Inspiracje & Wnętrza

Elementy nowoczesnego wystroju wnętrz

Modernizm w architekturze rozpoczął się w 1918 wieku i miał na celu podkreślenie funkcji, które pełnią poszczególne elementy. Styl ten odwoływał się również do istniejących warunków materialnych. Jest rozpoznawany na całym świecie poprzez swoją funkcjonalność i oszczędność formy. Jeżeli należysz do osób, które lubią dużo wolnej przestrzeni, nowoczesny styl powinien przypaść Ci do gustu.

ariel_2_w03

Minimalizm

Nowoczesne wnętrze to przede wszystkim prostota. Co więcej, granice między pomieszczeniami mogą się zacierać, co świetnie sprawdzi się dla rodzin, które lubią spędzać ze sobą czas. Poszczególne pomieszczenia można wyróżnić poprzez zmianę płytek podłogowych lub koloru ściany. Wszystko w delikatny, nieradykalny sposób.

kaszmir_w06

W nowoczesnym wnętrzu niezwykle ważne są proporcję oraz gra świateł (oświetlenie powinno podkreślać minimalizm).

calineczka_2_w11

Wszystkie elementy znajdujące się w mieszkaniu takie jak meble, kolory ścian i podłóg, dodatków, sprzętów AGD muszą do siebie idealnie pasować. Meble nie powinny być zbyt ozdobne, tylko oddziaływać jedynie formą.

dedal_w04

Jeżeli mamy do dyspozycji większą przestrzeń, zagospodarujmy salon połączony z kuchnią, który będzie przedzielony wyspą kuchenną. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które lubią gotować w towarzystwie pozostałych członków rodziny.

kaszmir_w05

Kolorystyka nowoczesnego mieszkania

W nowoczesnych wnętrzach królują biele i szarości. Pamiętajmy, że jest wiele odcieni bieli i nawet jeżeli nie jesteśmy fanami tej barwy, to warto spróbować. Odważniejsze osoby mogą zaakcentować niektóre ściany mocniejszymi barwami, np. czarnym lub czerwonym kolorem.

kiwi_2_w05

Warto pamiętać, że styl nowoczesny można zaaranżować w zimnym, „technicznym” stylu lub w nieco cieplejszym. Pierwszy z nich charakteryzuje się kompletną sterylnością pomieszczeń – obfituje w szkło, mocne oświetlenie (często kolorowe), które podkreśla chłód aranżacji. Prawda jest taka, że niewiele osób czuje się komfortowo i domowo w tego typu wnętrzach.

onyks_3_w01

Styl cieplejszy to zazwyczaj połączenie drewna z metalem lub kolorem białym i szarym. Królują w nim barwy ziemi wymieszane z bielą, co dale naprawdę przytulny efekt.

ambrozja_3_w01

Zwariowana łazienka

Nowoczesna łazienka to przede wszystkim pomysłowość. W stylu nowoczesnym pomieszczenie to oddzielone jest od reszty przestrzeni drzwiami, a więc może odbiegać kolorystyczne od reszty mieszkania. Jeżeli nasz dom to kwintesencja jasnych barw, warto się odważyć i urządzić łazienkę w odważnym kolorze turkusu lub purpury. Intensywnie nasycona kolorystyka zaskoczy gości i doda charakteru każdemu mieszkaniu. Z takimi barwami świetnie będą się komponować miedziane lub metalowe dodatki, a także wszelkiego rodzaju ceramika i szkło.

ambrozja_3_w10

Warto pamiętać, że bardzo często to właśnie dodatki decydują o klimacie naszej łazienki. Oprawmy lustro w stylową ramę, wydajmy nieco więcej pieniędzy na gustowne ręczniki, mydło o nieszablonowym kształcie i nowoczesną fotografię, którą powiesimy na ścianie. Jeżeli mamy dużą łazienkę, możemy postawić w niej krzesło o ciekawej konstrukcji lub ułożyć wygodne, puchate dywaniki, które dodadzą przytulnego klimatu.

cyprys_w08

5 komentarzy

  • Kamio

    marzą mi się drewniane schody w takim przeszklonym nowoczesnym domu, polecam taki sklep casabella.com.pl, odryłem tam piękne lampy

  • Trakta

    Elementy drewna są mistrzowskie, co prawda kocham takie ciemniejsze aranżacje, ale ogólnie kocham połączenia z drewnem. Dobrym i praktycznym rozwiązaniem do domów są też ściany składane np. od sowana swg 120, taką my mamy, jest uniwersalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »