Inspiracje & Wnętrza

Jak urządzić idealną kuchnię?

Wiele osób twierdzi, że kuchnia to serce każdego domu. To właśnie tam znajduje się źródło domowego ogniska oraz pożywienia. Kuchnie połączone z salonem to miejsce, w którym spotyka się cała rodzina, dlatego warto zadbać, by była naprawdę wygodna i przyjemna. Zanim zaczniemy urządzać naszą kuchnię, warto się zastanowić, jaki styl oraz kolorystyka nam odpowiada. Pamiętajmy, że najważniejsze jest to, aby nam się podobała. Oczywiście funkcjonalność tego pomieszczenia jest równie ważna, dlatego często warto skorzystać z porady architekta.

dedal_w05

O czym warto pamiętać podczas urządzania kuchni?

Na początku warto zastanowić się, czym jest dla nas kuchnia. Innej kuchni będą potrzebować osoby dużo przebywające w domu i lubiące gotować, innej natomiast osoby, które często zapraszają gości. Trzeba podjąć decyzję, czy kuchnia ma być miejscem kulinarnych przygód, czy raczej pełnić funkcję reprezentacyjną. Oczywiście bardzo często da się połączyć te dwa aspekty. Warto jednak uzmysłowić sobie, jaki wystrój wnętrz będzie służył naszej aktywności w kuchni.

ambrozja_3_w07

Jeżeli należysz do grona osób, które stołują się na mieście, a w domu korzystają jedynie z mikrofalówki – nie potrzebujesz zbyt dużej kuchni i drogich sprzętów kuchennych. Równie ważnym aspektem jest również to, jak często robimy zakupy. Jeżeli gromadzimy większe zakupy żywności, będąc w markecie raz na dwa tygodnie, z pewnością potrzebujemy większej lodówki i szafek, w których będziemy mogli przechowywać makarony, ryże, puszki lub inne przydatne artykuły.

ibis_2_w03

Jak zagospodarować miejsce z najważniejszymi sprzętami?

Myślenie o przestrzeni naszej kuchni powinniśmy zacząć od umiejscowienia w niej najważniejszych sprzętów – lodówki, kuchenki oraz zlewozmywaka. Te trzy urządzenia powinny być blisko siebie, gdyż sprawi to, że poruszanie się po kuchni będzie wygodne i szybkie.

azuryt_4_w04

W dużych kuchniach warto postawić gustowne meble, które mogą pełnić funkcję spiżarek. Podstawowym elementem jest duży stół, przy którym mogą gromadzić się wszyscy domownicy. Bardzo popularnym rozwiązaniem są wyspy kuchenne, które sprawdzają się zwłaszcza w kuchniach połączonych z salonem. Odgradzają one przestrzeń wypoczynkową od miejsca przygotowywania posiłków i zasłaniają tworzący się bałagan, który nie zawsze chcemy prezentować gościom znajdującym się w salonie.

kaszmir_w05

Białe kuchnie ciągle w modzie

Kolorem, który nieustannie pozostaje w modzie, jest biały. Niezwykle gustownie prezentują się białe kuchnie, lecz należy pamiętać, że szybciej widać na nich wszelkie zabrudzenia. Kuchnia to miejsce, w którym bardzo często sprzątamy, dlatego biały kolor nie powinien sprawić nam zbyt wiele problemów.

alibi_w03

Barwa ta jest na tyle uniwersalna, że świetnie sprawdzi się zarówno w bardzo nowoczesnych kuchniach, jak i tych tradycyjnych. Miłośnicy starych antyków lub drewnianych mebli mogą je pomalować na biało.

dudek_2_mc_w04

Warto również zastanowić się nad przełamaniem bieli szarościami, które również są bardzo stylowe i nowoczesne. Zarówno biel, jak i różnego rodzaju szarości fantastycznie łączą się z drewnianymi meblami, tworząc w ten sposób nowoczesny, ale przytulny klimat.

granat_w06

7 komentarzy

 • Oliwia

  trzeba podejść z głową, drogo teraz, ja sporo zaoszczędziłam na lodówce, mam MPM-382-FF-33 i bardzo sobie chwale

 • Karolina

  Cześć! Zabrakło mi tutaj propozycji dodatków do uzupełnienia ścian obrazami czy plakatami z motywami kulinarnymi 🙂 Idealnie pasują do stylu nowoczesnego kuchni. Ja na swoje ściany powiesiłam piękny zestaw:
  magartpaper.pl/sklep/zestaw-plakatow-do-kuchni-cytryny

 • bravebeaver

  Uważam, że ta kuchnia jest mocno nowoczesna.
  Nie mój gust, ale myślę, że spokojnie znajdą się jej fani 🙂

 • Robert Marketingowy

  Bardzo mi się podoba blog.
  Super aranżacja wnętrz pomysłowy i ciekawy blog.
  Jest bardzo pomocny dla osób którzy szykują się do remontu swojej kuchni .

 • Magda

  Fajna aranżacja i ciekawy design. Ja na ściany polecam plakaty bo często można je zmieniać i koszt jest dość niski, dwa naprawdę fajne kupiłam na (adres strony ukryty przez administratora) a świeczki zapachowe żeby trochę klimatycznie było zakupiłam z (adres strony ukryty przez administratora) – tak tylko wrzuciłam jak by ktoś jakiejś nowości szukał.
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »