Aktualności,  Nowości projektowe

Tradycja połączona z nowoczesnością poznajcie projekt domu ARION 2

Mimo szybko zmieniających się trendów i coraz większych możliwości branży projektowej, wiele osób wciąż wybiera projekty domów o tradycyjnej stylistyce, która gwarantuje ponadczasowość i uniwersalność w kwestii adaptacji do otoczenia. Projekt domu ARION 2 z pewnością trafi w gust zwolenników tradycjonalizmu urozmaiconego elementami nowoczesnymi. Nadając nazwę projektowi, zainspirowaliśmy się jedną z olbrzymich planet pozasłonecznych, charakteryzującą się ponad 10 razy większymi rozmiarami, w porównaniu z największą planetą Układu Słonecznego, jaką jest Jowisz. Wprawdzie projekt domu ARION 2 do olbrzymów nie należy – jego powierzchnia wynosi 143 mkw – ale jest  on optymalnym rozwiązaniem dla 5-6-osobowej rodziny. Projekt uwzględnia również piwnicę, którą można zaadaptować zgodnie z potrzebami np. na piwniczkę na wina, siłownię lub dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy.

Szczegóły projektu domu ARION 2

Estetyczna aranżacja zewnętrzna

Na zewnątrz ARION 2 zachęca do odwiedzenia swoich zakątków, kusząc uroczym gankiem z zadaszeniem wspartym na stylowych kolumnach. Wyobraź sobie taki dom na tle rozgwieżdżonego nieba, w blasku sprytnie usytuowanych, zewnętrznych lamp… Nasz projekt będzie olśniewał swoim pięknem bardziej niż planeta Arion! Z kolei prosta konstrukcja z dwuspadowym dachem gwarantuje niższe koszty wykonania. Ozdobą jasnej, tynkowanej elewacji są drewniane panele, które pokrywają również znaczącą część domu od strony tarasu, potęgując wrażenie przytulności i nawiązując do rustykalnego stylu w architekturze. Aranżację zewnętrzną uzupełnia stolarka okienno-drzwiowa w naturalnym odcieniu.

 

Szczegóły projektu domu ARION 2

W pełni wykorzystany potencjał wnętrz

Program użytkowy domu obejmuje zagospodarowanie powierzchni użytkowej zarówno na parterze, jak i na poddaszu. Dzięki temu, nawet na niedużej działce, możesz postawić dom dla wielopokoleniowej rodziny. Centralną częścią strefy dziennej jest przestronny salon, w którym znajdzie się wystarczająco dużo miejsca na wspólny odpoczynek wszystkich domowników. Przedłużenie pokoju dziennego stanowi taras. Stół jadalniany subtelnie akcentuje oddzielenie otwartej kuchni od salonu. Strefa kuchenna oferuje przestrzeń, w której zmieści się optymalna ilość blatów na kuchenne eksperymenty, a także znajdzie się miejsce na przechowywanie zapasów w wydzielonej spiżarni. Okna kuchenne wychodzą na podwórze od frontowej strony domu, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem przestrzennym  pożądanym przez wiele osób szukających swojego wymarzonego projektu domu.

 

Szczegóły projektu domu ARION 2

Praktyczny rozkład pomieszczeń

W części parteru, oddzielonej od salonu holem, zaprojektowano rodzinną łazienkę, kotłownię z miejscem na pralkę oraz dodatkowy pokój. Taką dodatkową przestrzeń można zaadaptować wedle indywidualnych potrzeb. Może ona pełnić funkcję gabinetu, sypialni czy też pokoju gościnnego. Znajduje się w niej także wyjście na taras w postaci wysokich okien. Takie rozwiązanie zapewni użytkownikom pokoju możliwość spędzenia kilku porannych chwil na tarasie, w celu orzeźwienia i rozbudzenia, pozwoli na zrobienie przerwy na zaczerpnięcie się świeżym powietrzem podczas nauki lub pracy, czy też zachwyci ilością światła wpadającego do pokoju przejezdnych gości. Ciekawym pomysłem naszego architekta było zlokalizowanie dodatkowego pomieszczenia o funkcji przechowywania, w miejscu pod schodami. Strefa nocna znajduje się na poddaszu i znajdziemy w niej dużą łazienkę oraz trzy komfortowe,  przestrzenne sypialnie. Jedna z nich została wyposażona we własną garderobę.

 

Szczegóły projektu domu Arion znajdziesz na stronie: Projekt domu Arion 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »