przewiń do góry
Projekt domu Jemioła 5
Projekt domu Jemioła 5

Jemioła 5 to nowoczesna parterówka, która wyróżnia się na tle innych projektów domów parterowych. Prosta bryła zaprojektowana na rzucie prostokąta i przykryta dwuspadowym dachem prezentuje się niezwykle efektownie. To dzięki oryginalnej elewacji, dużym przeszkleniom i brakiem okapów projekt przyciąga wzrok i zaprasza do swojego wnętrza. Jemioła 5 to również nawiązanie to budownictwa wiejskiego. Jest odpowiedzią na potrzeby inwestorów szukających projektu w stylu nowoczesnej stodoły.

Elewacja z desek opalanych ogniem

Czarna elewacja w projekcie Jemioła 5 to zastosowanie desek opalanych ogniem. Technika ta wywodzi się z Japonii i nazywa się Shou Sugi Ban. Deski opalane ogniem nie zawsze są czarne. W zależności od stopnia opalania można uzyskiwać różne odcienie czerni. Taki sposób postępowania z drewnem lepiej ukazuje strukturę drewna. Elewacje wykończone opalanym drewnem staja się coraz bardziej popularne. Idealnie wpisują się w minimalistyczną architekturę, a w połączeniu z ciemny pokryciem dachowym wyglądają niezwykle oryginalnie.

Wyraźny podział stref użytkowych

Układ funkcjonalny domu został podzielony na trzy strefy użytkowe. Serce domu stanowi strefa dzienna ulokowana w jego centralnej części. Tworzą ją przestronny salon z kominkiem, otwarta kuchnia i sporej wielkości jadalnia. Dzięki panoramicznym przeszkleniom salon jest idealnie doświetlony i otwarty na ogród. Strefę nocną zaprojektowano z boku domu. Odnaleźć tu można trzy wygodne sypialnie i rodzinną łazienkę, Jedna z sypialni zaprojektowana została jako apartament gospodarzy z własną łazienką i garderobą. Jej komfort użytkowania podnosi również wyjście na taras. Część gospodarcza znalazła się po przeciwległej stronie domu. Składają się na nią garaż i kotłownia. Kotłownia posiada wyjście na zewnątrz co ułatwia wnoszenie opału.

2021-06-23