BIURO PROJEKTÓW
577 007 517 577 007 517 (godz. 8 - 20)
przewiń do góry
łapka#ZOSTAŃwDOMU Pracujemy zdalnie możesz do nas zadzwonić lub napisać na czacie. Projekty wysyłamy bezpiecznie na bieżąco.
pokaż filtry
lupa

Projekt domu opieki społecznej dla osób starszych

(1)

Projekty domów opieki dla osób starszych i niepełnosprawnych to propozycja projektowa dla Inwestorów indywidualnych bądź instytucji państwowych, samorządowych lub kościelnych, którzy planują budowę obiektu energooszczędnego, o wysokim standardzie wykończenia oraz opieki nad pensjonariuszami. Prezentowany obiekt to budynek przeznaczony pod działalność placówki opiekuńczej, czyli domu opieki, domu pomocy społecznej bądź jako zakład opiekuńczo-leczniczy oraz sanatorium.

Pokoje 20| Łazienki 24| Garaż 0
Horyzont 817 m2
42 000 zł 41 750 zł

Domy opieki społecznej

Zgodnie z definicją i założeniami społecznymi dom opieki społecznej świadczy całodobowo usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające i edukacyjne na poziomie obowiązującego standardu osobom wymagającym całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, niemogącym samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, którym nie można zapewnić niezbędnej pomocy w formie usług opiekuńczych, w zakresie i formach wynikających z potrzeb tych osób. Projekt domu opieki HORYZONT (prezentowany powyżej) został zaprojektowany jako projekt domu spokojnej starości w oparciu o powyższe założenia.

Otoczenie i krajobraz budynku

Prezentowany obiekt został zaprojektowany w stylu tradycyjnym, którego architektura nawiązuje do staropolskich dworków. Jasna elewacja została wykończona kamiennymi narożnikami i przykryta dwuspadowym dachem w ciemnym odcieniu szarości. Budynek dzięki naturalnym materiałom wykończeniom, bez problemu wkomponuje w każdy krajobraz. Idealnym rozwiązaniem byłoby usytuowanie domu na terenach podmiejskich, w których malownicze zakątki i czyste powietrze pozwolą w ciszy i spokoju delektować się pięknem przyrody. Okoliczne tereny zielone mogą stanowić wspaniałe tereny do spacerów, relaksu i wypoczynku.

Funkcjonalność projektu

W projekcie domu dla seniorów zaprojektowano dwadzieścia pokoi mieszkalnych wraz z łazienkami, które zostały dostosowane do opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Projekt dysponuje pokojami jednoosobowymi oraz dwuosobowymi. Pokoje są przestronne i dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Szerokie korytarze, klatki schodowe oraz winda mają zapewnić wygodę w użytkowaniu oraz bezpieczeństwo dla pensjonariuszy. W celu zapewnienia odpowiedniej opieki medycznej w projekcie domu opieki znajduje się pokój pielęgniarek, gabinet lekarski oraz pokój do rehabilitacji. Uzupełnieniem całego programu funkcjonalnego jest zaplecze kuchenne i sanitarne oraz wspólna część rekreacyjna.

A Ty już wiesz jaki projekt domu wybierzesz?

Jeżeli jeszcze nie masz sprecyzowanych potrzeb i wymagań. Zastanawiasz się od czego zacząć poszukiwania projektu, po prostu skontaktuj się z nami. Mailowo projekty@mtmstyl.pl lub telefonicznie 577-007-517. Chętnie wesprzemy Cię w wyborze projektu domu.

Zamknij filtry