koszyk
lupka
TERMONIUM - Kompletnym System Ociepleń Termo Organika. - zdjęcie tytułowe

Solidne ocieplenie domu, a w szczególności ścian budynku znacząco redukuje koszty energii potrzebnej do ogrzewania, zapewnia komfort cieplny i zdrowy mikroklimat w jego wnętrzu. Właściwa izolacja pełni ważne funkcje również w okresie letnim. To oczywiste. Co warto zatem jeszcze wiedzieć, zanim zabierzemy się za ocieplenie domu?

Wykonanie skutecznej izolacji cieplnej budynku jest absolutną koniecznością i wynika wprost z potrzeby zapewnienia komfortu dla użytkowników. Dobrze ocieplony dom potrzebuje znacznie mniej energii do ogrzewania lub chłodzenia przez co staje się zdecydowanie tańszy i ekologiczny w użytkowaniu. To jest trend, który już jest w budownictwie i będzie coraz bardziej dominujący, ze względu na drożejącą energię. Obecnie już zdecydowana większość projektowanych i realizowanych domów jednorodzinnych ma w dokumentacji ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem grafitowym z linii TERMONIUM o grubości 20 cm, a w przypadku budynków o tzw. standardzie pasywnym, grubość izolacji termicznej to nawet 30 cm grafitowego styropianu.

Warto pamiętać, że izolacja cieplna ma chronić budynek przed niskimi, jak i wysokimi temperaturami przez cały okres jego użytkowania - co najmniej kilkadziesiąt lat. Firma Termo Organika w odpowiedzi na oczekiwania klientów, opracowała specjalną linię produktów TERMONIUM do budownictwa energooszczędnego, które pozwalają na ochronę cieplną praktycznie wszystkich elementów budynku: ściany zewnętrzne (fasady), podłogi na gruncie, dachy i stropodachy, ściany fundamentowe, posadzki w garażach, itp.

Rozwiązania są znane i sprawdzone, a ich korzystny wpływ na komfort użytkowników jeszcze niestety tak mało doceniony. Wykonanie ocieplenia Systemem TERMONIUM znacząco obniża zużycie energii niezbędnej do jego ogrzania, zapewnia oszczędność pieniędzy oraz utrzymanie optymalnej temperatury w jego wnętrzu. Zastosowanie Systemu TERMONIUM ze styropianem odpowiedniej grubości gwarantuje oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych rocznie. Na polskim rynku ceny prądu, gazu, oleju opałowego, węgla, drewna czy biomasy idą mocno w górę. Eksperci są zgodni. Bez względu na to, w jaki sposób ogrzewasz dom i tak przepłacisz, jeśli nie ograniczysz zużycia energii poprzez wykonanie skutecznej termoizolacji domu. Zastosowanie nawet najtańszego paliwa nie zrekompensuje oszczędności, jakie uzyskasz dzięki ociepleniu budynku. Co warte podkreślenia ocieplenie systemem TERMONIUM redukując znacząco zużycie energii, ogranicza emisję CO2, a efekcie pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.

logo firmy Termoorganika
2024-06-17