Jak wybrać projekt domu?

Dom do 100 m2 – znakomita alternatywa dla mieszkania w bloku

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób przekonuje się do małych domów, które są świetną alternatywą dla przestronnych mieszkań w bloku. Dzięki takim nieruchomościom można zadbać o poczucie niezależności i stworzyć własne miejsce na ziemi – z dala od sąsiadów i miejskiego zgiełku. Dom do 100 m2 to także spora oszczędność, jeśli chodzi o koszty eksploatacyjne. Projekty małych domów są opracowane w taki sposób, aby zapewnić domownikom użyteczną przestrzeń, dostosowaną do ich potrzeb, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów.

bez_w1Szczegóły projektu na stronie – Projekt domu Bez

Dlaczego warto zdecydować się na dom do 100 m2?

Mniejsze domy to jednocześnie mniejsze koszty eksploatacyjne, dlatego chociażby z tego względu nieruchomość do 100 m2 okaże się dobrym wyborem. Taki metraż nie będzie problematyczny, jeśli chodzi o wydatek związany z ogrzaniem całej powierzchni. Co więcej, mniejszy dom jest zarazem bardziej funkcjonalny i w efekcie – wygodniejszy w użytkowaniu. Architekci są w stanie stworzyć projekt w stu procentach dostosowany do naszych potrzeb, dlatego warto skorzystać z ich wsparcia.

mak_2_w1Szczegóły projektu na stronie – Projekt domu Mak 2

W domu do 100 m2 znacznie łatwiej można zaplanować optymalny rozkład, zgodnie z przyzwyczajeniami domowników. Mniejszy dom pozwala na większą niezależność, szczególnie jeśli porównamy go z mieszkaniem w bloku. Nierzadko koszty inwestycji są porównywalne, za to komfort mieszkania – o wiele wyższy. Projekty małych domów są dostosowane do danej działki – architekci są  w stanie stworzyć projekt funkcjonalnej i atrakcyjnej wizualnie nieruchomości nawet na bardzo wąskich i niewielkich działkach.

jagoda_w1Szczegóły projektu na stronie – Projekt domu Jagoda

Dom do 100 m2 – jaka konstrukcja będzie najlepsza?

Pod względem architektonicznym w mniejszym domach najlepiej sprawdzają się proste konstrukcje. Warto skusić się na nieruchomości opierające się na rzucie prostokąta lub kwadratu, które jednocześnie świetnie wpisują się w aktualne trendy w budownictwie.

elka_2_w1Szczegóły projektu na stronie – Projekt domu Elka 2

Mniejszy dom z łatwością można utrzymać w konkretnym stylu. Obecnie modne są nieruchomości o minimalistycznej formie, w tym domy skandynawskie. W przypadku prostej formy, pozbawionej detali architektonicznych, koszty budowy są naprawdę nieduże – i porównywalne z przestronnym mieszkaniem w bloku. Oczywiście można także zdecydować się na bardziej rozbudowane konstrukcje, jednakże skomplikowany układ dachu, dodatkowe balkony czy tarasy, wpływają na wyższe koszty budowy.

umbra_w1Szczegóły projektu na stronie – Projekt domu Umbra

Wiele osób uważa, że domy są bardziej kłopotliwe w sprzątaniu niż mieszkania. Tymczasem małe budynki o prostej konstrukcji na pewno nie będą pod tym względem uciążliwe – uporządkowanie ich przestrzeni okaże się banalnie prostym zadaniem.

groszek_w1Szczegóły projektu na stronie – Projekt domu Groszek

Projekty małych domów zachwycają pomysłowością – nawet w przypadku budynków utrzymanych w minimalistycznym stylu. Warto zapoznać się z przykładowymi realizacjami niewielkich budynków jednorodzinnych, które okażą się bardzo wygodne i ekonomiczne w eksploatacji. Nic dziwnego, że coraz więcej osób rezygnuje z zakupu przestronnego mieszkania i decyduje się na budowę własnego domu, który zachowuje funkcjonalność pomimo ograniczonego metrażu.

Więcej projektów domów do 100 m2 znajdziesz na stronie – Domy do 100 m2

 

3 komentarze

  • Super-Sofa

    By dom zachwycał zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz warto zadbać o piękne wykończenie i design. Wybierzmy meble, które nie tylko będą estetyczne, ale także funkcjonalne. Polecamy nasze produkty firmy Super-Sofa. Pozdrawiamy 🙂

  • Super-Sofa

    By dom zachwycał zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz warto zadbać o piękne wykończenie i design. Wybierzmy meble, które nie tylko będą estetyczne, ale także funkcjonalne. Polecamy nasze produkty: (adres strony został ukryty przez administratora). Pozdrawiamy 🙂

  • Aniela

    Muszę przyznać, że te propozycje małych domów są zachwycające! Szczególnie podoba mi się nowoczesny charakter projektu Groszek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »