Jak wybrać projekt domu?,  Porady architektów

Technologia domów Multi-Comfort – poznaj ją bliżej

Dom budowany w unikalnym standardzie Multi-Comfort oznacza podniesione parametry cieplne, energetyczne i akustyczne, zwiększone bezpieczeństwo mieszkańców oraz wysoką jakość życia. Technologia ta wychodzi naprzeciw wymogom Unii Europejskiej, a także wyzwaniom klimatycznym XXI wieku i promuje ekologiczne budownictwo, cechujące się niskim zapotrzebowaniem na energię. Domy Multi-Comfort są eleganckie, ponadczasowe, komfortowe i przede wszystkim tanie w eksploatacji. Innymi słowy: są to domy przyszłości.

Projekt domu Neptun 5 MC

 

Energooszczędność domów

Domy budowane w technologii Multi-Comfort wznoszone są w oparciu o materiały energooszczędne i surowe kryteria budownictwa pasywnego. Oznacza to, iż nie potrzebują dużych nakładów energii pierwotnej do utrzymania odpowiednich warunków życiowych, m.in. komfortu cieplnego przez cały rok. Z tego względu ich poszczególne parametry będą wyższe w stosunku do standardowego budownictwa. Dom wykonany w takiej technologii nie jest tani, gdyż odpowiednie szyby, materiały izolacyjne oraz wykończeniowe, a także sam proces instalacji poszczególnych systemów, ma swoją cenę. Niemniej dom Multi-Comfort jest inwestycją na lata, dlatego dopiero w odpowiedniej perspektywie czasu nakłady finansowe zbilansują się poprzez oszczędności na niskim zużyciu energii. Co więcej obostrzenia unijne w przyszłości mogą wykluczyć budowanie w innej technologii niż takiej, która będzie przyjazna dla środowiska naturalnego.

Projekt domu Lara MC

 

Bezpieczeństwo i prozdrowotność domów Multi-Comfort

Kolejnym z filarów Multi-Comfort jest bezpieczeństwo i prozdrowotny charakter budynku. Dom wzniesiony w tej technologii przez swoją energooszczędność jest nie tylko przyjazny środowisku, ale również zdrowiu jego mieszkańców. Wysoka jakość materiałów budowlanych i wykończeniowych sprawia, iż poprawę standardu życia odczujemy już po pierwszych miesiącach mieszkania. Dotyczy to zwłaszcza jakości powietrza, a także samopoczucia, na które wpływ ma m.in. estetyka, przestronność i odpowiednie oświetlenie wnętrza domu. Sam zaś wygląd zewnętrzny i wewnętrzny budynku pozostaje zadbany oraz możliwe jest jego dostosowanie do wielu stylów architektonicznych oraz aranżacyjnych. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać będzie również system przeciwpożarowy najwyższej klasy.

Projekt domu Aster MC

 

Ekologia technologii Multi-Comfort

Domy Multi-Comfort jako budynki przyjazne środowisku mogą być wyposażone w szereg instalacji. Odciążają nie tylko przyrodę od skutków zamieszkiwania na danym terenie ludzi, ale również portfele mieszkańców. Do instalacji proekologicznych, mających również charakter energooszczędny, należą m.in. systemy ciepłownicze oparte na pompach ciepła czy system kolektorów służący do dogrzewania wody użytkowej. Innym udogodnieniem może być zbiornik magazynujący deszczówkę nadającą się do użycia w ogrodzie, zbiornik na ścieki z częściami wydzielonymi na elementy stałe oraz wodę, panele fotowoltaiczne przetwarzające energię słoneczną na prąd elektryczny dla niewielkich urządzeń gospodarstwa domowego. W ten sposób technologia Multi-Comfort uzyskuje najlepsze na rynku wyniki w kontekście kosztów budowy i późniejszej eksploatacji.

Projekt domu Cyprys 2 MC

 

Więcej projektów w technologii Multi-Comfort na stronie: Projekty Multi-Comfort

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »