projekt domu Arizona
Realizacje,  Story

Arizona 2 – W poszukiwaniu niebanalnej formy

Słowo dom dla każdego z nas ma inne znaczenie i przywołuje różne wspomnienia. Ale każdy człowiek świadomie bądź podświadomie dąży do jego posiadania. Marzenia Pani Ilony o własnym domu były proste: ma być duży, jasny, przestronny z minimalną ilością mebli. Decyzja o budowie domu była powiązana z przeprowadzką za miasto i powiększeniem rodziny. Konsekwencją tego miał być dom.

Projekt domu Arizona

Szukając projektu wiedziałam, że chcę dom piętrowy, nowoczesny i z dużymi oknami. –opowiada Pani Ilona. Oczywiście metraż również miał znaczenie – szukaliśmy domu odpowiedniego do naszego budżetu – około 200-240 m. Arizona 2 spełniała wszystkie te kryteria, poza tym miała kuchnię połączoną z salonem – co również nam odpowiadało.

Projekt domu Arizona 2

Niestety nie uniknęliśmy zmian w projekcie – dodaje Pani Ilona. Aby dostosować projekt do indywidualnych potrzeb:

1) Zrezygnowaliśmy z okien 60×60.

2) Zrezygnowaliśmy ze spiżarki przy kuchni.

3) Powiększyliśmy łazienkę na parterze kosztem przejścia do kotłowni. Na uzyskanej powierzchni powstał prysznic. Przejście do kotłowni odbywa się przez garaż.

4) Na parterze między wiatrołapem a łazienką (we wnęce) zrobiliśmy pomieszczenie tzw. spiżarkę. W ten sposób mamy przedpokój w kształcie prostokąta.

5) W sypialni na górze przesunęliśmy drzwi wejściowe o około 50 cm aby w środku sypialni zrobić garderobę do której się wchodzi. Wygospodarowaliśmy dwa pomieszczenia na garderobę damską i męską bez możliwości przechodzenia z jednej do drugiej.

Projekt domu Arizona 2

Mieszkańcy domu zgodnie podkreślają, że dom spełnia ich oczekiwania i dobrze się w nim mieszka, choć z każdym rokiem pojawiają się nowe potrzeby, więc i nowe oczekiwania, którym dom musi sprostać.

Zobacz Projekt Arizona 2

2 komentarze

 • MTM STYL (Elżbieta Żurawska)

  Na naszej stronie internetowej podajemy szacunkowe koszty budowy projektu Arizona 2.
  W zestawieniu wyodrębniony jest stan surowy zamknięty oraz wykończenie jako odrębny przedział. Podane przy prezentacji projektu koszty uwzględniają ceny materiałów, robocizny i sprzętu. Koszt instalacji jest trudny do oszacowania, ponieważ zależy od decyzji inwestora. Może on zdecydować się na kocioł na paliwo stałe lub wybrać bardziej nowatorskie, rozbudowane i kosztowne rozwiązania typu pompa ciepła, wentylacja mechaniczna, instalacja solarna.
  Oto link: https://www.domywstylu.pl/projekt-domu-arizona_2.php

 • PIOTR

  Projekt jest bardzo ciekawy ,sam się nad nim zastanawiam ale zabrakło w aktykule najważnieszego
  czyli opisu o kosztach realizacji przez Państwa na każdym etapie

  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »