Inspiracje & Wnętrza

5 sposobów, aby zapewnić świąteczny klimat w domu

Gorączka Świąt Bożego Narodzenia dopada nas coraz wcześniej. W wielu sklepach wystawy już w listopadzie udekorowane są bombkami, łańcuchami i światełkami. W domach świąteczne dekoracje pojawiają się jednak zdecydowanie później. Na co postawić, aby poczuć klimat Bożego Narodzenia, wyciszyć się i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości, która nieraz pozostawia wiele do życzenia?

Wygospodaruj świąteczny kącik

Niezależnie od tego, jak duży jest nasz dom, zawsze możemy wyczarować w nim świąteczny klimat. Trzeba jednak pamiętać, że w domach o dużej powierzchni bardzo łatwo jest przesadzić z nadmiarem światełek czy bombek. Dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest urządzenie świątecznego kącika, który doskonale sprawdzi się na przykład w salonie, a więc miejscu, w którym przyjmujemy gości. Oczywiście jeżeli tylko umiemy równoważyć stosowane dekoracje, nie musimy się ograniczać: ładnie ubrany cały dom także przeniesie nam w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

meteor_2_r43

Świąteczne aromaty

Większości z nas Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z określonymi zapachami. Pierniki, pomarańcze, jodłowe gałązki – wszystkie te aromaty sprawiają, że od razu czujemy święta. Jeżeli nie pieczemy ciasta czy nie ubieramy żywej choinki, nie musimy się martwić. Dzisiaj bez trudu uda się nam kupić zapachowe olejki, których zapach do złudzenia przypomina aromaty świąt. Postawić można także na ozdobne świece, które po zapaleniu pachną cynamonem, goździkami czy kardamonem.

retro-gifts-1847088_960_720

Ozdoby na zewnątrz domu

Zwyczaj przyozdabiania zewnętrznych części naszych domów lampkami przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Dzisiaj Polacy również coraz częściej wieszają na swoich domach czy otaczających je krzewach rozświetlone girlandy. Jest to jeden ze skuteczniejszych sposób na to, aby w domu poczuć świąteczny klimat. Chcąc posunąć się nieco dalej, możemy w ogrodzie ustawić przyozdobioną choinkę lub mieniące się kolorami figurki Mikołaja, bałwanka czy renifera.

ariel_w2

Choinka

To oczywiście nieodłączny element każdych świąt. Większość z nas nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez żywego drzewka ustawionego w centralnym punkcie salonu. Ozdobione kolorowymi światełkami, bombkami, łańcuchami oraz własnoręcznie wykonanymi zabawkami jest najlepszym sposobem na to, aby w domu zapanował iście świąteczny klimat. Jeśli nie mamy na tyle miejsca, aby w domu ubrać całe drzewko, możemy przygotować małe stroiki z żywych gałązek. Dzięki temu w domu również rozniesie się aromat lasu.

onyks_r12

Ozdoby na oknach

Przypadną do gustu szczególnie dzieciom. Z pomocą sztucznego śniegu można na szybie wyczarować śniegowe gwiazdki, renifery czy Mikołaja. Wszystko szybko, prosto i naprawdę ładnie. Do tego usunięcie takich dekoracji nie wymaga żadnego wysiłku – wystarczy po prostu umyć okna. Tego rodzaju ozdoby można umieścić również na szybach w drzwiach.

christmas-573623_960_720

Święta Bożego Narodzenia to jeden z piękniejszych okresów w całym roku. Warto zrobić wszystko, aby na ten czas nasz dom wyglądał inaczej niż zwykłe. Dzięki temu my poczujemy prawdziwą atmosferę Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »