Projekt domu Aplauz
Nowości projektowe

APLAUZ – WYJĄTKOWY W KAŻDYM CALU

Jak zaprojektować wygodny, przestronny dom dla pięcioosobowej rodziny? Dom wpisujący się w polski krajobraz, o nie nazbyt awangardowej bryle a jednak charakteryzujący się niebanalną, nowoczesną architekturą? Na to pytanie odpowiedzią może być projekt gotowy Aplauz.

Projekt domu Aplauz

Na stosunkowo niedużej, jak na wygodny dom dla 5-osobowej rodziny, przestrzeni, liczącej nieco ponad 200 m2, udało się zmieścić wszystkie niezbędne mieszkańcom pomieszczenia. Autor projektu oszczędzając cenną przestrzeń nie zdecydował się na wykorzystanie jej do stworzenia obszernych stref: wejściowej i komunikacyjnej. Te przestrzenie spełniają tylko rolę pomocniczą w pełni wywiązując się z zadanej im roli. Dzięki optymalnej ich wielkości w ramach założonej przestrzeni udało się rozlokować cztery wygodne sypialnie, trzy pełnowartościowe łazienki, obszerną strefę dzienną z wydzieloną kuchnią i jadalnią, gabinet i duże, pełniące w każdym domu ważną rolę pomieszczenie gospodarcze. To ostatnie posiada niezależne drzwi zewnętrzne, co może okazać się bardzo cenne przy jego codziennym użytkowaniu, szczególnie jeśli ma służyć również do przechowywania narzędzi ogrodowych czy drewna do kominka.

Projekt domu Aplauz

W odróżnieniu od budynków jednorodzinnych parterowych z użytkowym poddaszem o podobnej wielkości i wysokości bryły, Aplauz posiada bardziej przestronne i łatwiejsze w aranżacji wnętrze. Brak skosów na wyższej kondygnacji udostępnia mieszkańcom w pełni każdy metr kwadratowy powierzchni. Jest to niewątpliwa zaleta tak skrojonej bryły budynku. Dzięki odpowiednim proporcjom nie wydaje się ona przy tym zbyt ciężka lub monumentalna. Jednocześnie zamknięta w niej przestrzeń jest bardzo praktyczna i dobrze doświetlona poprzez duże okna, których umieszczenie na poddaszach użytkowych nie zawsze jest możliwe.

Projekt domu Aplauz

O wyjątkowości tego typu architektury może świadczyć chociażby fakt, iż deweloperzy planujący inwestycje oparte na budynkach jednorodzinnych lub  bliźniaczych w bardziej prestiżowych lokalizacjach, często sięgają po projekty o podobnej bryle. Nie jest to podyktowane jedynie ich funkcjonalnością, ale również, a może przede wszystkim, pewną nobilitacją zabudowy o podobnej stylistyce.

Projekt domu Aplauz

Zobacz Projekt Aplauz

1 komentarz

  • salonmeblowy.net

    jak dla mnie to po prostu katastrofa, nic mi się w tym domu tak naprawdę nie podoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »