Aktualności,  Poradnik Inwestora

Dom w pełni inteligentny z systemem Smart Home Hörmann homee

Technologie smart home ułatwiają życie. Dlatego Hörmann oferuje jednostkę centralną Smart Home homee Brain. Umożliwia ona bardzo wygodne sterowanie napędami do bram i drzwi za pomocą aplikacji lub sterowania głosowego. A dodatkowo jest kompatybilna z innymi popularnymi systemami smart home i może być rozszerzana o dodatkowe urządzenia działające w technologii bezprzewodowej.

W doskonałym domu inteligentnym wszystkie urządzenia są ze sobą połączone tak, że można nimi łatwo i wygodnie sterować przez jeden system. Ale często produkty smart homee bazują na różnych protokołach radiowych i korzystają z własnych aplikacji do obsługi.

W jaki sposób uprościć ich zastosowanie? Dobrym rozwiązaniem integrującym jest właśnie Smart Home Hörmann homee – jednostka centralna, która po rozszerzeniu o dodatkowe moduły może komunikować się z wszystkimi urządzeniami niezależnie od wykorzystywanych przez nie technologii.

Kompatybilność bez ograniczeń

Modułowa budowa systemu pozwala na jego elastyczną rozbudowę w jedną spójną sieć. W dowolnym momencie możemy do niej przyłączyć, oprócz bram i drzwi także inne urządzenia Smart Home, takie jak: rolety okienne, instalację alarmową, oświetlenie, ogrzewanie, kamery monitoringu i wiele innych. I co ważne: wszystkie będziemy mogli obsługiwać, korzystając tylko z jednego systemu sterowania i jednej aplikacji.

Hörmann homee Brain – zasada działania

Centralną jednostką systemu jest Hörmann homee Brain Cube – biała poręczna kostka wyposażona we własną sieć Wi-Fi i zintegrowane sterowanie radiowe Hörmann BiSecur. Rozwiązanie to umożliwia bezprzewodowe sterowanie napędami do bram i drzwi oraz innymi urządzeniami firmy Hörmann, a także sprawdzanie ich statusu – nawet z dowolnego miejsca na świecie.

Protokół radiowy BiSecur białej kostki Hörmann homee Brain

Protokół radiowy BiSecur białej kostki Hörmann homee Brain umożliwia sterowanie bramami, drzwiami, odbiornikami radiowymi firmy Hörmann. Inne kolorowe kostki posiadają takie protokoły radiowe jak ZigBee, EnOcean lub Z-Wave umożliwiające sterowanie urządzeniami innych producentów, takimi jak oświetlenie, rolety, kamery i termostaty w grzejnikach.

Białą kostkę można ustawić w domu w dowolnym miejscu. Inne kolorowe kostki – w zależności od potrzeb i indywidualnego wyposażenia Smart Home – ustawia się na tej białej kostce. Kolorowe kostki posiadają różne protokoły radiowe obsługujące różne systemy Smart Home. Hörmann homee Brain Cube łączy je i pozwala na jednoczesną obsługę wszystkich zainstalowanych produktów firmy Hörmann oraz urządzeń innych producentów.

Prosta obsługa

Do obsługi systemu potrzebny jest smartfon lub tablet z bezpłatną aplikacją Hörmann homee (dla iOS i Android) lub komputer PC z aplikacją internetową. Możliwe jest także sterowanie za pomocą asystentów głosowych Alexa, Siri oraz asystenta Google.

Smart Home homee Brain

Dzięki Hörmann homee można sterować szeregiem różnych urządzeń gospodarstwa domowego za pomocą aplikacji lub interfejsu sieciowego: ryglować zewnętrzne drzwi wejściowe, otwierać bramę garażową, wjazdową i drzwi zewnętrzne, włączać oświetlenie lub regulować temperaturę w pomieszczeniach.

 

Tekst: Hörmann Polska, www.hormann.pl

Logo Hormann Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »