Inspiracje & Wnętrza

Jak zaaranżować atrakcyjny salon z kuchnią?

Coraz częściej w naszych domach spotkać można kuchnię, która połączona jest z salonem. Takie rozwiązanie cieszy się naprawdę wielką popularnością. Nowoczesne trendy w urządzaniu wnętrz wyraźnie mówią, że dzisiaj kuchnia powinna być pomieszczeniem otwartym na salon. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą stworzyć wnętrze piękne i spójne stylistycznie.

Kuchnia, która otwarta jest na salon to przede wszystkim optyczne powiększenie małych pomieszczeń. Jednocześnie pozwala to na bezpośredni kontakt między osoba, które przebywają w kuchni i tymi, które właśnie zajęte są czymś w salonie. Decydując się na kuchnię połączoną z salonem, można postawić na jej częściowe odgrodzenie przy pomocy drzwi przesuwnych lub wybrać niczym nieograniczoną przestrzeń. Wszystko uzależnione jest od naszych oczekiwań oraz preferencji.

grafit_w04

Spójna całość

Decydując się na zaaranżowanie kuchni wraz z salonem, trzeba pamiętać o tym, aby oba pomieszczenia utrzymane były w spójnej stylistyce. Takie połączenie prezentuje się bowiem najlepiej. Aby jednak kuchnia i salon nie były identyczne, a tym samym nie sprawiały wrażenia nudnych, można postawić na detale, które będą różnicowały kuchnię od salonu. Jedna dominująca barwa i dwa kolory dodatków to prosty sposób na to, aby stworzyć przestrzeń piękną, nowoczesną i zapadającą w pamięć.

bielik_dr-s_w04

Ogranicz dodatki do minimum

Tyczy się to zwłaszcza tych osób, które są posiadaczami raczej niewielkich kuchni połączonej z równie małym salonem. Zbyt duża ilość dodatków może sprawić, że pomieszczenia będą sprawiały wrażenie zagraconych. Decydując się na salon otwarty na kuchnię, należy również pamiętać o regularnym sprzątaniu obu pomieszczeń. Bez względu na to, w którym z nich zdecydujemy się przyjąć naszych gości, będą oni widzieli cały nieporządek panujący w którymś z obu pomieszczeń.

ariel_3_w05

Czym odgrodzić chociaż symbolicznie oba pomieszczenia?

Wiele osób podejmujących decyzję o urządzeniu kuchni połączonej z salonem decyduje się jednak na chociaż symboliczne odgrodzenie od siebie obu pomieszczeń. Pomysłów jest w tym wypadku całe mnóstwo. Jednym z tych bardziej nowoczesnych są szklane luksfery, które idealnie nadają się do wykonania niewielkiej ścianki. Dostępne są w bardzo wielu wzorach, przez co każdy może znaleźć ten idealnie komponujący się z jego wizją wystroju wnętrza. Jako symboliczne oddzielenie kuchni od salonu posłużyć może także półka z kwiatami, które jednocześnie wprowadzą do pomieszczenia odrobinę zieleni, a tym samym świeżości. Rośliny dobrać można do stylu pomieszczeń. We wnętrzu nowoczesnym idealnie sprawdzą się egzotyczne orchidee, w tym bardziej klasycznym na przykład popularne w Polsce fiołki afrykańskie.

jablon_w04

Kuchnia otwarta na salon to rozwiązanie architektoniczne, które stosowane jest coraz częściej. Z całą pewnością ma ono mnóstwo zalet. Decydując się na tak urządzony dom, trzeba jednak pamiętać, aby trzymać się kilku prostych zasad, które sprawią, że kuchnia połączona z salonem będzie prezentować się po prostu rewelacyjnie.

3 komentarze

  • Anetka

    Mam kuchnię połączoną z salonem i jestem bardzo zadowolona:) TV często oglądam z kuchni, np. jak kroję warzywa. Mam odgrodzone pomieszczenia tylko barkiem i jest spoko. Barek zasłania trochę kuchni, więc z salonu nie widać całego bałaganu, jaki panuje w zlewie czy na blacie.

  • Marcin C.

    Myślę, że sukces leży po stronie zaaranżowania obu tych pokojów w tym samym lub chociaż zbliżonym kolorze, żeby się nie różniły, a stanowiły stylizacyjną całość. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »