Projekt domu Jemioła 7
Nowości projektowe

Nowość w ofercie – Projekt domu Jemioła 7

Jemioła 7 to najnowszy projekt z tej niezwykle popularnej serii projektów w stylu nowoczesnej stodoły. To parterówka bez garażu wyróżniająca się nowoczesnym wykończeniem i idealnie rozplanowanym układem wnętrz. Jemioła 7 podobnie jak pozostałe projekty z tej serii posiada bryłę zaprojektowaną na rzucie prostokąta przykrytą dwuspadowym dachem bez okapów. Taka forma budynku gwarantuje dużą szybszą i łatwiejszą realizację w porównaniu z domami o skomplikowanej bryle.

Projekt domu Jemioła 7

Nowoczesna stylistyka

Projekt przyciąga wzrok nie tylko oryginalnym wykończeniem elewacji, na której pojawiło się naturalne drewno, ale również licznymi przeszkleniami. Na elewacji zastosowano deski elewacyjne w dwóch odcieniach, które w połączeniu z minimalistycznym, bezokapowym dachem podkreślają minimalistyczny charakter domu. Do stworzenia ciemniejszej elewacji wykorzystano deski opalane ogniem. To technika Shou Sugi Ban wywodząca się z Japonii. Intensywność czerni zależy od stopnia opalania. Technika ta dodatkowo uwidacznia strukturę drewna.

Projekt domu Jemioła 7

Wzdłuż tylnej elewacji pojawił się obszerny taras. Prowadzą na niego dwa niezależne wyjścia: z salonu oraz wyjście z największej sypialni. Taras z całą pewnością będzie idealnym miejscem na stworzenie przestrzeni do wypoczynku. Idealnie sprawdzi się tu wygodna kanapa oraz kawowy stolik.

Projekt domu Jemioła 7

Otwarta strefa dzienna

Układ funkcjonalny wnętrza został podzielony na strefę dzienną i nocną. Część dzienna to otwarta przestrzeń, na którą składają się salon z kominkiem, otwarta kuchnia z wyspą oraz jadalnia z miejscem na duży stół. Szerokie przeszklenia w tej części domu idealnie doświetlają wnętrze oraz stanowią piękny element dekoracyjny. Kuchnia w kształcie litery L gwarantuje dużą ilość miejsca nie tylko do przechowywania, ale również posiada duży blat roboczy. Atutem kuchni jest wyspa z miejscem do przygotowywania oraz spożywania posiłków.

Rzut parteru projektu domu Jemioła 7

W salonie wygospodarowano miejsce na wygodną kanapę. Kominek w salonie z całą pewnością umili czas w długie, jesienne wieczory. W części prywatnej domowników pojawiły się trzy sypialnie oraz ogólnodostępna łazienka. Sypialnia gospodarzy zastała zaprojektowana jako apartament gospodarzy, a więc posiada prywatną garderobę i łazienkę. Uzupełnieniem układu funkcjonalnego jest pomieszczenie gospodarcze przy wejściu oraz kotłownia.

Projekt domu Jemioła 7

Grupa budujących – Budujemy Jemiołę

Zachęcamy do dołączenia do grupy Budujemy Jemiołę, którą założyliśmy na Facebooku. Grupa to idealne miejsce do wymiany doświadczeń, zamieszczania zdjęć i filmów z realizacji oraz opinii o projekcie. Dzięki grupie możesz bez problemu nawiązać kontakt z osobami, które budują dom wg projektu z serii Jemioła.

Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Jemioła 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »