Wizualizacja sypialni w stylu boho
Inspiracje & Wnętrza,  Projekty & Wnętrza

Urządzamy sypialnię w stylu boho

Styl boho dedykowany jest dla wszystkich fanów mocnych kolorów i stylu etno we wnętrzach. Łączy w sobie krzyk, feerię barw, wzory kwiatowe oraz figury geometryczne. Mimo iż kojarzy się z natłokiem stylistyk, bardzo pozytywnie wpływa na relaks i odpoczynek, dlatego tak dobrze boho sprawdza się w salonach i sypialniach. Oto kilka naszych wskazówek jak urządzić sypialnię w stylu boho.

 

Frędzle, koronki i wzory etniczne

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów wystroju boho są wszelkiej maści dekoracje robione w stylu etnicznym. W sypialni podstawowym składnikiem wystroju są narzuty, poduszki oraz pościele. Aby jak najlepiej oddawały styl boho muszą być koniecznie kolorowe, pokryte koronkami i wzorami oraz przyozdobione frędzlami. Szczególnie świetnie sprawdzą się tutaj indiańskie pledy z grubej włóczki, narzuty przypominające cygańskie chusty czy też poduszki rodem z Ameryki Południowej. Jeśli chcemy zaścielić łóżko kocem musimy pamiętać, aby był on koniecznie bardzo długi. Wszystkie tkaniny powinny być wykonane w zgodzie ze stylem boho, czyli pochodzić z naturalnych i ekologicznych składników. Ciekawym pomysłem jest materiał zawieszony na ścianie w ramach zagłówka. Subtelny indiański symbol lub ornamentyka ludowa dodadzą mu dodatkowego uroku.

 

Ekologia przede wszystkim

Boho to styl będący niezwykle blisko natury, nawiązujący wręcz do hipisowskiej filozofii chwalającej cud boskiego stworzenia. Projekty wnętrz w stylu boho stają się coraz bardziej popularne. W sypialni, aby przekazać ideę boho, powinniśmy zainwestować w maksymalnie dużą ilość mebli z drewna naturalnego. Stoliki nocne mogą być na przykład wykonane z surowych kawałków drewna, oświetlenie zaś może stanowić lampa z ręcznie plecionym abażurem. Pożądane będą zwłaszcza materiały pochodzące z recyklingu. Dodatkowym elementem aranżacyjnym, które zapewni niezbędne połączenie z naturą, a przy okazji będzie praktycznym uzupełnieniem sypialni, są żywe rośliny. Duża ilość zieleni to nie tylko czyste powietrze, ale również atmosfera odprężenia, niezbędna podczas snu czy odpoczynku. Szczególnie warte uwagi są rożne gatunki palm, paproci oraz kaktusów. Rośliny mogą pojawić się na stolikach nocnych oraz parapecie, ale również bezpośrednio na podłodze lub zaplanowanym kwietniku.

 

Świątynia relaksu

Sypialnia w stylu boho to swoistego rodzaju połączenie buddyjskiej świątyni, wnętrza indiańskiego namiotu oraz chaty zlokalizowanej w Ameryce Łacińskiej. Ideą nadrzędną jest stworzenie świątyni relaksu, oddalonej od nowoczesnego i zabieganego świata, będącej w niedalekim sąsiedztwie przyrody. Kapitalnym pomysłem jest więc podzielenie sypialni na wewnętrzne strefy relaksu za pomocą np. baldachimu lub parawanu przyozdobionego światełkami. W ten sposób wnętrze stanie się jeszcze bardziej przytulne, a sypialnia zyska niezwykłą atmosferę. Wsparciem w budowaniu takiego klimatu będą lampion oraz świece usytuowane w pobliżu łóżka, a także figurki i obrazy nawiązujące do sztuki z rożnych kontynentów. Chaos, nietypowe połączenia oraz wykluczające się style to dominanta boho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »