przewiń do góry
pokaż filtry
lupa

Projekt domu opieki społecznej dla osób starszych

1 projekt

Projekty domów opieki dla osób starszych i niepełnosprawnych to propozycja projektowa dla Inwestorów indywidualnych bądź instytucji państwowych, samorządowych lub kościelnych, którzy planują budowę obiektu energooszczędnego, o wysokim standardzie wykończenia oraz opieki nad pensjonariuszami. Prezentowany obiekt to budynek przeznaczony pod działalność placówki opiekuńczej, czyli domu opieki, domu pomocy społecznej bądź jako zakład opiekuńczo-leczniczy oraz sanatorium.

Projekt domu Horyzont
Pokoje 20| Łazienki 24| Garaż 0
817 m2
86 000 zł

Domy opieki społecznej

Zgodnie z definicją i założeniami społecznymi dom opieki społecznej świadczy całodobowo usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające i edukacyjne na poziomie obowiązującego standardu osobom wymagającym całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, niemogącym samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, którym nie można zapewnić niezbędnej pomocy w formie usług opiekuńczych, w zakresie i formach wynikających z potrzeb tych osób. Projekt domu opieki HORYZONT (prezentowany powyżej) został zaprojektowany jako projekt domu spokojnej starości w oparciu o powyższe założenia.

Otoczenie i krajobraz budynku

Prezentowany obiekt został zaprojektowany w stylu tradycyjnym, którego architektura nawiązuje do staropolskich dworków. Jasna elewacja została wykończona kamiennymi narożnikami i przykryta dwuspadowym dachem w ciemnym odcieniu szarości. Budynek dzięki naturalnym materiałom wykończeniom, bez problemu wkomponuje w każdy krajobraz. Idealnym rozwiązaniem byłoby usytuowanie domu na terenach podmiejskich, w których malownicze zakątki i czyste powietrze pozwolą w ciszy i spokoju delektować się pięknem przyrody. Okoliczne tereny zielone mogą stanowić wspaniałe tereny do spacerów, relaksu i wypoczynku.

Funkcjonalność projektu

W projekcie domu dla seniorów zaprojektowano dwadzieścia pokoi mieszkalnych wraz z łazienkami, które zostały dostosowane do opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Projekt dysponuje pokojami jednoosobowymi oraz dwuosobowymi. Pokoje są przestronne i dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Szerokie korytarze, klatki schodowe oraz winda mają zapewnić wygodę w użytkowaniu oraz bezpieczeństwo dla pensjonariuszy. W celu zapewnienia odpowiedniej opieki medycznej w projekcie domu opieki znajduje się pokój pielęgniarek, gabinet lekarski oraz pokój do rehabilitacji. Uzupełnieniem całego programu funkcjonalnego jest zaplecze kuchenne i sanitarne oraz wspólna część rekreacyjna.

A Ty już wiesz jaki projekt domu wybierzesz?

Jeżeli jeszcze nie masz sprecyzowanych potrzeb i wymagań. Zastanawiasz się od czego zacząć poszukiwania projektu, po prostu skontaktuj się z nami. Mailowo projekty@mtmstyl.pl lub telefonicznie 577-007-517. Chętnie wesprzemy Cię w wyborze projektu domu.

Zamknij filtry