Projekt domu Opuncja
Nowości projektowe

Nowość w ofercie – Projekt domu Opuncja

Lubisz skandynawski minimalizm połączony z nowoczesnością? Projekt domu Opuncja będzie idealny. Opuncja to nowoczesna parterowka, która zaskakuje prostą formą i wyjątkowo funkcjonalnym układem wnętrz. Na powierzchni użytkowej ok 90 m2 zaprojektowano wszystko czego może potrzebować 3-osobowa rodzina. Ten minimalistyczny dom, skrywa w sobie 30-metrowy salon wzbogacony panoramicznymi przeszkleniami, za którymi zaprojektowano przepiękny taras. Idealnie przemyślany układ funkcjonalny zapewni komfort użytkowania oraz przestrzeń wszystkim mieszkańcom.

Projekt domu Opuncja

Opuncja to doskonały przykład stylu architektonicznego nazywanego modern barn house. Projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły cechuje prosta bryła zaprojektowana na rzucie prostokąta i przykryta dwuspadowym dachem. Charakterystyczne elementy tego stylu to dach bez okapów oraz panoramiczne przeszklenia. W domach typu nowoczesna stodoła wysokie przeszklenia pojawiają się najczęściej na ścianie szczytowej, która idealnie doświetla strefę dzienną domu. Tak jest również w przypadku projektu domu Opuncja. Domy typu nowoczesna stodoła już z samej nazwy dedykowane są głównie dla terenów wiejskich. Jednak oszczędna forma bez nadmiaru detali tworzy minimalistyczny projekt domu, który dzięki nowoczesnej elewacji idealnie wpisze się zarówno w miejski, jak i wiejski krajobraz.

Projekt domu Opuncja

Elewację wykończono w nowoczesnym stylu. Wykorzystano tu blachę na rąbek stojący w jasnoszarym kolorze. Blacha w tym samym kolorze pojawiła się również na dachu oraz przy wykończeniu kominów. Elewacja stanowi niejako przedłużenie pokrycia dachowego schodząc naturalnie z dachu na elewację. Bryłę budynku ociepla szalówka elewacyjna w kolorze naturalnego drewna oraz drewniany taras. Drewniany taras to niezwykle modne i wyjątkowo efektowne przedłużenie domu. Wspaniale komponuje się też z zielenią ogrodu. W projekcie Opuncja taras został częściowo zadaszony. Dzięki temu mieszkańcy mogą cieszyć się urokami natury niezależnie od pogody. Wypicie kawy na tarasie w ciepły, deszczowy poranek nie będzie żadnym problemem.

Projekt domu Opuncja

Projekt domu Opuncja idealnie sprawdzi się na wąskich i płytkich działkach, których minimalna szerokość wynosi 16,5 m. W przypadku usytuowania projektu na wąskiej działce wejście główne do domu będzie znajdowało się na elewacji bocznej. Opuncja będzie pasowała również na działki z wejściem od południa. W przypadku takich działek, układ funkcjonalny domu powinien być tak dostosowany, aby salon znajdował się od strony drogi.

Projekt domu Opuncja

Opuncja jest projektem domu parterowego bez garażu. Układ funkcjonalny domu rozdzielono na dwie niezależne strefy użytkowe. Część dzienną tworzy otwarta kuchnia, w której wygospodarowano miejsce na duży stół jadalniany oraz przestronny salon z kominkiem. W części dziennej zaprojektowano cztery niezależne wyjścia na taras, dzięki czemu mieszkańcy mają swobodny dostęp do ogrodu. W salonie pojawiły się duże przeszklenia, które nadają wnętrzu przestronności i wprowadzają mnóstwo naturalnego światła. Część nocna ulokowana została po przeciwległej stronie domu. Tworzą ją dwie wygodne sypialnie oraz rodzinna łazienka. Układ funkcjonalny dopełnia wiatrołap z miejscem na pojemną szafę. W projekcie przewidziano ogrzewanie gazowe. Miejsce na piec gazowy wygospodarowano w łazience.

Rzut parteru w projekcie Opuncja

Chcesz więcej?
Jeżeli spodobał Ci się projekt domu Opuncja, ale chcesz go jeszcze dostosować do swoich potrzeb np. doprojektować garaż, użytkowe poddasze lub antresolę, koniecznie do nas zadzwoń 577-007-517. Pomożemy Ci spełnić te marzenia i z przyjemnością zaprojektujemy kolejną wersję Opuncji specjalnie dla Ciebie.

Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Opuncja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »