Porady architektów

Plusy mieszkania we własnym domu

Zakładamy, że skoro zajrzałeś na naszego bloga to myślisz, marzysz i chcesz mieć swój własny dom. Zapewne już wkrótce rozpoczniesz poszukiwania idealnego projektu domu. Gratulujemy decyzji.
Budowa domu to wielka przygoda, której efektem jest wymarzony dom. Każdy z nas przystępuje do budowy domu z innych powodów, ale najczęściej jest to po prostu chęć posiadania „własnego kawałka podłogi”, ogrodu i bycia niezależnym. Jasnych stron związanych z mieszkaniem we własnym domu jest z pewnością więcej niż wad. Najważniejsze jest to by na początku drogi trafnie rozpoznać swoje potrzeby oraz możliwości finansowe. Jeśli na tym etapie nie miniemy się z rzeczywistością szansa na sukces jest murowana.

  • Decydując się na budowę domu dokonujesz inwestycji. Myślenie dosłowne, wyłącznie o zyskach finansowych ma tu znaczenie drugoplanowe. W przypadku domu inwestujemy głównie w komfort swój i swojej rodziny, dobre samopoczucie oraz prestiż.
  • >Myśląc o własnym domu odczuwasz radość z planowania. Budując dom masz realny wpływ nie tylko na jego rozkład, metraż, stylistykę, ale również na dobór technologii, materiałów, urządzeń, które w przyszłości będą miały wpływ na koszty jego eksploatacji. Budując dom możesz dobrać rozwiązania takie, na jakie cię stać.
  • Własny dom to również nieograniczona niczym swoboda kształtowania przestrzeni wokół domu, jak również aranżacji wnętrza.
  • Dom pozwala na kontakt z naturą o każdej porze roku. Sezonowe prace w ogrodzie, odśnieżanie, porządkowanie to nie tyko praca, ale również niesamowite źródło zdrowia, energii i satysfakcji.
  • Nic tak nie cieszy jak poczucie swobody, a we własnym domu to my jesteśmy gospodarzami i to my decydujemy o tym, kiedy robimy pranie, bierzemy prysznic, słuchamy muzyki, podejmujemy gości.
  • Gdy zdecydujesz się na własny dom nie musisz się martwić o miejsce do parkowania, ponieważ masz swój garaż, wiatę lub podjazd.

Czujesz się przekonany? Nie pozostaje nic innego jak tylko wybór projektu, spełniającego wszystkie twoje oczekiwania. Zapraszamy do poszukiwań: www.domywstylu.pl, to tutaj znajdziesz nasze projekty.

1 komentarz

  • developer wroclaw

    Świetny wpis! Należy jednak pamiętać, że nie każdy może sobie pozwolić na własny dom, tym bardziej o dużej powierzchni. Nie każdy też będzie jej potrzebował, wielu osobom wystarczy jedno czy kilku pokojowe mieszkanie w centrum miasta. Bliskość do pracy czy szkoły oraz centrów handlowych może być dla niektórych ważniejsza niż bliskość do lasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »