Jak wybrać projekt domu?,  Poradnik Inwestora

Projekt domu od podszewki, czyli jakich materiałów używamy projektując nasze domy. Okna dachowe Velux

Oszczędność energii to nie chwilowa moda, lecz realna potrzeba inwestorów, którzy chcą zbudować ciepły i przyjazny dla zdrowia dom. Nowe, trzyszybowe okna dachowe VELUX to idealne rozwiązanie dla wszystkich poszukujących energooszczędnych rozwiązań w korzystnych cenach.

Wcześniej na zakup energooszczędnych okien mogli pozwolić sobie tylko nieliczni inwestorzy. Dzięki ofercie firmy VELUX, energooszczędne, trzyszybowe okna dachowe o bardzo dobrych parametrach i wyjątkowym komforcie obsługi są dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Wybierając nowe okna, klienci zyskują nie tylko więcej światła i komfortową obsługę, ale przede wszystkim ochronę przed ucieczką ciepła z domu i niższe rachunki za energię.

Okna występują w dwóch rodzajach wykończenia. Dla osób chcących nadać swoim wnętrzom przytulności, idealnie sprawdzi się okno VELUX GLL z naturalnej sosny. Z kolei domownikom poszukującym inspiracji bardziej nowoczesnych, spodoba się białe okno VELUX GLU wykonane z drewna pokrytego poliuretanem. Jest ono odporne na wodę, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w łazience i kuchni.

 

Energooszczędność, komfort i innowacyjna konstrukcja

Doskonałe właściwości termoizolacyjne nowych okien osiągnięto dzięki zastosowaniu dwukomorowych pakietów szybowych oraz innowacyjnej konstrukcji profili okiennych ThermoTechnologyTM. Nowy pakiet szybowy składa się z trzech tafli szkła i dwóch komór wypełnionych argonem. Taka konstrukcja pozwoliła osiągnąć współczynnik przenikalności cieplnej Uw = 1,1 (W/m2K). Tym samym, okna już teraz spełniają wymagania zawarte w przepisach, które będą obowiązywały od 2021 roku. Na komfort i energooszczędność nowych okien ma też wpływ specjalna konstrukcja szyby, która zapewnia wysoki stopień pozyskania energii słonecznej z otoczenia. Współczynnik przepuszczalności energii całkowitej g = 0,55. Okna zostały także wyposażone w dodatkową uszczelkę, która jeszcze lepiej chroni przed chłodem i stratami ciepła, a także zapewnia wyższą dźwiękochłonność.

Trzyszybowe okna dachowe zostały wykonane w innowacyjnej konstrukcji ThermoTechnologyTM  . W oknach GLL wytrzymały i ciepły profil wykonano z klejonego, impregnowanego i lakierowanego drewna sosnowego, połączonego z wysokoizolacyjnym tworzywem EPS. Z kolei w oknach GLU technologia ThermoTechnologyTM  polega na zastosowaniu w konstrukcji okna drewna modyfikowanego termicznie.

 

Wygodny system otwierania

Duży wpływ na komfort użytkowania okien dachowych ma sposób ich otwierania. Trzyszybowe okna VELUX GLL występują w dwóch wersjach otwierania, dzięki: uchwyt w górnej części skrzydła lub elegancka klamka na dole (typ B). Z kolei okno VELUX GLU dostępne  jest w wersji otwieranej uchwytem w górze skrzydła. Na każdym etapie użytkowania klienci mogą jednak domontować elegancką klamkę na dole, która oferowana jest razem z oknem. Górny system otwierania będzie wygodny, gdy okno umieszczone jest na standardowej wysokości. Uchwyt jest wtedy dostępny na wyciągnięcie ręki. Pod oknem można ustawić biurko, stół czy kanapę, ponieważ meble nie utrudnią jego otwierania. Z kolei dolny system otwierania sprawdzi się, gdy okno zamontowane jest wyżej – w takiej sytuacji łatwiej będzie sięgnąć do klamki.

Nowe okna wyposażone są w wydajny system wentylacji. To bardzo wygodne rozwiązanie, które dostarcza do wnętrza świeże powietrze, nawet gdy okna są zamknięte. Wentylacja ma także wbudowany łatwy w czyszczeniu i wymienny filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów.

 

Piękne okna dopasowane do każdego pomieszczenia

Warto mieć za uwadze, że okna najlepiej dobierać do rodzaju pomieszczenia. Do kuchni i łazienki dobrym rozwiązaniem będą te odporne na wilgoć. W sypialni świetnie sprawdzą się okna z pakietem wyciszania deszczu, które zapewnią spokojny sen. Z kolei w pokoju dziecka zwróćmy uwagę na rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo, np. okna dachowe z systemem górnego otwierania, który uniemożliwia otwarcie go bez wiedzy rodziców. W salonie czy pokoju przeznaczonym do pracy, warto pomyśleć o dodatkowych źródłach światła. Dlatego dobrym rozwiązaniem mogą okazać się bardziej niestandardowe pomysły, jak na przykład balkon dachowy czy okna kolankowe – połączenie okien połaciowych z oknami fasadowymi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »