Inspiracje & Wnętrza

Jak urządzić praktyczny kącik do zabawy dla dzieci?

Już na etapie projektu domu warto zwrócić szczególną uwagę na pokój dla dziecka. Nie można zapomnieć o wyznaczeniu dla maluchów komfortowego kącika do zabawy, w którym poczują się bezpiecznie i swobodnie. Odpowiednio urządzona przestrzeń będzie mieć zbawienny wpływ na rozwój pociechy – tym bardziej, jeśli uda nam się połączyć zabawę z nauką. Profesjonalnie wykonany projekt domu musi być dostosowany do potrzeb jego użytkowników – również tych najmłodszych. Warto skorzystać z porad doświadczonych fachowców, którzy pomogą opracować kącik do zabawy z uwzględnieniem naszych wskazówek.

amelia_mc_r18

Pokój dziecka – o czym należy pamiętać?

Właściwie zaprojektowany pokój dziecięcy powinien łączyć w sobie kilka funkcji i sprawdzić się nie tylko w roli miejsca do odpoczynku i nauki, ale i zabawy. Przy wsparciu doświadczonych fachowców urządzenie wnętrza z myślą o najważniejszych potrzebach malucha nie będzie trudnym zadaniem. Bardzo ważne jest, aby projekt domu uwzględniał wyznaczenie w pokoju dziecka optymalnej przestrzeni do dziecięcych przyjemności. Kącik do zabawy nie może być za mały – w przeciwnym razie nasze pociechy nie poczują się w nim swobodnie, a ich aktywność zostanie znacznie ograniczona.

ambrozja_3_r29

Jedną ze ścian warto przeznaczyć na zawieszenie tablicy kredowej, na której maluchy będą mogły nie tylko rysować, ale i pisać. Alternatywnym rozwiązaniem może być zastosowanie farby tablicowej – pokryta nią powierzchnia jest przystosowana do pisania kredą.

ariel_r13

Dobrym pomysłem jest także powłoka magnesowa, do której dzieci będą mogły przyczepiać edukacyjne magnesy. Oczywiście kącik do zabawy powinien być odpowiednio oświetlony, dlatego warto wyznaczyć na jego lokalizację miejsce przy oknie i dodatkowo, poza górnym światłem, skusić się na funkcjonalne kinkiety ścienne.

ariel_r15

 

Praktyczny kącik do zabawy – jak zadbać o porządek?

Wyznaczenie optymalnego miejsca na przechowywanie zabawek jest nie lada wyzwaniem – szczególnie, jeśli pociecha może pochwalić się naprawdę bogatym zbiorem samochodzików, lalek czy puzzli. W takim przypadku warto zdecydować się na funkcjonalne pojemniki, które najlepiej ustawić tuż przy ścianie. Można sięgnąć po kosze lub pudełka o oryginalnym wzornictwie, aby dodatkowo zachęcić malucha do sprzątania.

ariel_r12

W każdym kąciku do zabawy musi znaleźć się miejsce na tego typu akcesoria, które mogą mieć też postać kolorowych worków czy skrzyni. Warto także powiesić na ścianie tablicę korkową lub drewnem. Właśnie na niej uda nam się wspaniale wyeksponować rysunki naszych maluchów – i tym samym zadbać o uporządkowanie pierwszych plastycznych prac pociechy.

albit_r10

Na koniec warto podkreślić, że kącik do zabawy musi być zaaranżowany z wykorzystaniem atrakcyjnych dodatków, takich jak naklejki ścienne, oryginalne lampy, kolorowe mebelki czy niebanalne dywaniki. Z ich pomocą uda nam się wyczarować przestrzeń dostosowaną do preferencji malucha. Praktyczny kącik do zabawy powinien być jednocześnie efektowny – różnokolorowe elementy aranżacji na pewno przykują uwagę dziecka, które będzie spędzać w nim każdą wolną chwilę.

ambrozja_3_r27

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »