Projekt domu Amarylis 5
Realizacje

Zdjęcia z realizacji projektu domu Amarylis 5

Na przestrzeni ostatnich lat projekty domów na wąską działkę stają się coraz bardziej popularne. Skąd wynika ich rosnąca popularność? W ostatnim czasie zakup działki o dobrych proporcjach i kształtach jest zdecydowanie trudniejszy. Ogromne znaczenie mają również cięgle rosnące ceny nieruchomości. Działki węższe i o nieregularnych kształtach są zdecydowanie tańsze. Inwestorzy bardzo często mając do wyboru wąską i nieustawną działkę zlokalizowaną w świetnej lokalizacji, a dużą działkę na obrzeżach miasta, decydują się właśnie na to pierwsze rozwiązanie.

Wąska działka pomimo, że znacznie ogranicza kształt i wielkość budynku jaki może na niej stanąć, nie przekreśla możliwości postawienia funkcjonalnego i przestronnego domu. Projekt domu na wąską działkę wcale nie musi być nudny. Oferta projektów domów na wąską działkę jest na tyle szeroka, że z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź najpopularniejsze projekty domów na wąską działkę na stronie domywstylu.pl

Projekt domu Amarylis 5

Projekty z serii Amarylis

Jedną z najbardziej popularnych serii wśród projektów domów na wąską działkę jest seria Amarylis. To projekty domów z użytkowym poddaszem, które bez problemu wpiszą się na działkę o szerokości 17 m. Najbardziej lubiana przez inwestorów jest chyba piąta wersja tego projektu. Doczekała się ona wielu pięknych realizacji. Z wielką przyjemnością przedstawiamy kolejne zdjęcia z realizacji projektu Amarylis 5. Naprawdę z przyjemnością śledzimy losy naszych projektów i dumą prezentujemy kolejne zdjęcia otrzymane od inwestorów.

Amarylis 5 jest domem zaprojektowanym dla 5-osobowej rodziny. Na powierzchni użytkowej 156 m2 zaprojektowano wszystko czego może potrzebować współczesna rodzina. Program funkcjonalny domu podzielono na trzy oddzielne strefy użytkowe: dzienną, nocną i gospodarczą. W projekcie zaproponowano dwustanowiskowy garaż oraz dużą kotłownię na paliwo stałe z niezależnym wyjściem na zewnątrz. Z całą pewnością dużym atutem tego projektu jest obszerny taras znajdujący się na poziomie poddasza oraz zadaszony taras dostępny z salonu.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Amarylis 5

W projekcie przewidziano otwartą część dzienną z salonem, jadalnią i kuchnią. W salonie pojawił się kominek, który z całą pewnością umili czas w długie, jesienne wieczory. W projekcie przewidziano otwartą kuchnię, przy której pojawiła się spiżarnia. Inwestorzy zdecydowali się doprojektowanie wyspy kuchennej i rezygnację ze spiżarni.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Amarylis 5

Schody przeprojektowano na schody ażurowe. Taka konstrukcja nadała lekkości klatce schodowej wprowadzając jednocześnie więcej światła dziennego. Postawiono tu na drewno w kolorze orzechowym, co w połączeniu z drewnianą podłoga prezentuje się bardzo elegancko.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Amarylis 5

Zdjęcie z realizacji projektu domu Amarylis 5

W projekcie przewidziano aż trzy łazienki. Dwie ogólnodostępne i jedną prywatną zaprojektowaną przy sypialni rodziców. Największa sypialnia rodziców stanowi tzw. apartament gospodarzy, posiada bowiem własną łazienkę i garderobę, co z całą pewnością podnosi komfort jej uzytkowania.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Amarylis 5

Zdjęcie z realizacji projektu domu Amarylis 5

 

Usytuowanie domu na wąskiej działce

Zastanawiając się nad budową domu na wąskiej działce musimy dokładnie zapoznać się z możliwościami jej zabudowy. Wąska działka zazwyczaj boryka się z problemem bliskości zabudowy znajdującej się na sąsiednich posesjach.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, budynek można wybudować w odległości nie mniejszej niż:

  • 3 m od granicy z sąsiednią działką budowlaną. W takim przypadku budynek powinien być zwrócony w stronę tej granicy ścianą bez otworów okiennych i drzwiowych,
  • 4 m od granicy z sąsiednią działką budowlaną, gdy budynek jest zwrócony w stronę tej granicy ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi,
  • w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od granicy z sąsiednią działką budowlaną. W takim przypadku budynek powinien być zwrócony w stronę tej granicy ścianą bez otworów, pod warunkiem, że wynika to z ustaleń planu miejscowego lub decyzji o warunkach zabudowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »