Inspiracje & Wnętrza

Pracownia w domu – jak urządzić?

Jest wiele zawodów, które pozwalają na pracę w domu. Przykładami mogą być freelancerzy oraz osoby, które mogą pracować zdalnie, zabierając część pracy poza biuro. Jednak nawet praca w domu wymaga odpowiedniego miejsca. W jaki sposób zaaranżować tę przestrzeń, by umożliwiała pełną koncentrację i spokój? Z pewnością przyda się coś więcej niż kawałek stołu…

bluszcz_4_w03

Miejsce do pracy w domu

Najważniejszym elementem domowego biura jest odpowiedni biurko. Aby praca przy komputerze była wygodna, musi mieć odpowiednią wysokość. Warto zainwestować w nieco lepsze krzesło, by nasz kręgosłup nie cierpiał. Nawet jeżeli nie mamy osobnego pomieszczenia, które moglibyśmy przeznaczyć na miejsce do pracy, warto nabyć biurko odpowiedniej wielkości. Prawdopodobnie moglibyśmy korzystać ze stołu w jadalni, jednak większość osób woli stanowczo oddzielić miejsce pracy od miejsca wypoczynku, nawet we własnym domu.

bachus_7_w02

Jak urządzić gabinet w domu?

Gabinet w domu to miejsce, w którym koncentracja i spokój to podstawa. Z tego względu nie powinno znajdować się w nim zbyt wiele dekoracji. Głównym elementem jest oczywiście biurko. Warto, by stało koło okna, co umożliwi nam korzystanie ze światła dziennego. Komputer najlepiej ustawić tyłem do okna, tak by monitor nie był zbyt mocno oświetlony. To dobre ułożenie również z tego względu, że podczas pracy będziemy mogli spoglądać na to, co znajduje się za oknem – jest to bardzo pożądane dla zdrowia oczu. Na biurku obowiązkowo musi znajdować się lampka. Zainwestujmy w oryginalny model, gdyż będzie on towarzyszył nam przez wiele godzin. Jeżeli będziemy przyjmować w gabinecie Klientów, zadbajmy o dodatkowe krzesła lub fotele. Dla komfortu rozmowy możemy ustawić dodatkowy stolik i kanapę.

bachus_7_w01

W tym przypadku warto zrezygnować z dywanów czy kolorowych poduch. Na ścianie możemy powiesić ulubione zdjęcia lub obrazy, a na podłodze ustawić dużo roślin. Z pewnością przyda nam się regał, na którym będziemy mogli przechowywać odpowiednie dokumenty nie robiąc bałaganu na biurku.

jaspis_r55

Meble do pracowni krawieckiej

Wiele osób zastanawia się jak urządzić pracownię krawiecką, która bez problemu możne znajdować się w domu. Pierwsza decyzja powinna dotyczyć stołu. Z pewnością powinien on być sporych rozmiarów, byśmy mogli spokojnie wykroić każdy materiał. Dla wygody warto zainwestować lub samodzielnie wykonać stół, do którego będzie dostęp z czterech stron. Powinien być wyposażony w różne szuflady i przegródki. Na ścianach możemy umieścić specjalne szafki na różne nici i inne potrzebne materiały i narzędzia. Bardzo ważnym elementem jest krzesło. Musi być odpowiednio wysokie i wygodne. Najlepiej sprawdzą się modele, które mają możliwość regulacji. Na pewno przyda się lampka na stole lub większa lampa wisząca tuż nad nim, która oświetli miejsce naszej pracy. Tkaniny możemy trzymać w pudłach, jednak gdy zacznie nam ich przybywać, warto zagospodarować miejsce pod stołem i zrobić tam odpowiednie duże półki.

2 komentarze

  • Stolarka

    Zgadzam się z tym, że meble to podstawa – widziała ciekawe zestawy w odyssea meble – znacie może?

  • Ergonauta

    Zdecydowanie zgadzam się z Tobą w 100%! W pomieszczeniu, gdzie pracuje się umysłowo nie powinno znajdować się zbyt wiele ozdób i tak zwanych rozpraszaczy. Na dłuższą metę wpływają one negatywnie na efektywność.
    Mądrze napisałeś również o biurku i krzesłach, które są fundamentem.
    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »