Inspiracje & Wnętrza

Schowki w Twoim domu, czyli jak praktycznie wykorzystać przestrzeń.

Nie każdy dysponuje naprawdę dużym domem. Bardzo często przestrzeń, którą mamy do dyspozycji, jest ograniczona. W takiej sytuacji każdy jej centymetr należy oszczędzać. Dobrym rozwiązaniem są rozmaite schowki, w których umieścić możemy na przykład pościel, buty czy zimową odzież.

Dlaczego warto decydować się na dodatkowe schowki w domu?

Wielu osobom schowki kojarzą się z dawnymi czasami, kiedy to w naszych domach obowiązkowo musiał znajdował się pawlacz. Ci jednak, którzy śledzą aktualne trendy w urządzaniu wnętrz, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że tego rodzaju schowki znowu są modne. Dodatkowo dzisiaj buduje się zdecydowanie mniejsze domy. W związku z tym każdy centymetr przestrzeni ma ogromne znaczenie. W niewielkich szafkach, szafeczkach czy szufladkach możemy schować rzeczy, których aktualnie nie używamy. Schowki pomagają nam utrzymać porządek w domu, sprawiają, że wszystko ma swoje miejsce. Są świetnym sposobem na to, aby zaoszczędzić przestrzeń, a jednocześnie maksymalnie wykorzystać tą, którą mamy do dyspozycji.

 Zabudowane wnęki

To najprostsze rozwiązane na dodatkowe półki czy szafki. Nieraz zdarza się tak, że w naszym domu znajduje się niewykorzystana wnęka. Wystarczy ją zabudować, aby wolna przestrzeń się nie marnowała. Zdecydować można się albo na wykonanie prostych półek, albo na zamykaną szafkę. Drugie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej praktyczne. Pozwala na schowanie tych przedmiotów, które niekoniecznie chcielibyśmy pokazywać tym, którzy nas odwiedzają.

lilia_3_w05

 Miejsce pod schodami

W domach piętrowych bardzo dużo wolnej przestrzeni marnuje się pod schodami. Jeżeli chcemy zyskać dodatkowe szafki czy szuflady, warto to miejsce wykorzystać. Pod schodami umieścić możemy wysuwane szuflady lub niewielkie szafeczki, w których bez trudu schowamy rozmaite drobiazgi. To, jak duże będą wykonane schowki, uzależnione jest oczywiście od budowy schodów. Im więcej jest pod nimi miejsca, tym bardziej pojemny będzie zrobiony schowek.

teo_5_w01

Skrzynie pod łóżkiem

To chyba najczęściej wykorzystywane schowki. W tym wypadku możemy albo zdecydować się na kupno łóżka ze skrzynią, albo taką skrzynię wykonać samodzielnie. Zdecydowana większość osób decyduje się oczywiście na pierwsze rozwiązanie, które jest zdecydowanie prostsze i pozwala zaoszczędzić ogromną ilość czasu.

cyprys_3_w06

Schowki w przedpokoju

To miejsce, które Polacy wyjątkowo upodobali sobie na rozmaite schowki. W przedpokojach chętnie wykonujemy tak zwane pawlacze, które znajdują się pod sufitem. Jest to dodatkowa szafka, która nie zajmuje nam niepotrzebnie przestrzeni. Schować możemy w niej z powodzeniem na przykład nieużywaną aktualnie pościel czy odzież, w których nie chodzimy. Pawlacz każdy majsterkowicz wykona bez żadnych trudności sam. Wystarczą do tego podstawowe narzędzia oraz odrobina wyobraźni.

decyma_6_w04

Schowki to świetne rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w każdym domu. Decydują się na nie ci, których domy nie są zbyt duże. Dzięki schowkom w domu panuje ład i porządek, a każdy nawet najmniejszy przedmiot ma swoje miejsce.

4 komentarze

  • Wood

    Fajnie jest mieć schowki w domu lub mieszkaniu, takie niewidoczne, ukryte. Zastepują szafy.
    WPis ciekawy pełem pomysłów.

  • Marek

    Dodatkowe schowki w mieszkaniu to super pomysł, gdyż praktycznych rozwiązań nigdy zadużo. Niestety w moim mieszkanku nie ma schowków są tylko meble, szafki brakuje w nim ciekawych rozwiązań, które z pewnością przydałyby się. BYć może skorzystam z przestawionych w wpisie pomysłów i postaram się któryś z nich wprowadzić w życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »