Nowości projektowe

Nowość w ofercie – kolekcja projektów ALIKANTE

Alikante to nowa kolekcja domów z użytkowym poddaszem charakteryzująca się zwartą bryłą. Domy o prostych bryłach, przykrytych dwuspadowym dachem są nie tylko funkcjonalne, ale również proste w budowie. Ich prostota pozwala na szybką i stosunkowo tanią budowę, co jest ważne dla wielu inwestorów z mniejszym budżetem i tych szukających oszczędności. Proste domy są również łatwe w utrzymaniu, ponieważ nie posiadają skomplikowanych elementów architektonicznych.

Domy o dwuspadowych dachach są również bardziej odporne na wpływ warunków atmosferycznych, niż domy o innych rodzajach dachów, co daje dodatkowe bezpieczeństwo dla jego mieszkańców. Jeśli więc poszukujemy taniego i trwałego domu, warto zwrócić uwagę na kolekcję projektów Alikante.

 

Projekt domu na zgłoszenie – Alikante

Alikante to najmniejszy projekt z tej serii. Posiada niecałe 80 m2 powierzchni użytkowej. Pomimo niewielkich rozmiarów bez problemu odnajdzie się tu 5-osobowa rodzina. Parter to oczywiście otwarta część dzienna z  licznymi przeszkleniami. Układ funkcjonalny parteru dopełnia dodatkowy pokój, który idealnie sprawdzi się jaki gabinet do pracy lub nauki bądź pokój dla gości.

Projekt domu Alikante

 

Projekt domu bez pozwolenia
Alikante posiada powierzchnię zabudowy mniejszą niż 70 m2. Daje to możliwość jego budowy na zgłoszenie. Budowa domu bez pozwolenia na budowę, a jedynie na zgłoszenie nie wymaga kierownika budowy oraz prowadzenia dziennika budowy. Inwestor, który zdecyduje się na budowę domu bez pozwolenia, razem z projektem będzie musiał złożyć oświadczenie, że inwestycja jest realizowana celem zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych.

Projekt domu Alikante

Dom realizowany na zgłoszenie musi być budynkiem wolnostojącym i posiadać nie więcej niż dwie kondygnacje. Obszar oddziaływania budowanego domu musi całkowicie mieścić się na działce lub działkach, na których jest realizowana inwestycja. Oczywiście każda budowa domu o powierzchni zabudowy do 70 m2 w drodze zgłoszenia musi spełniać warunki Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego bądź wydane przez urząd Warunki Zabudowy.

Projekt domu Alikante

 

Alikante 2 – dom z pięknym tarasem

Druga wersje projektu z całą pewnością różni się od swojego poprzednika. Autor projektu zdecydował się na zmniejszenie części dziennej celem powiększenia dodatkowego pokoju na parterze. Pojawiły się tu również większe przeszklenia dzięki czemu wnętrze jest świetnie doświetlone, a jednocześnie łączy się płynnie z tarasem.

Projekt domu Alikante 2

Zadaszony taras to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od warunków atmosferycznych. Takie rozwiązanie chroni przed nadmiernym słońcem w upalne dni oraz chroni przed deszczem i wiatrem w dni chłodniejsze. Zadaszony taras jest również doskonałym miejscem do organizacji imprez i spotkań z przyjaciółmi. Można tam urządzić strefę wypoczynkową i jednocześnie cieszyć się kontaktem z naturą.

Projekt domu Alikante 2

 

Projekt domu letniskowego – Alikante 3

Dla wszystkich którzy posiadają działkę rekreacyjną i marzą o większym domku letniskowym, który bez problemu można użytkować przez cały rok, opracowaliśmy projekt Alikante 3. Projekt różni się od drugiej wersji jedynie wykończeniem zewnętrznym. Autor projektu zaproponował tu tradycyjne wykończenie idealnie wpisujące się w naturalny krajobraz..

Projekt domu Alikante 3

Niewątpliwą zaletą domu letniskowego jest zadaszony taras. Można tam umieścić meble ogrodowe, grilla czy dodatkowe oświetlenie, co pozwoli na komfortowe korzystanie z tej przestrzeni nie tylko w dzień, ale również wieczorem. Taras to z całą pewnością doskonałe miejsce do wypoczynku, organizacji imprez i cieszenia się przestrzenią na świeżym powietrzu.

Projekt domu Alikante 3

Więcej o projektach z serii Alikante znajdziesz na stronie – Projekty domów ALIKANTE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »