Realizacje

Z WIZYTĄ W DOMU BACHUS

projekt domu bachus
projekt domu bachus

Bachus to duży dom o klasycznych proporcjach, zwartej bryle i symetrycznym froncie części głównej. Wnętrze parteru organizuje przestrzenny salon z kominkiem, połączony funkcjonalnie z jadalnią i kuchnią. Na parterze zaprojektowano również dodatkowy pokój mogący pełnić funkcję gabinetu lub pomieszczenia dla gości. Na poddaszu znajdują się trzy wygodne pokoje i duża łazienka oraz strych. Ten reprezentacyjny dom, utrzymany w duchu podmiejskiej rezydencji, doskonale zaspokoi potrzeby mieszkaniowe 4 – 5-osobowej rodziny. Fotoreportaże dotyczące realizacji domów wg projektów MTM STYL spotkały się z gorącym przyjęciem przyszłych inwestorów, postanowiliśmy więc wybrać się z kolejną wizytą. Tym razem odwiedziliśmy dom Państwa Kitlasów, którzy od 4 lat, razem z dwiema córkami i psem wiodą spokojne i bezpieczne życie w malowniczym zakątku wśród drzew, z dala od zgiełku miasta.

Kwestia przypadku

Nie zawsze decyzja o budowie domu jest konsekwencją długoletnich marzeń i planów. Czasem tego typu decyzja zapada pod wpływem chwili, tak było u Państwa Kitlasów. „To czysty przypadek zadecydował o tym, że zaczęliśmy budować dom” – opowiada Pan Andrzej. „Pewnego dnia, znajomy, który prowadzi Agencję Nieruchomości zapytał nas, czy nie sprzedalibyśmy naszego dwupoziomowego mieszkania, ponieważ ma klienta, który szuka tego typu lokum. Decyzja została podjęta w ciągu jednej nocy – sprzedajemy mieszkanie i budujemy dom”.

wnętrze projektu bachus
wnętrze projektu bachus
wnętrze projektu bachus
wnętrze projektu bachus

Podczas poszukiwań działki Inwestorów spotkała miła niespodzianka. „Działkę udało się nam kupić w okolicach, które mają dla mnie ogromną wartość sentymentalną, bowiem z tych terenów pochodzą moi rodzice. Wiedziałem, że jest to wspaniałe miejsce do wybudowania domu. Kto by pomyślał, że po latach kupię działkę w tej okolicy” – kontynuuje Pan Andrzej.

Na zmiany nigdy nie jest za późno

Po znalezieniu działki Inwestorów czekało kolejne niełatwe zadanie – wybór projektu przyszłego domu. Państwo Kitlas początkowo zdecydowali się na budowę domu wg projektu KANTATA z kolekcji MTM STYL.

Jednak w trakcie załatwiania formalności Pan Andrzej przez przypadek odwiedził stronę internetową MTM STYL (www.domywstylu.pl). „I wówczas nastąpiło olśnienie. Oglądając prezentację projektu BACHUS stwierdziłem, że to jest jednak projekt idealny dla nas. Co prawda bardzo lubię nowoczesne domy, ale na działce, którą udało się nam kupić, wśród drzew dobrze prezentowałby się klasyczny, dostojny dom, jakim jest Bachus. Dodatkowym atutem tego projektu była również jego zwarta bryła. Ten dom, pomimo sporej powierzchni użytkowej około 200 m2, nie wymaga bardzo dużej działki” – dodaje Pan Andrzej. Budowa Bachusa trwała zaledwie 7 miesięcy. Pan Andrzej, wbrew powszechnej opinii, jakoby budowa domu była zajęciem bardzo wyczerpującym twierdzi, że ten okres był pięknym fragmentem jego życia. Pełne zaangażowanie w budowę opłaciło się, bo dzięki temu realizacja przebiegała bez większych problemów, a ponieważ Gospodarz posiada odpowiednie kwalifikacje, praktycznie większość prac wykonał samodzielnie.

wnętrze projektu bachus
wnętrze projektu bachus


Po budowie, czyli miłe użytkowanie…

Zastany drzewostan ułatwił Inwestorom aranżację przestrzeni wokół domu. Gospodarze zrobili wszystko, aby zachować i podkreślić charakter tego miejsca, dzięki temu otoczenie domu nawiązuje do klimatu pobliskiego lasu. Wybudowany dom, oprócz walorów estetycznych miał być przede wszystkim funkcjonalny. Był to istotny czynnik warunkujący wybór projektu. W domu Państwa Kitlasów gabinet na parterze wykorzystywany jest jako garderoba. Natomiast jeden z pokoi na poddaszu pełni funkcję pomieszczenia do pracy. Podczas realizacji Pan Andrzej zaplanował miejsce na kanał prowadzący do zsypu na bieliznę. Wszystko po to, aby uprościć codzienne czynności, na które wbrew pozorom traci się dużo cennego czasu. Wnętrze domu zostało urządzone przede wszystkim przez Pana Andrzeja. „Moja żona zaufała mi w kwestii aranżacji. Mam wyobraźnię przestrzenną. Przyglądając się rzutom przyszłego domu wiedziałem jak go urządzimy, a nawet jakie powiesimy firany. Zasadami, które przyświecały mi podczas aranżacji wnętrz naszego domu były funkcjonalność i prostota. Ze względu na obecność garderoby i licznych pomieszczeń pomocniczych, oprócz mebli kuchennych, praktycznie nie potrzebowaliśmy wielu dodatkowych sprzętów”. Klasycznie zaaranżowane wnętrze, utrzymane w stonowanej kolorystyce oraz oszczędność w doborze dodatków i ozdób świadczą o dojrzałym guście mieszkańców.

autor zdjęć i projektu BACHUS:

arch. Maciej Matłowski, MTM STYL

3 komentarze

 • Bartosz Ziółkowski

  Witam serdecznie! Jestem zachwycony Państwa domem!:) Czy była by morzliwość obejrzenia innych zdjęć z wnętrza domy??? Bardzo proszę o kontakt.

 • MTM STYL (Elżbieta Żurawska)

  Witam Pana,

  Zapraszam do odwiedzenia naszej strony z projektami domów, gdzie znajdzie Pan zdjęcia z realizacji projektu Bachus oraz zdjęcia wnętrz. Oto link:
  http://www.domywstylu.pl/realizacja.php?id=233

  Natomiast w zakładce WNĘTRZA zamieszczony został projekt wnętrza do projektu Bachus wykonany przez pracownię Art & Design. Wizualizacje są opatrzone interesującym komentarzem architekta wnętrz.
  http://www.domywstylu.pl/wnetrze.php?id=233

  Zachęcam do lektury i oglądania.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »