Projekt domu Bez
Realizacje

Małe domy coraz bardziej popularne – zdjęcia z realizacji projektu BEZ

Małe domy stają się coraz bardziej popularne zwłaszcza wśród młodych ludzi. To spora oszczędność pieniędzy i sposób na szybkie postawienie swoich pierwszych czterech ścian. Mały dom to także świetny wybór dla tych, którzy chcą mieszkać w przytulnym i niedrogim miejscu. Z wielką przyjemnością prezentujemy najnowszą realizację małego domu o nazwie BEZ.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Bez

 

Dlaczego inwestorzy decydują się na małe domy?

Małe domy mają wiele zalet w stosunku do zwykłych, standardowych czterech ścian. Mocnych stron takiego rozwiązania jest naprawdę wiele. Przede wszystkim jest to szybki sposób na postawienie domu. Budowa nie trwa długo ze względu na jego rozmiar i już dosłownie po paru tygodniach bądź też miesiącach (w zależności od technologii budowy) można się wprowadzać do nowego lokum.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Bez

Jeśli chodzi o kwestie finansowe, one też odgrywają tu dużą rolę. Mniejsze cztery ściany to przede wszystkim niższe koszty budowy, zakupu materiałów, a także wystroju wnętrza. W tej ostatniej kwestii dzięki niewielkiemu metrażowi można postawić na jakościowo lepsze meble i dodatki, które w większym domu kosztowałyby niesamowite pieniądze. Co jeszcze warto nadmienić w tej kwestii to fakt, że działka zakupiona pod budowę wcale nie musi być duża. A zatem mniejsza działka to również duża oszczędność środków. Często okazuje się nawet, że mniejszy dom jednorodzinny na przedmieściach będzie kosztował mniej niż małe mieszkanie, albo kawalerka w centrum miasta. Warto się nad tym zastanowić i mądrze rozdysponować swoimi środkami na przyszłe lokum. Poza tymi kwestiami nie należy zapominać też o tym, że mniejsze domy są bardziej przytulne oraz łatwiejsze do zagospodarowania w nich przestrzeni.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Bez

Poza oczywistymi kosztami budowy warto zaznaczyć, że koszt użytkowania mniejszego domu jest również tańszy. Rachunki za wodę czy za ogrzewanie takiego lokum będą zdecydowanie mniejsze. Mniejsza działka to również mniejszy podatek od nieruchomości. Mniejszy dom wpływa na oszczędniejszy tryb życia, co również jest niewątpliwą zaletą takiego wyboru.

 

Czy wybór niewielkiego domu to dobra decyzja?

Aby nasz przyszły dom spełniał nasze wszelkie oczekiwania musimy zastanowić się czego dokładnie w nim potrzebujemy. Czy ma on posiadać garaż, czy jednak garaż wolnostojący będzie lepszym rozwiązaniem? Czy długie korytarze to dobry pomysł przy i tak małym metrażu? Czy potrzebujemy spiżarni, pralni albo dodatkowej garderoby? Odpowiadając sobie na tego typu pytania wykreuje się obraz idealnego małego domku, będący zwieńczeniem naszych pragnień, oczekiwań i marzeń.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Bez

Wybierając projekt domu musimy wziąć pod uwagę wszystkich domowników. Każdy powinien posiadać przestrzeń dla siebie, a korzystanie z przestrzeni wspólnej nie może wpływać na komfort jej użytkowania. Ważna jest więc ilość sypialni, łazienek i wielkość przestrzeni wspólnej zrzeszającej wszystkich mieszkańców.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Bez

Na plus będzie też tu prosty układ dachu, który nie obciąży zbytnio całej, niewielkiej bryły budynku. Generalnie projekt przyszłego domu powinien pochodzić ze sprawdzonego źródła. Dobrze wykonany projekt domu to podstawa. Świetne projekty domów znaleźć można na stronie “Domy w stylu”.

Szczegóły projektu domu BEZ oraz więcej zdjęć z realizacji projektu dostępne na stronie https://www.domywstylu.pl/projekt-domu-bez.php

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »