Inspiracje & Wnętrza,  Projekty & Wnętrza

Aranżacje wnętrz z wykorzystaniem szkła

Szkło kojarzy się przede wszystkim z nowoczesną i designerską architekturą. Jest to synonim postępu technologicznego oraz symbol wielkomiejski. Można jednak szkło wykorzystać w o wiele subtelniejszy sposób niż do wznoszenia konstrukcji sięgających nieba. Nawet w pozornie zwyczajnym wnętrzu domu i mieszkaniu można wykorzystać szkło w celach aranżacyjnych.

 

Przeszklony budynek

Myślimy „szkło we wnętrzu”, widzimy okna. To prawda, największą powierzchnię szklaną w pomieszczeniach przeważnie zajmują właśnie one. Od ich formatu, grubości i kształtu zależy niemal wszystko. Od termoizolacji budynku, przez jasność w pomieszczeniu, aż po wygląd całego pomieszczenia. Im przeszkleń jest więcej, tym lżejszy wydaje się nie tylko budynek, ale i pomieszczenie. Co więcej, jest ono lepiej doświetlone, dzięki czemu możemy łatwiej aranżować jego pozostałe elementy. Na wygląd przeszkleń duży wpływ mają ramy oraz ewentualne podziały pomiędzy nimi. Wielkie, bezramowe okna wspaniale komponują się z nowoczesnymi wnętrzami, z kolei okno z podziałem doskonale wpasuje się w styl klasyczny bądź prowansalski.

Wizualizacja wnętrz projekt domu Onyks

Szklane meble i detale

Wszelkiej maści szklane meble oraz detale dodają lekkości wnętrzom. Co więcej, ich powierzchnia załamująca światło może wizualnie wydłużać i poszerzać pomieszczenie, kreując dodatkową przestrzeń. Takie rozwiązania sprawdzają się dobrze zwłaszcza w kontekście stylów, w których zestawia się szkło z innym materiałem. Przykład może stanowić wnętrze typu loftowego. Szkło zestawiane jest tam z metalem np. w ramach konstrukcji stolika. Takie połączenie wspaniale równoważy jego poszczególne komponenty. Zimno i surowość zostają przełamane delikatnością i kruchością szkła. W ten sposób możemy kreować wnętrza pełne awangardowych sprzeczności, ale również harmonijnych spójności.

Wizualizacja wnętrz projekt domu Jaspis

 

Nietypowe szklane rozwiązanie

W modzie w ostatnich latach pojawiło się coraz więcej nietypowych rozwiązań aranżacyjnych wykorzystujących szkło. Jednym z nich jest używanie go do oklejania frontów mebli. Najczęściej tafle szkła na meblach mają różne kolory bądź nakładane są na powierzchnię ozdobioną malunkiem. Dzięki temu możemy w bardzo kreatywny sposób zaaranżować niemal każde połączenie. Innym nietuzinkowym pomysłem jest wykładanie ścian szkłem. Rozwiązanie sprawdza się fenomenalnie w kuchni i łazience, gdzie zastępuje bądź imituje płytki. Soczyste i intensywne kolory w tych pomieszczeniach to prawdziwa aranżacyjna bomba. Odpowiedni dobór szkła pozwoli uzyskać kapitalny efekt gry świateł i cieni oraz uwypukli wybrane przez nas powierzchnie.

Wizualizacja wnętrz projekt domu Cyprys 2

 

Przeszklone drzwi

Przeszklone drzwi kojarzą się z reguły z socjalistycznymi konstrukcjami mającymi ułatwić wgląd do mieszkania, jak i podglądanie z niego okolicy. Jednak tego typu rozwiązania to obecnie prawdziwy rarytas na rynku. Możliwość umieszczenia na przeszklonych drzwiach zdobień laserowych sprawia, iż mogą one być prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Co więcej, dzięki możliwości umieszczenia w nich szkła weneckiego, nie musimy się martwić o kwestie prywatności.

Wizualizacja wnętrz projekt domu Kwarc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »