Wnętrze projektu domu Onyks
Inspiracje & Wnętrza,  Projekty & Wnętrza

Styl industrialny — do jakich wnętrz najbardziej pasuje?

Styl industrialny od lat jest niezwykle popularny w nowoczesnych wnętrzach. Posiada wiele charakterystycznych cech, które sprawiają, że przestrzenie projektowane w ten sposób zyskują głębi, trójwymiarowości i nuty tajemniczości. Poznaj bliżej ten styl i dowiedz się, do jakich wnętrz będzie najbardziej pasował.

 

Historia i charakterystyka stylu industrialnego

Industrial swoje początki znajduje w Nowym Jorku, a dokładniej na Manhattanie w SoHo. W latach 50. XX wieku było to miejsce pełne przemysłu, fabryk i magazynów, a także brudu i niebezpieczeństwa. Po czasie opuszczone magazyny zaczęły być kupowane przez przeróżnych artystów, którzy sprawnie przekształcali miejsca przemysłu na swoje pracownie artystyczne. W tamtych czas miejsca te nie były warte zbyt dużo, dziś apartamentowce mieszkalne przetworzone z pracowni są niezwykle drogie, wręcz jedne z droższych w tym mieście.

Wnętrze projektu domu Onyks

Industrialem nazwać można wnętrza o ogromnej, wolnej przestrzeni. Co ciekawe, industrial może zagościć również w naprawdę niewielkich, wręcz mikro pomieszczeniach, na przykład w bloku. Kluczem do stworzenia wizualnie „dużej przestrzeni” jest tu przede wszystkim gra światła i cienia nadająca głębię, oszczędność w ilości mebli i nie zagracenie zbędnymi dodatkami. Pożądane są tu chłodne barwy, głównie ciemnego drewna, szarości i bieli. Nie można zapomnieć także o fakturach. Bardzo popularnymi i kojarzącymi się z industrialem materiałami są: beton, wszelkie metale, zarówno błyszczące, jak i stonowane, matowe, dodatkowo sporo szkła, które tworzy przestrzeń i nadaje jej przestronności. Nie można zapominać również o drewnianych wstawkach podkreślających całe wnętrze w subtelnym stylu.

Wnętrze projektu domu Onyks

 

Jak w łatwy sposób zaaranżować przestrzeń w industrialu?

Trzeba skupić się przede wszystkim na podstawach. Każdy element we wnętrzu musi się ze sobą łączyć i tworzyć spójną całość zarówno pod kątem estetycznym, jak i kolorystycznym. Zbyt duża ilość mebli w pomieszczeniu mogłaby niekorzystanie wpłynąć na cały industrialny styl, jaki chcemy tam stworzyć. Chodzi tu głównie o to, by przestrzenie były otwarte, optycznie ogromne i przestronne, a do tego celu nie można z meblami przesadzać.

Wnętrze projektu domu Onyks

Nie należy też przesadzać z dodatkami. Skromność w tej kwestii to klucz do sukcesu. Projektowana tudzież aranżowana przestrzeń powinna być „wolna”, otwarta i niezagracona zbędnymi dodatkami. Warto postawić tu na minimalizm i dobrać do wnętrza jedynie delikatne poduszki na narożnik, albo skąpą we wzory narzutę na łóżko, a do rogu pokoju wstawić ogromnego, zielonego kwiatka, który będzie przyciągał uwagę i nadawał nuty świeżości całemu wnętrzu.

Wnętrze projektu domu Onyks

Jak industrial to tylko surowy. Na ścianach może znaleźć się cegła i „pozostałości” po tynku, które w inteligentny sposób zostaną przekształcone w arcydzieło na ścianach. Meble powinny mieć zupełnie chłodne kolory drewna, a beton, który zagości na posadzce tylko podkreśli wyjątkowość tego stylu. Warto w kwestii wykończenia nie bać się eksperymentować.

Wnętrze projektu domu Onyks

Szukasz projektu domu, w którym idealnie sprawdzi się styl industrialny? Koniecznie zobacz projekt Onyks. W projekcie pojawiła się antresola oraz panoramiczne przeszklenia, dodatkowo podkreślą scharakteryzowany wyżej styl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »