Jak wybrać projekt domu?

Funkcjonalny dom dla dwóch rodzin – czy to możliwe?

Domy dwurodzinne mogą być funkcjonalne, jeśli tylko zostaną zaprojektowane zgodnie z potrzebami przyszłych domowników. Z tego względu, warto zaufać specjalistom, którzy są w stanie opracować projekt domu podzielony na dwie części. Dla profesjonalistów priorytetem jest komfort użytkowników danej nieruchomości, dlatego chętnie sięgają po nowoczesne rozwiązania architektoniczne, aby obu rodzinom zagwarantować poczucie prywatności.

Projekty domów dwurodzinnych – co powinny uwzględniać?

Niewątpliwie bardzo ważną kwestią przy budowaniu nieruchomości mieszkalnej dla dwóch rodzin jest zapewnienie każdej z nich podstawowych pomieszczeń, w tym przede wszystkim łazienki, kuchni, sypialni oraz salonu. Można także zdecydować się na osobne jadalnie, chociaż większość osób preferuje jedno wspólne, ale za to bardziej przestronne pomieszczenie. Projekt domu musi zatem uwzględniać preferencje jego mieszkańców. Warto zastanowić się nad budową dwóch tarasów – najlepiej na parterze oraz na piętrze. Dzięki temu każda z rodzin będzie dysponowała własną przestrzenią do odpoczynku na świeżym powietrzu. W trosce o zachowanie intymności, najlepiej skusić się na projekt domu z dwoma osobnymi wejściami. Wbrew pozorom, takie rozwiązanie architektonicznie nie jest trudne w realizacji – profesjonaliści są w stanie zaplanować taką nieruchomość nawet w przypadku obiektów o znacznie ograniczonym metrażu.

projekt-domu-gozdzik_2-wizualizacja-frontowaProjekt domu dwurodzinnego Goździk 2 – szczegóły projektu na stronie https://www.domywstylu.pl/gozdzik2

Dom dla dwóch rodzin – piętrowy czy parterowy?

Osoby decydujące się na dom parterowy powinny postawić na nieruchomość z użytkowym poddaszem. Dzięki temu będzie można w funkcjonalny sposób przedzielić budynek pod kątem dwóch rodzin – część zagospodarowana na poddaszu tworzy osobne, w pełni samodzielne mieszkanie. Projekty domów dwurodzinnych to także propozycje piętrowe. Wbrew pozorom, funkcjonalna przestrzeń nie musi być podzielona kondygnacjami – świetnym rozwiązaniem są także nieruchomości, w których granicą między dwiema rodzinami jest klatka schodowa, będąca jednocześnie elementem wspólnym. W takim przypadku oba wydzielone mieszkania posiadają pokoje na parterze i na piętrze. Nie da się ukryć, że jest to dobry pomył także pod kątem zastosowania dwóch osobnych wejść, które można wyznaczyć w sposób naturalny.

projekt-domu-arkan-wizualizacja-frontowaProjekt domu dwurodzinnego Arkan – szczegóły projektu na stronie https://www.domywstylu.pl/arkan

Domy dwurodzinne a potrzeby domowników

Niewątpliwie najważniejszą kwestią w planowaniu nieruchomości dla dwóch rodzin jest uwzględnienie preferencji i trybu życia wszystkich użytkowników. Dla przykładu, jeśli ktoś zamierza pracować głównie w domu, warto poprosić projektanta o wyznaczenie jednego pomieszczenia na gabinet. Koniecznie należy także zastanowić się nad dodatkowymi pokojami gościnnymi – tak, aby ich lokalizacja nie wpłynęła negatywnie na poczucie prywatności domowników.

projekt-domu-amber_3-wizualizacja-frontowaProjekt domu dwurodzinnego Amber 3 – szczegóły projektu na stronie Amber 3

Zaplanowanie funkcjonalnego domu dla dwóch rodzin nie jest trudnym zadaniem, jeśli tylko skorzystamy ze wsparcia profesjonalistów. Warto zadbać nie tylko o wygodę mieszkania, ale i kwestie estetyczne. Doświadczeni fachowcy są w stanie zaprojektować budynek, który także pod tym kątem spełni nasze oczekiwania, a jego wnętrze będzie utrzymane w harmonijnej aranżacji.

Na zdjęciu tytułowym wykorzystano projekt domu dwurodzinnego Atlas. Szczegóły projektu na stronie https://www.domywstylu.pl/projekt-domu-atlas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »