Aktualności,  Poradnik Inwestora

Mistrzowskie rozwiązania Solbet – budowanie bez ograniczeń

Większość z nas najwyżej raz w życiu podejmuje się wyzwania, jakim jest budowa domu. Zanim jednak nastąpi pierwsze wbicie łopaty, musimy stanąć przed szeregiem wyborów, gwarantujących nam w przyszłości nie tylko piękne cztery kąty, ale przede wszystkim budynek, który będzie dla naszej rodziny ciepły, cichy, trwały, zdrowy i energooszczędny. Dobry projekt to jedno, ale w pierwszej kolejności należy się skupić na doborze odpowiednich materiałów do jego realizacji. Szczególnie w przypadku takich elementów jak ściany – ich przecież nie można wymienić!

Ciepło i cicho

Materiały ścienne odpowiadają nie tylko za ochronę cieplną budynku, ale również za komfort termiczny i akustykę. Tym samym mają wpływ na warunki higieniczno-sanitarne, a więc zdrowie mieszkańców. Korzystne właściwości betonu komórkowego gwarantują, że wyprodukowane z niego elementy murowe są dostosowane do wszystkich potrzeb, pozwalają na szybkie i łatwe budowanie, bez ograniczeń. Autoklawizowany beton komórkowy należy do najbardziej popularnych materiałów budowlanych, używanych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jego zastosowanie pozwala zmniejszyć koszty budowy domu i utrzymania budynku w przyszłości!

To, czy nasz przyszły dom będzie ciepły, jest kluczowe nie tylko dla naszego zdrowia, ale i portfela. Ściany wymurowane z bloczków z betonu komórkowego skutecznie zatrzymują ciepło wewnątrz, pozwalając ograniczyć koszty ogrzewania. Bloczki dostępne są w różnych gęstościach. Dzięki temu możemy wybrać produkt o najlepszych parametrach, dopasowany do naszych potrzeb. Materiał o niskiej gęstości (400, 500 kg/m³) charakteryzuje się wysoką izolacyjnością termiczną, z kolei ten o dużej gęstości – wysoką wytrzymałością na ściskanie, ponadto lepiej zabezpieczy nas przed hałasem z zewnątrz.

Budowa domu z betonu komórkowego SOLBET

Ważna trwałość

Tajemnica betonu komórkowego tkwi w jego strukturze. Około 80% objętości materiału stanowią pory wypełnione powietrzem, które pełnią funkcję bufora termicznego. Taka konstrukcja wpływa również na jego wytrzymałość, ponieważ budulec wykonany jest z mocnego szkieletu materiałowego. Pierwsze budynki z betonu komórkowego powstały prawie 100 lat temu i z powodzeniem są użytkowane do dziś. Porowata struktura sprzyja utrzymaniu prawidłowej temperatury oraz stabilnej wilgotności w budynku. Bloczki są w stanie przyjąć nadmiar wilgoci z pomieszczenia i oddać ją, gdy powietrze stanie się zbyt suche, co m.in. pozwala utrzymać korzystny mikroklimat w domu.

Budowa domu z betonu komórkowego

Ściany w mig

Jedną z niewątpliwych zalet betonu komórkowego jest również jego łatwa obróbka, która gwarantuje fachowcom szybkość pracy oraz możliwość wznoszenia budynków z nietypowymi rozwiązaniami architektonicznymi, jak np. łukowe ściany czy owalne otwory okienne. Dodatkowo niewielka waga – przy znacznych wymiarach bloczków – sprawia, że jest to materiał, z którego buduje się najszybciej.

Wybierz najlepszy produkt na rynku.

Solbet. To będzie Wasz dom.

Beton komórkowy SOLBET

 

Artykuł powstał w oparciu o materiały i produkty firmy SOLBET. Więcej informacji o betonie komórkowym oferowanym przez tę firmę znajdziesz na stronie www.solbet.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »