Projekt domu Ares
Jak wybrać projekt domu?,  Porady architektów

Dom z garażem- poznaj plusy tego rozwiązania

Projekty domów razem z garażem cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Dom z garażem to rozwiązanie, które znacznie ułatwia życie. Jest komfortowe i wygodniejsze niż wolnostojący garaż na zewnątrz. Dodatkowo dzięki temu rozwiązaniu mamy też więcej miejsca na ogród. Lista plusów tego rozwiązania jest naprawdę długa.

Projekt domu Weranda 6

Projekt domu Weranda 6

 

Większy komfort

Zaprojektowanie garażu w domu to znacznie większa wygoda i ułatwienie codziennych domowych czynności niż posiadanie wolnostojącego budynku na samochód. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania w naszym domu nie musimy martwić się dojściem przez ogród z domu do garażu wolnostojącego, gdy na zewnątrz występują złe warunki pogodowe, przykładowo pada deszcz, albo jest ciemno.

Projekt domu Amarylis 5

Projekt domu Amarylis 5

 

Garaż w budynku to bezpieczniejsze i bardziej komfortowe rozwiązanie. Wybierając się na przykład w zimie do pracy, przy minusowej temperaturze rano nie musimy wychodzić na zewnątrz po samochód, bo znajduje się on tuż obok, w naszym domu. Nie ma również konieczność jego odśnieżania czy skrobania szyb.

Projekt domu Ariel 9

Projekt domu Ariel 9

 

Znacznie więcej miejsca

Domy z garażem w naszym budynku często mają większe powierzchnie niż tradycyjne domy, co może być plusem dla wielu inwestorów. Dodatkowo nad garażem w bryle budynku można zagospodarować przestrzeń i stworzyć pomieszczenie użytkowe, co również powiększy powierzchnię użytkową domu i wpłynie pozytywnie na jego projekt.

Projekt domu Wolta

Projekt domu Wolta

 

Dzięki temu też, że nie zdecydujemy się na garaż wolnostojący obok domu tylko wchodzący w skład pomieszczeń — zyskamy więcej miejsca w ogrodzie, co będzie szczególnie dobrym rozwiązaniem, kiedy dysponujemy niewielką powierzchnią działki.

Projekt domu Awokado 3

Projekt domu Awokado 3

 

Garaż w bryle domu to łatwiejsze rozwiązanie

Ważnym aspektem przy wyborze jest również fakt, że projekt garażu uwzględniany jest już w całości i nie wymaga dodatkowych pozwoleń tak jak garaż wolnostojący. Warto brać pod uwagę, że wniesienie samodzielnego garażu o powierzchni do 35m2 wymaga zgłoszenia, a przy budowie wolnostojącego garażu o większej powierzchni trzeba postarać się już o pozwolenie na budowę.

Projekt domu Imbir 3

Projekt domu Imbir 3

 

Dodatkowo budowa wymaga przyłączenia nowych mediów oraz projektu sporządzanego od zera. Zatem decydując się na garaż w bryle domu mamy ułatwione zadanie i możemy nieco ominąć formalności, jakie wiązałyby się z budową obiektów wolnostojących.

Projekt domu Jemioła 6

Projekt domu Jemioła 6

 

Ekonomiczna budowa

Decyzja o budowie garażu w domu jednorodzinnym jest zdecydowanie bardziej ekonomiczna niż budowa wolnostojącego garażu głównie ze względu na koszty, które w przypadku tego pierwszego rozwiązania są mniejsze i bardziej przystępne dla przyszłych inwestorów.

Projekt domu Albit

 

Podsumowanie

Zdecydowanie się na klasyczny garaż w bryle naszego domu może być świetną decyzją, zwłaszcza gdy chcemy zapewnić sobie nieco więcej komfortu, oraz w pełni wykorzystać potencjał naszej działki i dobrze ją zagospodarować. Wybór takiego garażu pozwoli nam również nieco oszczędzić koszty, czas, oraz nerwy, jakie wiązałyby się budową osobnego budynku dla naszego samochodu. Przy budowie domu warto rozważyć wszystkie możliwe opcje i wybrać odpowiednią dla nas.

 

1 komentarz

  • Piotr

    owszem uważam że domy z garażem są wygodne i mamy gdzie parkować samochód polecam market chemko bo mają na miejscu mieszalnię farb i tynków mają duży wybór artykułów budowlanych chemii budowlanej lakierobejcy płyt kartonowo gipsowych płyt OSB wełn szklanych listew mat taśm profili sufitów podwieszanych donic doniczek podstawek kubków talerzy wałków artykułów BHP i wiele innych artykułów mają miłą i fachową obsługę miejscowy transport i stronę chemko.com.pl chemko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »