Realizacje,  Story

CYPRYS – ponadczasowy duet bieli i czerni.

Podjęcie decyzji o budowie domu to zaledwie początek drogi, jaką musi przejść Inwestor, by w końcu móc się cieszyć urokami mieszkania na swoim. Inwestorzy nierzadko napotykają pewne ograniczenia, które zawężają wybór projektu domu, poza tym każdy ma indywidualne potrzeby, gust i możliwości finansowe. Projekt dobrze dobrany do potrzeb domowników, dopasowany do warunków panujących na działce oraz możliwości finansowych inwestora gwarantuje sprawną realizację inwestycji i komfort późniejszej eksploatacji domu. Pamiętając o powyższych kryteriach, trafnie wybrany projekt domu to przede wszystkim projekt dostosowany do stylu życia rodziny. Potwierdzeniem tej tezy jest dom Joanny i Adama, wybudowany według projektu Cyprys.

cyprys_B&W6

Cyprys to reprezentacyjny i nowoczesny dom, który swoją stylistyką wychodzi poza utarte schematy. Geometryczne podziały, gzymsy, wykusz i zestawienie drewna z kamienną okładziną na elewacji dodatkowo uatrakcyjniają kompozycję budynku. Dwie pełne kondygnacje umożliwiają łatwą aranżację pomieszczeń, zarówno na parterze jak i na piętrze. Ten elegancki dwukondygnacyjny dom doskonale nadaje się do realizacji na niewielkich miejskich działkach. Między innymi dlatego Joanna z mężem zdecydowali się na ten właśnie projekt.

20150324_171044

„Razem z mężem Adamem szukaliśmy domu ponad rok. Zastanawialiśmy się nad rynkiem wtórnym jak i pierwotnym. Ale wybudowanym domom brakowało charakteru, nowoczesności. Nie mogłam żadnego przypisać do siebie. Każdy, który oglądaliśmy, miał już swoja duszę, swojego właściciela. Nasz dom to miał być nasz Azyl. Spełnienie naszego wspólnego marzenia. Cyprysa znaleźliśmy wspólnie w ofercie u dewelopera. Na każdy inny projekt później już tylko kręciliśmy nosem. Nie tylko projekt domu, ale i jego umiejscowienie (7 km od Bydgoszczy, z dala od głównych ulic, przy lesie, osiedle cechuje spokój, cisza) skusiło nas do zakupu. Cyprys jest nowoczesny, z elementami drewnianymi na elewacji, ma dużo przeszkleń, więc jest w środku jasno, jest praktyczny, zaś przestrzeń jest w pełni wykorzystana przez naszą 3- osobową rodzinę.”

Program funkcjonalny domu odznacza się troską o zaspokojenie potrzeb mieszkańców. Jest w nim widocznie zarysowany podział na strefę dzienną oraz nocną. Strefa dzienna jest zlokalizowana na parterze, którego centralnym punktem jest salon oraz otwarta kuchnia z jadalnią.

cyprys_B&W10

20150328_090056

Niewątpliwie atutem projektu jest dodatkowy pokój na parterze, mogący pełnić funkcję gabinetu.

20141212_223026_resized

Na parterze wygospodarowano również miejsce na część gospodarczą z praktycznym schowkiem pod schodami oraz łazienkę.

cyprys_B&W2

Strefa nocna zlokalizowana jest na piętrze, na którym zaplanowano trzy sypialnie, łazienkę i praktyczną garderobę. Każda z sypialni posiada wyjście na balkon.

20150320_192314

Budowa domu rozpoczęła się w 2013 roku przy współpracy z deweloperem nadzorującym wszystkie prace wykonawcze, które trwały rok. Przy budowie domu została zastosowana technologia Ytong Energio. Tak swój wybór technologii wykonania domu uzasadnia Joanna:

„To jeden z najcieplejszych i najzdrowszych materiałów budowlanych dostępnych na polskim rynku. Ze względu na swoje zalety nie trzeba było dodatkowo ocieplać domu. Ytong Energo szybko oddaje wilgoć, ponieważ jest materiałem paro przepuszczalnym. Ta cecha umożliwia wydostanie się nadmiaru wilgoci poza budynek. Dzięki tej właściwości w domu z Ytonga panuje mikroklimat wnętrz. Mury z bloczków Ytong charakteryzują się bardzo powolnym procesem przenikania ciepła z jednej strony ściany na drugą, co zapewnia wysoki komfort cieplny pomieszczeń (zimą jest ciepło, latem chłodno). Polecam budowanie taką metodą, jest ona szybka, czysta i prosta.”

Inwestorzy nie szczędzili środków zarówno na etapie budowy, jak i wykańczania domu. Zastosowali okna pięciokomorowe, trzyszybowe w kolorze antracytowym, zaś okno tarasowe powiększyli do 3,5 metra szerokości, tak, aby parter od strony ogrodu był jak najbardziej doświetlony naturalnym światłem. Taras również został powiększony, dzięki czemu Joanna i Adam posiadają 84 m2 pięknego drewnianego tarasu.

2

W całym domu zastosowano system centralnego odkurzania BEAM, który usuwa 99% brudu, cząsteczek kurzu, pyłu i innych alergenów z wszystkich powierzchni. Zebrane powietrze po oczyszczeniu wydmuchiwane jest na zewnątrz. Inwestorzy posiadają również system inteligentnego sterowania domem, który umożliwia im kontrolę i sterowanie pracy wszystkich urządzeń elektrycznych w domu i jego obrębie.

Ogrzewanie w całym budynku jest podłogowe, gazowe. Został zastosowany piec dwufunkcyjny Beretta, który dzięki technice kondensacyjnej jest bardziej wydajny i energooszczędny. Na podstawie pierwszych rachunków z okresu zimowego Joanna stwierdziła, iż takie ogrzewanie im się opłaciło i nie było potrzeby montowania dodatkowych grzejników.

Zapytaliśmy również właścicieli domu jak wyglądał ich budżet na budowę domu. Pani Joanna stwierdziła, iż na początku ustalili sobie z mężem biznesplan, zwłaszcza, że koszty budowy domu od dewelopera znali od początku. Pozostała im zatem kwestia wykończenia wnętrz i ogród. W tym właśnie momencie ich plany przerosły zakładany budżet. Pomimo przekroczenia pierwotnie zakładanego planu finansowego, Joanna i Adam zgodnie stwierdzili:

„Koszty budowy domu były ogromne. Nasz biznesplan powiększaliśmy trzykrotnie, ale udało się wykończyć cały dom. Budowa naszego domu była dla nas ogromnym wyzywaniem, a wykańczanie go niezapomniana przygodą i doświadczeniem.”

Aranżacja wnętrza domu jest nowoczesna i niezwykle ujmująca. W całym domu dominują tylko dwa kolory: biel i czerń. Wystrój wnętrz jest wyłącznie dziełem Joanny. Jeszcze w trakcie budowy szukała nowych pomysłów i sposobów ich realizacji we własnym domu. Podczas prac wykończeniowych codziennie nadzorowała ich postęp. Zapytaliśmy się dlaczego zdecydowała się na użycie tylko dwóch kolorów. Joanna odpowiada:

„Uznałam, ze kolor czarny i biały idealnie wkomponuje się w ten dom, że te kolory zawsze będą modne i szykowne. Dla mnie to ponadczasowy duet. Urządzanie wnętrza wymagało dyscypliny i wyczucia, by nie przesadzić i nie zaburzyć stylu. Efekt końcowy zaskoczył mnie samą. Jestem zadowolona i szczęśliwa, że razem z moją rodziną spełniliśmy nasze wspólne marzenie.”

20141212_223122_resized

Przedstawiona realizacja projektu Cyprys idealnie oddaje charakter tego projektu. Wykończenie budynku oraz wnętrza podkreśla tylko jego nowoczesny charakter i odzwierciedla duszę jego właścicieli. Na zakończenie zacytujemy słowa Joanny, którymi podsumowała przygodę swojego życia:

„Projekt Cyprys to spełnienie naszych marzeń i każdemu, kto planuje się budować, czy już się buduje, wybierze ten czy inny projekt domu życzę niezapomnianych wrażeń z budowy i spektakularnych efektów końcowych. W końcu realizujecie swoje marzenia.”

Szczegóły projektu Cyprys na stronie:

www.domywstylu.pl/projekt-domu-cyprys.php

2 komentarze

  • Wood

    Wnętrze tego domu zachwyca. POmimo małej ilości kolorów jest niepowtarzalne i wyjątkowe, jak cały projekt.

  • piękny dom proszę o adres mail mam kilka pytań

    proszę przysłać mi na mój mail Państwa mail bardzo podoba mi się ten domek, mam kilka pytań
    AsiaO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »