przewiń do góry
Projekt domu Fidżi
Projekt domu Fidżi

Fidżi to nowoczesny projekt domu w zabudowie szeregowej składający się z czterech segmentów. To propozycja projektowa dla osób szukających oryginalnej szeregówki z użytkowym poddaszem. Projekt wyróżnia się ciekawą bryłą oraz wyglądem zewnętrznym. Układ funkcjonalny skrywa wszystko, czego może potrzebować współczesna rodzina.

Prosta, a zarazem oryginalna bryła budynku

Bryła budynku została zaprojektowana na rzucie prostokąta. Jednostanowiskowy garaż został schowany w bryłę budynku, a całość przykryto dwuspadowym dachem. Na dachu pojawiła się blacha na rąbek stojący w szarym kolorze. Białą elewację urozmaicono drewnianą szalówką i stolarką w kolorze naturalnego drewna. Z całą pewnością oryginalności budynkowi nadają prostokątne lukarny, które nie tylko stanowią jego ozdobę, ale również zapewniają większą powierzchnię użytkową na poddaszu.

Otwarta część dzienna

Powierzchnia użytkowa jednego segmentu to 93 m2. Układ funkcjonalny każdego z segmentów został podzielony na część dzienną znajdującą się na parterze oraz nocną na poddaszu. Strefa dzienna stanowi otwartą przestrzeń. Dzięki dużym przeszkleniom wychodzącym na taras została dobrze doświetlona. Składają się na nią salon, jadalnia oraz otwarta kuchnia. Układ funkcjonalny parteru dopełnia łazienka, wiatrołap oraz jednostanowiskowy garaż.

Strefa prywatna na poddaszu

Część nocna ulokowana została na poddaszu. Prowadzą na nią ażurowe schody zlokalizowane w salonie. Strefa prywatna składa się z trzech wygodnych sypialni. Dwie z nich posiadają własną garderobę, która z całą pewnością zostanie doceniona przez Panią domu. Program użytkowy poddasza uzupełnia rodzinna łazienka. Dzięki zastosowaniu dużej ilość okien: lukarny z wysokimi przeszkleniami, okna połaciowe oraz okna szczytowe, poddasze jest odpowiednio doświetlone, a ilość światła dziennego w każdym pomieszczeniu na poddaszu jest zgodna w wymogami.

2021-08-18