przewiń do góry
Projekt domu Mak 4
Projekt domu Mak 4

Mak 4 to projekt domu z użytkowym poddaszem idealny dla 4 – 5-osobowej rodziny. Idealnie przemyślany układ funkcjonalny rozważnie wykorzystuje każdy metr kwadratowy powierzchni użytkowej. Prosta bryła budynku przykryta została dwuspadowym dachem, co z całą pewnością wpływa na niższe koszty budowy oraz prostszą i szybszą realizację inwestycji. Dzięki dobrze dobranym materiałom wykończeniowym, projekt wpisze się zarówno w miejski, jak i wiejski krajobraz.

Oryginalne wykończenie elewacji

Prosta bryła budynku została urozmaicona dwoma podcieniami. Pierwszy wsparty na drewnianych kolumnach tworzy praktyczne zadaszenie strefy wejściowej. Drugi podcień usytuowany od strony ogrodu stanowi idealne zadaszenie tarasu. Oryginalny wygląd elewacji uzyskano dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów elewacyjnych. Oprócz białego tynku elewację zdobi brązowa klinkierowa płytka oraz szare płyty. Na dachu pojawiła się dachówka ceramiczna również w kolorze szarym.

Funkcjonalny parter

Mak 4 to propozycja domu z użytkowym poddaszem, w którym przestrzeń na poddaszu można wykończyć w późniejszym terminie. Układ funkcjonalny parteru zaspokoi wszystkie potrzeby mieszkańców, bez konieczności korzystania z poddasza. Parter podzielony został na dwie oddzielne strefy: dzienną i nocną, które zostały ulokowane po przeciwległych stronach domu. Część dzienna to kuchnia ze spiżarnią, salon z kominkiem oraz jadalnia z dużymi przeszkleniami. Część nocna to dwie wygodne sypialnie oraz rodzinna łazienka. Układ funkcjonalny parteru dopełnia wiatrołap z dużą szafą oraz pomieszczenie gospodarcze.

Poddasze do późniejszej adaptacji

Projekt domu Mak 4 należy do tych projektów, w których przestrzeń użytkową poddasza można zagospodarować w późniejszym terminie. Otwarta przestrzeń poddasza umożliwia dowolne jego wykorzystanie uzależnione od potrzeb jego mieszkańców. To oni mogą ukształtować je pod kątem funkcjonalności. Nasza propozycja to dwa przestronne pokoje, w których pod skosami zaprojektowano praktyczne szafy. Wygospodarowano również miejsce na dodatkową łazienkę, którą z całą pewnością docenią mieszkańcy. Istnieje możliwość rezygnacji ze wszystkich ścianek działowych, dzięki czemu może powstać duża, otwarta przestrzeń rekreacyjna.

2021-06-04