Realizacja projektu Ariel
Realizacje,  Story

Idealny projekt domu – Reportaż z realizacji projektu Ariel

Realizację pani Justyny i jej męża śledzimy już od kilku lat. Pokazywaliśmy wcześniej zdjęcia z budowy oraz pierwsze zdjęcia wnętrz. Tym razem chcielibyśmy pokazać efekt końcowy, którym jest przepiękna realizacja domu według projektu ARIEL. „Projekt domu Ariel jest idealnie dopasowany do naszych potrzeb.” Takimi słowami pani Justyna podsumowała wybór projektu domu. Sprawdź jakie cenne rady z budowy podała nam pani Justyna oraz jak prezentuje się jej idealny dom.

Realizacja projektu Ariel

Decyzja o wyborze projektu

Ariel to wygodny i funkcjonalny parterowy projekt domu, który posiada optymalną powierzchnię 128 m², dzięki czemu nie wymaga rozłożystej działki. Było to jednym z  kryteriów, którym kierowała się pani Justyna z mężem przy wyborze projektu. Poszukiwali oni projektu domu, który posiada optymalną szerokość, tak aby idealnie wpasował się na ich działkę. Obiektem poszukiwań był dom parterowy z garażem w bryle budynku, którego powierzchnia użytkowa nie przekraczałaby 130 m2. Idealnym wyborem okazał się projekt Ariel. O tym, iż projekt Ariel był dobrym wyborem świadczy między innymi fakt, iż dom został wybudowany zgodnie z projektem. Jedyną zmianą była zamiana łazienki w sypialni głównej na pralnię. Poza tym cała budowa domu odbyła się zgodnie z projektem.

Realizacja projektu Ariel

Projekt domu Ariel

Projekt posiada prostą bryłę, bez zbędnych elementów dekoracyjnych, która została przykryta wielospadowym dachem. W bryle znajduje się dwustanowiskowy garaż, który tworzy praktyczny podcień na elewacji frontowej. Atutem projektu jest rozległy taras okalający budynek z dwóch stron. Jest on częściowo zadaszony, dzięki czemu umożliwia relaks na świeżym powietrzu niezależnie od warunków pogodowych.

Realizacja projektu Ariel

Układ funkcjonalny został dostosowany do potrzeb 4-osobowej rodziny. Otwartą część dzienną w projekcie tworzy salon połączony z jadalnią oraz kuchnią. Jest to otwarta przestrzeń, która zapewnia optymalną powierzchnię do wspólnego spędzania czasu w gronie najbliższych. W salonie z powodzeniem zmieści się wygodna narożna kanapa, która umożliwia relaks przy kominku.

Realizacja projektu Ariel

Realizacja projektu Ariel

W trakcie rodzinnych spotkań idealnie sprawdzi się połączenie jadalni oraz kuchni. W sąsiedztwie salonu znajduje się miejsce na duży stół jadalniany, który płynnie przechodzi do funkcjonalnej kuchni z wysoką zabudową. Kuchnia pomieści długi blat roboczy, szafki wiszące oraz praktyczną zabudowę, którą pani Justyna wykorzystała do ukrycia drzwi do spiżarni. Duża ilość miejsca do przechowywania pozwala zaoszczędzić miejsce na blacie, tworząc nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń użytkową.

Realizacja projektu Ariel

Realizacja projektu Ariel

Jednym z głównych atutów otwartej przestrzeni dziennej są liczne, wysokie przeszklenia. Jest to również jedna z zalet projektu, która ujęła za serce panią Justynę przy wyborze projektu. „Za serce chwyciły mnie duże okna, które pięknie prezentują się zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Kolejnym plusem jest otwarta kuchnia ze spiżarnią, małe łazienki, sypialnia z garderobą oraz taras, na który można wyjść z dowolnego pomieszczenia.” Rozległy taras okala budynek z dwóch stron. Dostęp na taras znajduje się zarówno z salonu, jadalni jak również z dwóch sypialni. Pozwala to na stworzenie różnych stref użytkowych na zewnątrz domu.

https://www.instagram.com/p/CeJytj9MbxZ/

Realizacja projeku Ariel

Część nocna została zaprojektowana w oddzielnej części domu. Jest to prywatna strefa domowników, na którą składają się trzy sypialnie, łazienka główna oraz toaleta. Główna sypiania gospodarzy ma dostęp do prywatnej garderoby oraz łazienki, którą pani Justyna przekształciła w pralnię. Główna sypialnia stanowi oazę spokoju, w której właściciele mogą się zaszyć i odpocząć po ciężkim dniu. Pani Justyna zadbała również o kącik piękności z toaletką, który znalazł swoje miejsce w sypialni.

Realizacja porjektu Ariel

Realizacja projektu Ariel

Dwa mniejsze pokoje idealnie sprawdzą się jako sypialnie dla dzieci. Podobnie jak w części dziennej sypialnie również posiadają duże okna, stanowiące wyjście na taras.

Porady z budowy

Zdaniem pani Justyny największą przeszkodą w budowie domu była niewiedza. Oboje z mężem nie mieli doświadczenia w budowie domu, dlatego też zdecydowali się na budowę domu w systemie zleconym. Do każdego etapu prac budowlanych oraz wykończeniowych wynajmowali sprawdzone ekipy z polecenia. Pomimo tego, mąż Pani Justyna na bieżąco nadzorował postęp prac, będąc codziennie na budowie. Budowa domu trwała od marca 2017 roku do lipca 2019 roku.

Realizacja projektu Ariel

Oboje uważają również, że warto szukać cenny porad u doświadczonych budujących w Internecie. Dlatego też jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych dołączyli do grupy budujących, którą założyliśmy na Facebook’u – Budujemy Ariele.

Koszty budowy

Budowa domu to ogromne koszty, które niejednokrotnie wiążą się z kredytem hipotecznym. Zapytaliśmy panią Justynę czy udało im się zmieścić w planowanym budżecie. „Niestety nie zmieściliśmy się w zakładanym początkowo budżecie. Dużo kosztów pojawia się dopiero podczas samej budowy. Nie da się przewidzieć wszystkiego zwłaszcza gdy buduje się dom po raz pierwszy i nie posiada wiedzy jak się za to zabrać.” Dodatkowe koszty ponieśli już na starcie inwestycji, kiedy zdecydowali się na wykonanie fundamentów „po znajomości”. Efekt był taki, iż musieli zapłacić nowej ekipie za poprawę i dokończenie prac fundamentowych. Zamiast oszczędności ponieśli dodatkowe koszty.

Realizacja projektu Ariel

Przy wykańczaniu wnętrza Pani Justyna poleca zakupy w sklepach internetowych, które często oferują szerszy asortyment w korzystniejszych cenach niż sklepy stacjonarne. W ich przypadku sprawdził się, również wybór dwóch stałych dostawców materiałów. Nawiązując stałą współpracę udało im się negocjować dodatkowe rabaty.

Realizacja projektu Ariel

Nowoczesne wnętrza

Wystój wnętrz była dla pani Justyna tak samo ważny jak wygląd domu i jego otoczenie. Aby zadbać o spójną całość skorzystała ona z usług architekta wnętrz. Dzięki temu możemy podziwiać nowoczesne wnętrza, w których brak jest zbędnych dekoracji. Każdy detal i ozdoba, która pojawia się we wnętrzu jest dokładnie przemyślana i dopasowana do całości aranżacji. Jest to wnętrze, którym warto się chwalić. Pani Justyna z powodzeniem prowadzi profil na Instagramie @home_by_justyna, na którym pokazuje zarówno dom i jego zadbane otoczenie oraz ciągle dopieszczane wnętrza domu. Na profilu poza zdjęciami pani Justyna chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami oraz odpowiada na pytania jej obserwujących. Zapraszamy do odwiedzenia profilu pan Justyny. Może Ariel będzie również waszym idealnym projektem domu.

Realizacja projektu Ariel

 

Wszystkie zdjęcia zostały opublikowane dzięki uprzejmości pani Justyny @home_by_justyna.

Pełna prezentacja projektu ARIEL oraz więcej zdjęć z realizacji znajdziecie na stronie projektu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »