Realizacje

ARIZONA 2 : W POSZUKIWANIU NIEBANALNEJ FORMY.

P1010037P1010041P1010040P1010033

Słowo dom dla każdego z nas ma inne znaczenie i przywołuje różne wspomnienia. Ale każdy człowiek świadomie bądź podświadomie dąży do jego posiadania. Marzenia Pani Ilony o własnym domu były proste: ma być duży, jasny, przestronny z minimalną ilością mebli. Decyzja o budowie domu była powiązana z przeprowadzką za miasto i powiększeniem rodziny. Konsekwencją tego miał być dom.

DSC_9511P1010042

Szukając projektu wiedziałam, że chcę dom piętrowy, nowoczesny i z dużymi oknami. –opowiada Pani Ilona. Oczywiście metraż również miał znaczenie – szukaliśmy domu odpowiedniego do naszego budżetu – około 200-240 m. Arizona 2 spełniała wszystkie te kryteria, poza tym miała kuchnię połączoną z salonem – co również nam odpowiadało.

DSC_9506DSC_9532

Niestety nie uniknęliśmy zmian w projekcie – dodaje Pani Ilona. Aby dostosować projekt do indywidualnych potrzeb:

1) Zrezygnowaliśmy z okien 60×60.

2) Zrezygnowaliśmy ze spiżarki przy kuchni.

3) Powiększyliśmy łazienkę na parterze kosztem przejścia do kotłowni. Na uzyskanej powierzchni powstał prysznic. Przejście do kotłowni odbywa się przez garaż.

DSC_95094) Na parterze między wiatrołapem a łazienką (we wnęce) zrobiliśmy pomieszczenie tzw. spiżarkę. W ten sposób mamy przedpokój w kształcie prostokąta.

5) W sypialni na górze przesunęliśmy drzwi wejściowe o około 50 cm aby w środku sypialni zrobić garderobę do której się wchodzi. Wygospodarowaliśmy dwa pomieszczenia na garderobę damską i męską bez możliwości przechodzenia z jednej do drugiej.

Mieszkańcy domu zgodnie podkreślają, że dom spełnia ich oczekiwania i dobrze się w nim mieszka, choć z każdym rokiem pojawiają się nowe potrzeby, więc i nowe oczekiwania, którym dom musi sprostać.

Projetkt Arizona 2: http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_dwukondygnacyjne/arizona_2/

2 komentarze

 • PIOTR

  Projekt jest bardzo ciekawy ,sam się nad nim zastanawiam ale zabrakło w aktykule najważnieszego
  czyli opisu o kosztach realizacji przez Państwa na każdym etapie

  pozdrawiam

 • MTM STYL (Elżbieta Żurawska)

  Na naszej stronie internetowej podajemy szacunkowe koszty budowy projektu Arizona 2.
  W zestawieniu wyodrębniony jest stan surowy zamknięty oraz wykończenie jako odrębny przedział. Podane przy prezentacji projektu koszty uwzględniają ceny materiałów, robocizny i sprzętu. Koszt instalacji jest trudny do oszacowania, ponieważ zależy od decyzji inwestora. Może on zdecydować się na kocioł na paliwo stałe lub wybrać bardziej nowatorskie, rozbudowane i kosztowne rozwiązania typu pompa ciepła, wentylacja mechaniczna, instalacja solarna.
  Kosztorysy wszystkich domów są aktualizowane min. raz do roku.
  Oto link: http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_dwukondygnacyjne/arizona_2/#kosztorys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »