam na kotłownię.”

grot_2_w3

grot_2_w1

Budowa domu GROT 2 zajęła około półtora roku i była w całości realizowana przez firmę wykonawczą. Założenie ogrodu wokół domu zostało zlecone firmie ogrodniczej, natomiast pielęgnacją ogrodu od lat zajmuje się wyłącznie pani Iwona, co pochłania jej mnóstwo czasu, ale daje przy tym wiele satysfakcji.

grot_2_w2

Klasyczny i jednocześnie bardzo przytulny wystrój wnętrza jest dziełem właścicielki i odzwierciedleniem jej upodobań.

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »