Realizacje

DIUNA – Z DUCHEM CZASU

Diuna zdj1

Od początku wiedziałem, że nie chcę mieszkać w domu typu dworek z czerwoną dachówką.

Prosta forma, nowoczesna technologia, przestronne wnętrze i dużo światła to główne atuty domu, w którym mieszkam. Zdecydowanie wyróżnia się na tle tradycyjnych domów z sąsiedztwa. Jego bryła nawiązuje do modernistycznych XX-wiecznych willi. Lekkości bryle nadaje przeszklony fragment elewacji, ciągnący się od gruntu po dach. Fragmenty elewacji zostały pokryte panelami z drewna modrzewiowego, które ze względu na walory estetyczne oraz wytrzymałość na warunki atmosferyczne są porównywane do egzotycznych gatunków drewna. Dom jest połączeniem tradycyjnej technologii i nowoczesnych instalacji oraz doskonałej jakości materiałów. Budynek został umiejscowiony na działce w taki sposób, aby najbardziej przeszklona część domu znajdowała się po stronie zachodniej i południowej. Dzięki dużym taflom szkła wnętrze domu harmonijnie łączy się z otaczającą go zielenią. Od strony północnej ograniczono ilość szkła do minimum, by uniknąć ucieczki ciepła przez okna. Wnętrze domu miało być w założeniu przestronne, jasne, minimalistyczne.

Diuna zdj2Diuna zdj3

Źródłem ciepła jest kocioł gazowy. Na parterze domu zastosowane zostało ogrzewanie podłogowe, natomiast na piętrze grzejniki płytowe. Do dodatkowych udogodnień można zaliczyć system centralnego odkurzania, zdalnie sterowane rolety antywłamaniowe. W domu znajduje się również system wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej oraz rekuperator z gruntowym wymiennikiem ciepła. Dodatkowo cały system grzewczy wspomaga kominek z płaszczem wodnym, który rozprowadza ciepło wytworzone przez ogień do grzejników i systemu ogrzewania podłogowego. Wszystko po to, aby obniżyć koszty utrzymania domu.

Dom ma nieco ascetyczny charakter, ale takie były założenia. Trzeba mieć dużo determinacji, aby konsekwentnie utrzymać niepowtarzalny klimat domu.

Zobacz projekt DIUNA; http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_dwukondygnacyjne/diuna/

Bartosz C., okolice Warszawy

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »