Projekt domu w zabudowie bliźniaczej Oliwkowy
Jak wybrać projekt domu?,  Porady architektów

Domy w zabudowie bliźniaczej — dla kogo będzie to najlepsze rozwiązanie?

Dom w zabudowie bliźniaczej oferuje jego mieszkańcom wiele możliwości i korzyści. Zapewnia bliskość, a jednocześnie gwarantuje prywatność. Będzie też dużo tańszy w budowie niż dom jednorodzinny. Dla kogo będzie to idealne rozwiązanie i z kim najlepiej dzielić dom? Poznaj nasze porady.

 

Bliźniak — Z kim najlepiej dzielić cztery ściany?

Dom w zabudowie bliźniaczej będzie idealnym rozwiązaniem dla rodziny wielopokoleniowej. W jednej części mogą zamieszkać młodzi małżonkowie, którzy niedawno zdecydowali się założyć rodzinę i uwić własne gniazdko, natomiast druga część może zostać przeznaczona dla rodziców jednego z małżonków, którzy dodatkowo kiedyś będą prawdziwym błogosławieństwem, gdy młoda para zdecyduje się mieć potomka. Dziadkowie będący „za ścianą” z pewnością odciążą ich z wielu obowiązków, zajmując się wnukiem.

Projekt domu w zabudowie bliźniaczej Aspen

Warto też zaznaczyć, że takie rozwiązanie sprzyja podtrzymywaniu relacji. Bliskość rodziców lub dziecka jest niezastąpiona w wielu przypadkach, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych. Poza rodziną w domu bliźniaku mogą mieszkać również przyjaciele. Jest to kolejne dobre rozwiązanie, które — dzięki dobrym relacjom obu rodzin, nie generuje większych problemów. Ciekawym i z pewnością fantastycznym pomysłem będzie również zamieszkanie w domu w zabudowie bliźniaczej z naszymi przyjaciółmi. Generalnie przy decyzji o budowie takich czterech ścian lepiej jest postawić na sąsiadów, których znamy i z którymi mamy dobre relacje, by uniknąć wielu konfliktów i nieprzyjemnych sytuacji między dwoma rodzinami w przyszłości.

Projekt domu w zabudowie bliźniaczej Bali

 

Oszczędność przede wszystkim

Nie można zapomnieć o aspekcie oszczędności. Postawienie bliźniaka to przede wszystkim zmniejszenie kosztów budowy dla każdej z rodzin, dzięki podzieleniu kosztów. Można stwierdzić, że tego rodzaju zabudowa jest tańszą alternatywą standardowego domu jednorodzinnego, która wciąż gwarantuje mieszkańcom wysoki komfort użytkowania i poczucie bezpieczeństwa oraz sporo zaoszczędzonych pieniędzy. Pomimo dzielenia domu z drugą rodziną wciąż mamy osobne wejścia, najczęściej też osobne ogrody. Prywatność jest tu zachowana.

Projekt domu w zabudowie bliźniaczej Cyklamen

Projekt domu powinien być odpowiednio dostosowany do domowników, którzy w przyszłości zamieszkają cztery ściany. Każdy powinien mieć w nim swoją przestrzeń i powinien czuć się komfortowo. Warto również zadbać o prywatność i dostosować oba lokale mieszkalne w taki sposób, by rodziny nie przeszkadzały sobie nawzajem. Mowa tu o osobnych wejściach do mieszkań i o osobnych garażach.

Projekt domu w zabudowie bliźniaczej Miętowy

Ogród również może być podzielony, ale nie musi — wszystko zależy od naszych relacji z drugą rodziną. Jeśli przykładowo będziemy dzielili dom z naszymi rodzicami lub z rodzeństwem, lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na wspólny ogród, który dodatkowo będzie miejscem spotkań, integracji i polepszania naszych relacji. Można zatem wywnioskować, że poprawnie wykonany projekt to podstawa, aby obie rodziny czuły się szczęśliwie i aby ich prywatność, komfort życia i jego funkcjonalność były na wysokim poziomie.

Sprawdź projekty domów w zabudowie bliźniaczej na stronie Domywstylu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »