przewiń do góry
Projekt domu Weranda 6
Projekt domu Weranda 6

Weranda 6 to nowość projektowa należąca do kategorii projekty domów nowoczesnych. Jest to projekt domu z użytkowym poddaszem i jednostanowiskowym garażem. Projekt charakteryzuje się prostą bryłą, zaprojektowaną na planie prostokąta z dwuspadowy dachem. Przestrzeń nad garażem została wykorzystana do zaprojektowania przestronnego tarasu. Projekt Weranda 6 podobnie jak wcześniejsze wersje projektu charakteryzuje się dużymi przeszkleniami w części dziennej domu, zewnętrznym kominkiem oraz piękną drewnianą pergolą.

Seria projektów Weranda w stylu nowoczesnej stodoły

Wszystkie projekty domów z serii Weranda posiadają cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnej stodoły. Bryła budynku została zaprojektowana na planie prostokąta i przykryta dwuspadowym dachem. Pierwsza wersja projektu z tej serii jako jedyna jest zaprojektowana w szkielecie drewnianym i posiada częściowe zadaszenie tarasu w postaci drewnianej pergoli. Pozostałe wersje projektu Weranda zostały zaprojektowane jako domy murowane. Na tarasie pojawiała się również rozbudowana pergola zacieniająca nie tylko taras na ścianie szczytowej, ale również ściany na elewacjach bocznych. Elementem wspólnym dla wszystkich projektów z tej serii jest zewnętrzny kominek, który umili wypoczynek na świeżym powietrzu w chłodniejsze wieczory. Kolejną wspólną cechą wszystkich projektów, z wyłączeniem projektu Weranda 4, jest antresola w części dziennej. Podnosi ona walory estetyczne wnętrza domu. W czterech pierwszych wersjach projektu znajduje się również wiata garażowa z wejściem do domu przez pomieszczenie gospodarcze. Projekt domu Weranda 5 został zaprojektowany na zamówienie, w związku z czym jego układ funkcjonalny odbiega od pozostałych wersji projektu. Powierzchnia użytkowa domu została powiększona o sypialnię główną na parterze. Pierwowzorem dla najnowszej wersji z tej serii był projekt Weranda 3, który został wzbogacony o jednostanowiskowy garaż, zaprojektowany w miejscu wiaty.

Oryginalna elewacja w nowoczesnym stylu

Weranda 6 wyróżnia się nowoczesnym wyglądem elewacji, na której zastosowano naturalne materiały wykończeniowe. Elewację w większości pokrywa deska szalówkowa w ciemnym kolorze, stylizowana na deski opalane ogniem. Dla kontrastu stolarka oraz konstrukcja pergoli zostały wykończone w ciepłym, naturalnym odcieniu. Strefa wejściowa wraz z garażem została wykończona kamieniem elewacyjnym, który pokrywa również zewnętrzny kominek. Grafitowa dachówka ceramiczna idealnie współgra z elewacją oraz podkreśla nowoczesny charakter domu.

Przestronne wnętrze z antresolą

Układ funkcjonalny w projekcie Weranda 6 charakteryzuje się otwartą i wielofunkcyjną strefą dzienną z antresolą. Centralne miejsce zajmuje kominek, który łączy się z kominkiem zewnętrznym. Rozdziela on funkcję salonu od jadalni, która jest połączona z kuchnią. W kuchni znajduje się duża ilość blatu roboczego oraz barek śniadaniowy. Z salonu oraz z jadalni znajduje się wyjście na rozległy taras zadaszony drewnianą pergolą. Jest to idealne miejsce do odpoczynku przy kominku oraz do urządzenia letniej jadalni. Nad salonem zaprojektowano antresolę. Wysokie, geometryczne przeszklenia zapewniają dużą ilość naturalnego światła oraz stanowią nieodzowny atut tego wnętrza. Układ funkcjonalny na parterze uzupełnia łazienka z pralnią. Strefa nocna została zaprojektowana na poddaszu i składa się z trzech sypialni oraz łazienki. Dwa mniejsze pokoje mają dostęp do przestronnego tarasu zlokalizowanego nad garażem. W projekcie znajduje się również część gospodarcza z jednostanowiskowym garażem oraz kotłownią.

Grupa budujących - Budujemy Werandy

Zachęcamy do dołączenia do grupy Budujemy Werandy, którą założyliśmy na Facebooku. Grupa to idealne miejsce do wymiany doświadczeń, zamieszczania zdjęć i filmów z realizacji oraz opinii o projekcie. Dzięki grupie możesz bez problemu nawiązać kontakt z osobami, które budują dom wg projektu z serii Weranda. Dołącz do grupy - czekamy na Ciebie :) W grupie zawsze raźniej.

2022-04-21