Porady architektów

Plusy mieszkania we własnym domu

Zakładamy, że skoro zajrzałeś na naszego bloga to myślisz, marzysz i chcesz mieć swój własny dom. Zapewne już wkrótce rozpoczniesz poszukiwania idealnego projektu domu. Gratulujemy decyzji.
Budowa domu to wielka przygoda, której efektem jest wymarzony dom. Każdy z nas przystępuje do budowy domu z innych powodów, ale najczęściej jest to po prostu chęć posiadania „własnego kawałka podłogi”, ogrodu i bycia niezależnym. Jasnych stron związanych z mieszkaniem we własnym domu jest z pewnością więcej niż wad. Najważniejsze jest to by na początku drogi trafnie rozpoznać swoje potrzeby oraz możliwości finansowe. Jeśli na tym etapie nie miniemy się z rzeczywistością szansa na sukces jest murowana.

  • Decydując się na budowę domu dokonujesz inwestycji. Myślenie dosłowne, wyłącznie o zyskach finansowych ma tu znaczenie drugoplanowe. W przypadku domu inwestujemy głównie w komfort swój i swojej rodziny, dobre samopoczucie oraz prestiż.
  • >Myśląc o własnym domu odczuwasz radość z planowania. Budując dom masz realny wpływ nie tylko na jego rozkład, metraż, stylistykę, ale również na dobór technologii, materiałów, urządzeń, które w przyszłości będą miały wpływ na koszty jego eksploatacji. Budując dom możesz dobrać rozwiązania takie, na jakie cię stać.
  • Własny dom to również nieograniczona niczym swoboda kształtowania przestrzeni wokół domu, jak również aranżacji wnętrza.
  • Dom pozwala na kontakt z naturą o każdej porze roku. Sezonowe prace w ogrodzie, odśnieżanie, porządkowanie to nie tyko praca, ale również niesamowite źródło zdrowia, energii i satysfakcji.
  • Nic tak nie cieszy jak poczucie swobody, a we własnym domu to my jesteśmy gospodarzami i to my decydujemy o tym, kiedy robimy pranie, bierzemy prysznic, słuchamy muzyki, podejmujemy gości.
  • Gdy zdecydujesz się na własny dom nie musisz się martwić o miejsce do parkowania, ponieważ masz swój garaż, wiatę lub podjazd.

Czujesz się przekonany? Nie pozostaje nic innego jak tylko wybór projektu, spełniającego wszystkie twoje oczekiwania. Zapraszamy do poszukiwań: www.domywstylu.pl, to tutaj znajdziesz nasze projekty.

1 komentarz

  • developer wroclaw

    Świetny wpis! Należy jednak pamiętać, że nie każdy może sobie pozwolić na własny dom, tym bardziej o dużej powierzchni. Nie każdy też będzie jej potrzebował, wielu osobom wystarczy jedno czy kilku pokojowe mieszkanie w centrum miasta. Bliskość do pracy czy szkoły oraz centrów handlowych może być dla niektórych ważniejsza niż bliskość do lasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »