Jak wybrać projekt domu?,  Porady architektów

Stwórz swoją wymarzoną altankę

Przydomowy ogród powinien być dla mieszkańców domu miejscem relaksu, spokoju i odpoczynku. Warto zadbać w nim o stworzenie miejsca, które będzie idealnie nadawało się do spotkań z rodziną bądź przyjaciółmi w miłej, domowej atmosferze. Takim miejscem z pewnością może okazać się altanka ogrodowa. Zapoznaj się z jej zaletami i zdecyduj się na projekt wyjątkowej altanki.

Charakterystyka altanki

Altana to konstrukcja, którą zwykle lokalizuje się w pobliżu domu i służy jako miejsce relaksu lub spotkania z przyjaciółmi. Jest to najczęściej otwarty, zawsze zadaszony obiekt, służący jako miejsce relaksu oraz spotkań z przyjaciółmi czy z rodziną. Obiekt może być wykonany z różnych materiałów, ale najczęściej jest to drewno. Ma za zadanie przede wszystkim chronić przed słońcem i przed deszczem i stwarzać komfortową atmosferę dla osób korzystających z niej. Kształt idealnej altanki nie jest narzucony i zależy on od wizji projektanta bądź też osoby chcącej postawić ją w swoim ogrodzie.

Projekt altanki ogrodowej ALTANKA 3Projekt altanki ALTANKA 3

 

Zalety ogrodowych altanek

Altanka to piękny dodatek do każdego podwórza bądź też ogrodu. Posiada wiele licznych zalet. Do nich zaliczyć możemy przede wszystkim walory estetyczne. Elegancka altanka upiększa ogród nadając mu niepowtarzalnego wyglądu i charakteru. Staje się on przytulniejszy i ciekawszy. Dodatkowo taka altanka ma duży potencjał na świetne ogrodowe przyjęcia i imprezy. Wystarczy doprowadzić do altany prąd i zamontować światło, aby cieszyć się latem, bawiąc się z najbliższymi do późnych godzin nocnych. Nie należy zapominać też o niewątpliwej zalecie altany, jaką jest ochrona przed słońcem, ale i złymi warunkami pogodowymi (deszcz, silny wiatr).

Projekt altanki ogrodowej ALTANKA 4Projekt altanki ALTANKA 4

Przydatne informacje

Należy nie zapominać, że altanki ogrodowe to ciężkie, dość masywne konstrukcje, które mogą zostać postawione jedynie na utwardzonym podłożu, chociażby na betonowym fundamencie. Zapewni to im stabilność. Również odpowiednie miejsce pod altanę musi być przemyślane. Najlepiej stawiać ją w zacisznej części ogrodu, nie od strony drogi, aby hałasujące samochody nie zakłócały spokoju i wyciszenia, którego oczekujemy. Ponadto decydując się na altankę wykonaną z drewna nie można zapominać o regularnej impregnacji tego materiału za pomocą specjalnych środków, aby zapobiegać niszczeniu się altanki oraz aby kolor drewna wyglądał zawsze soczyście, ale i intensywnie — pomimo upływu czasu.

 

Projekt altanki ogrodowej ALTANKA 2Projekt altanki ALTANKA 2

Idealne projekty altanek do ogrodu

Odpowiedni projekt to podstawa. Musi być przemyślany i dostosowany w pełni do potrzeb osób, które będą z niej korzystały. Sprawdzoną stroną z projektami jest strona domywstylu.pl. Oprócz projektów altanek, na stronie odnaleźć można projektu domów jednorodzinnych, projekty garaży oraz projekty w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. Na domywstylu.pl z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, a same projekty na pewno spełnią wszelkie oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Projekt altanki ogrodowej ALTANKA 1

Projekt altanki ALTANKA 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »