Porady architektów

Efektowne wykończenie elewacji

Elewacja ma kluczowy wpływ na prezencję całej nieruchomości, dlatego warto zastanowić się nad sposobem jej wykończenia. O pomoc najlepiej poprosić architektów, którzy tworzą dla nas konkretny projekt domu. Wystarczy wyjaśnić im, jakiego efektu oczekujemy oraz określić orientacyjną kwotę przeznaczoną na wykończenie elewacji.

 

Płyty włókno-cementowe – czym się wyróżniają?

Obecnie bardzo popularne jest wykończenie elewacji płytami włókno-cementowymi – i chociaż są one jednymi z najdroższych propozycji, ze względu na dodatkowe walory warto zdecydować się właśnie na tę opcję. Produkty wysokiej jakości zapewniają ochronę przed wiatrem i deszczem, stanowiąc skuteczną izolację całego budynku. Warto podkreślić, że płyty włókno-cementowe są dostępne w rozmaitych odsłonach kolorystycznych, dlatego z łatwością można je dopasować do charakteru całej posesji. W ofercie znajdują się dekoracyjne modele, które świetnie sprawdzają się na przykład w roli wstawki międzyokiennej czy wypełnienia balustrady balkonowej.

Projekt domu Sopran 6. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Sopran 6

 

Wykończenie elewacji z zastosowaniem drewna

Z myślą o efektownej prezencji budynku warto wziąć pod uwagę naturalny surowiec – drewno. To świetna propozycja dla osób, którym zależy na jak najlepszym wkomponowaniu posesji w otaczający krajobraz. Z pomocą doświadczonych architektów można wybrać konkretny rodzaj drewna, który wpisze się w projekt domu. Dla przykładu, w przypadku budynków utrzymanych w tradycyjnej stylistyce dobrym rozwiązaniem będzie starzejący się surowiec z widoczną patyną.

Projekt domu Takt 5. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Takt 5

 

Z kolei amatorzy elewacji pokrytej nowym drewnem mogą skusić się na płyty bakelitowe z fornirem, który jest produkowany na bazie naturalnego surowca. Ich głównym atutem jest znakomita odporność na warunki atmosferyczne. Ponadto, nie są one podatne na powstawanie grzybów oraz nie przyciągają owadów.

Projekt domu Elka 2 dr-st. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Elka 2 dr-st

 

Płytki elewacyjne imitujące kamień lub drewno

Do grona tańszych propozycji należy zaliczyć płytki elewacyjne imitujące naturalne surowce lub cegłę. Są one dostępne w najróżniejszych kolorach i fakturach, dlatego nawet najbardziej wymagający właściciele posesji znajdą wśród nich odpowiednią propozycję. Największą popularnością cieszą się płytki utrzymane w naturalnej kolorystyce, w której dominują różne tonacje beżu, brązu lub grafitu.

Projekt domu Aksamit 8. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Aksamit 8

Niektóre produkty, jak chociażby propozycje imitujące kamień, są dostępne w nietypowych odcieniach zieleni lub czerwieni. Można zdecydować się na płytki elewacyjne składające się z mniejszych, podłużnych elementów, prostokątnych kształtów przypominających cegły lub nieregularnych powierzchni. Fachowcy często doradzają połączenie ze sobą dwóch różnych wariantów elewacji, aby jeszcze lepiej wkomponować nieruchomość w charakter krajobrazu.

Projekt domu Feniks. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Feniks

 

Efektowne wykończenie elewacji może zachwycać naturalnym urokiem drewna, kamienistą fakturą lub intrygującym połączeniem kolorów. Kompletny projekt domu powinien uwzględniać również jego zewnętrzną prezencję – warto w tym zakresie kierować się wskazówkami doświadczonych architektów. Odpowiednio dobrane płytki elewacyjne lub płyty włókno-cementowe mogą odmienić nawet najzwyklejszą nieruchomość.

 

Na zdjęciu głównym wykorzystano projekt domu Amarylis 7. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Amarylis 7

2 komentarze

  • Maszyny budowlane Chełm

    Wykończenie płytkami imitującymi kamień lub drewno to dobry pomysł. Inspiracji jest dużo, dom wtedy wygląda nowocześniej i ma swój charakter. pozdrawiamy wszystkich którzy są na etapie tak jak my wybierania wykończenia elewacji. szukamy inspiracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »