Zdjęcie z realizacji projektu domu Malutki dr-S
Realizacje,  Story

Reportaż z realizacji projektu domu Malutki dr-S

Projekt Malutki dr-S cieszy się niesłabnącą popularnością od momentu jego powstania. Zapoczątkował on serię projektów, które wyróżniają się nowoczesną architekturą w stylu nowoczesnej stodoły. Wszystkie projekty domów z tej serii charakteryzują się prostą bryłą z dwuspadowym dachem bez okapów oraz z dużą ilością przeszklonej powierzchni.

Projekt domu Malutki dr-S

Projekt domu Malutki dr-S

Nowoczesny projekt domu z przemyślanym układem wnętrz

Malutki dr-S jak sama nazwa wskazuje, posiada niedużą powierzchnię użytkową, która wynosi niespełna 80 m2. Jest to przestrzeń, która pozwala na funkcjonalne jej użytkowanie dla rodziny 2+2. Projekt sprawdzi się zarówno jako jednorodzinny dom mieszkalny dla miłośników nowoczesnej architektury oraz jako dom rekreacyjny przeznaczony do wypoczynku sezonowego. Dzięki swoim niedużym gabarytom Malutki dr-S można zrealizować jako dom na zgłoszenie, zgodnie z założeniami rządowego programu Polski Ład. Program zakłada, iż dom o powierzchni zabudowy do 70 m2 można wybudować bez pozwolenia na budowę. Powierzchnia zabudowy w projekcie Malutki dr-S wynosi 60,25 m2, co kwalifikuje go do kategorii projekty domów do 70 m2 bez pozwolenia.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Malutki dr-S

Projekt Malutki dr-S posiada niezwykle przemyślany i funkcjonalny układ pomieszczeń. Układ funkcjonalny domu został podzielony na część dzienną na parterze oraz nocną na poddaszu. Strefę dzienną tworzy salon połączony z jadalnią, w której znajduje się klimatyczny kominek oraz duże przeszklenia. Jest to przestrzeń, która pozwala na integrację z otoczeniem. Po otwarciu szerokiego przeszklenia, wnętrze domu łączy się częścią wypoczynkową na tarasie, który prowadzi do wejścia głównego. Na parterze zaprojektowano również wygodną kuchnię z kącikiem śniadaniowym, toaletę, a także pomieszczenie gospodarcze z funkcją kotłowni oraz pralni. Na poddaszu znajduje się strefa nocna z trzema sypialniami oraz łazienką. Główna sypialnia posiada prywatną garderobę oraz wyjście na przestronny balkon. Dwie mniejsze sypialnie również posiadają dostęp do wspólnego tarasu od strony ogrodu poprzez wysokie, geometryczne przeszklenia. Jest to niewątpliwie projekt domu, który skradnie wasze serce.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Malutki dr-S

Urokliwa realizacja projektu Malutki dostępna dla każdego

Projekt Malutki dr-S doczekał się wielu realizacji. Z dumą obserwowaliśmy kolejne domy, które powstawały w całej Polsce. Zawsze chętnie sprawdzamy jak Inwestorzy realizują swoją wizję naszego projektu. Czy dostosowują go do swoich potrzeb, czy też może budują ściśle z projektem. Projekt Malutki dr-S jest to idealny dom pod inwestycje, który można przeznaczyć na wynajem dla gości. Dotyczy to zarówno sezonu letniego jak i zimowego. W takim też celu został wybudowany dom, do którego chcielibyśmy was zaprosić.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Malutki dr-S

Najnowsza realizacja projektu Malutki dr-S powstała w Górach Świętokrzyskich w malowniczym miejscu o nazwie Wzgórza Kunowskie. Dla wszystkich zainteresowanych projektem przeprowadziliśmy krótki wywiad z Inwestorem o realizacji projektu Malutki dr-S.

Domy w Stylu: Co zainspirowało Państwa do stworzenia wyjątkowego miejsca do wypoczynku jakiem są Wzgórza Kunowskie?

Inwestor: Wzgórza Kunowskie powstały z myślą o osobach, które chcą poznać i cieszyć się pięknem, wyjątkowością i dziewiczym charakterem Gór Świętokrzyskich, a jednocześnie cenią sobie komfort, wygodę i intymność. Chcieliśmy stworzyć prawdziwą oazę, w której nasze domy staną się częścią otaczającej natury i idealnym miejscem relaksu i wyciszenia z dala od szalonego tempa dnia codziennego.

Co było pierwsze: pomysł na miejsce (inwestycję) czy projekt domu?

Pierwszy był pomysł na stworzenie takiego miejsca. Po wielu latach pracy w dużych korporacjach i w ciągłym pośpiechu, jak nikt inny wiemy, czego potrzeba do prawdziwego odpoczynku i złapania równowagi. Projekt z linii Malutki to była miłość od pierwszego wejrzenia. Prosty, ale jednocześnie nowoczesny. |Piękna bryła i duże okna przykuły naszą uwagę. Był to nasz pierwszy typ, który uważamy za doskonały wybór.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Malutki dr-S

Na co zwracaliście Państwo uwagę poszukując projektu? Ważna była bryła i charakter domu, a może program funkcjonalny, powierzchnia użytkowa, ilość sypialni itp.? Czy szukaliście Państwo projektu, który spełniał z góry założone kryteria?

Dom powinien wpisywać się w charakter działki. Musiał stać się częścią otaczającego go lasu. Wybierając projekt Malutki dr-S, poza tymi wytycznymi,  kierowaliśmy się również wydanymi warunkami zabudowy, w które ten projekt wpisywał się idealnie. Ilość sypialni oraz układ pomieszczeń spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Oddzielny salon doskonale sprawdza się jako zarówno jako miejsce wspólnego rodzinnego świętowania oraz jako miejsce na kameralne spotkanie w gronie przyjaciół.

Co zdecydowało o wyborze projektu Malutki dr-S?

Najbardziej przekonała nas nowoczesna bryła i duże przeszklenia, które gwarantują, że mieszkańcy mają poczucie dużej otwartej przestrzeni i bliskości natury. Malutki dr-S jest bardzo wygodny i dobrze zaplanowany. Po zakończonej budowie, wszyscy mieli takie samo zdanie. W tym domu chce się  przebywać i spędzać czas.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Malutki dr-S

Ile trwała realizacja inwestycji od momentu uzyskania pozwolenia na budowę?

Od momentu uzyskania pozwolenia na budowę inwestycja trwała 14 miesięcy.

Czy dom został zbudowany zgodnie z projektem, czy zostały wprowadzone jakieś zmiany – jeśli tak to jakie i w jaki sposób przyczyniły się do zwiększenia komfortu użytkowania?

Nie zmienialiśmy oryginalnego projektu. Spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Malutki dr-S

Jaki rodzaj ogrzewania został zastosowany w domu?

Dom ogrzewany jest pompą ciepła. Ogrzewanie podłogowe zostało wykonane w płycie fundamentowej. W salonie znajduje się kominek, który także doskonale sprawdza się jako źródło dodatkowego ciepła.

Czy jest to projekt drogi w realizacji, jak oceniacie Państwo koszty budowy i eksploatacji?

Ostateczna cena wybudowania tego projektu jest oczywiście uzależniona od indywidualnych decyzji inwestora, ale nie jest to drogi projekt.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Malutki dr-S

Czy był taki etap budowy, który przysporzył najwięcej problemów, bądź pochłonął znaczną część budżetu?

Ze względu na ukształtowanie terenu, to prace ziemne i prace przy płycie fundamentowej pochłonęły znaczną część środków. Za to z efektu końcowego jesteśmy bardzo zadowoleni. Wyjątkowe umiejscowienie budynku dodaje całej inwestycji wyjątkowego smaku.

Co było Państwa inspiracją do stworzenia aranżacji wnętrz? Skąd nazwa Pański Jeleń?

Projekt wnętrz to nasze autorskie dzieło. Przytulnie, elegancko i jednocześnie z charakterem. Wnętrza mają zapraszać do odpoczynku a jednocześnie dawać poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Inspirują do całkowitego oddania się odpoczynkowi od spraw dnia codziennego. Nazwa domu „Pański Jeleń” idealnie oddaje charakter Wzgórz Kunowskich. Z jednej strony standard, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających, a z drugiej natura wdzierająca się z każdej strony. Do tego należy dodać piękne jelenie, które podchodzą pod sam dom.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Malutki dr-S

Rady dla osób, które myślą o wyborze tego projektu zarówno do celów inwestycyjnych oraz jako dom jednorodzinny.

Tylko jedna rada. Zapraszamy do domu Pański Jeleń. Kilka nocy w naszym domu z pewnością będzie najlepszą rekomendacją, by budować projekt Malutki dr-S.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Malutki dr-S

Pełna prezentacja projektu oraz więcej zdjęć z realizacji znajduje się przy prezentacji projektu Malutki dr-S.

Projekty domów z serii Malutki

Projekt Malutki dr-S jest pierwszym z serii projektów. Jest to najmniejszy projekt z serii oraz jedyny zaprojektowany w szkielecie drewnianym. Pozostałe projekty różnią się powierzchnią użytkową, układem funkcjonalnym, garażem oraz wykończeniem elewacji. Każdy kolejny projekt powstawał w oparciu o sugestie i pomysły Inwestorów, którzy zgłaszali nam pomysły i oczekiwania względem projektu. Wszystkie projekty z serii Malutki można zobaczyć TUTAJ.

Grupa budujących – Budujemy Malutkiego

Zachęcamy do dołączenia do grupy Budujemy Malutkiego, którą założyliśmy na Facebooku. Grupa to idealne miejsce do wymiany doświadczeń, zamieszczania zdjęć i filmów z realizacji oraz opinii o projekcie. Dzięki grupie możesz bez problemu nawiązać kontakt z osobami, które budują dom wg projektu z serii Malutki.

 

Opracowanie własne Domy w Stylu

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości www.wzgorzakunowskie.pl/panski-jelen/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »