Porady architektów

Jak wybrać meble ogrodowe?

Ogród to miejsce, w którym spędzamy nasz wolny czas. Warto urządzić tę przestrzeń w sposób zgodny z naszymi upodobaniami. Z pewnością większość osób uwielbia relaksować się w swoim ogródku, bez względu na jego rozmiar. Niektórzy urządzają go jako miejsce wypoczynku, inni jako letnią jadalnie, jeszcze inni uprawiają przeróżne krzewy, owoce i warzywa. Podstawowym elementem każdego ogrodu są meble – z pewnością warto dostosować je do swoich potrzeb i zadbać o to, by były gustowne.

ambrozja_8_w3Wizualizacja projektu Ambrozja 8

Meble ogrodowe drewniane

Jeżeli lubimy klasykę, meble ogrodowe drewniane będą najlepszym wyborem. Istnieje cała masa przeróżnych mebli wykonanych z drewna. Najbardziej uniwersalnym wyborem będzie drewno o jasnej barwie – stół z kompletem krzeseł.

decyma_6_w4Wizualizacja projektu Decyma 6

Warto dodatkowo zainwestować w wygodny leżak z poduchami, na którym w upalne dni będziemy mogli się opalać. Stylowy leżak zapewni komfort wypoczynku, a dodatkowo sprawi, że lato na nabierze luksusowego charakteru.

decyma_7_w5Wizualizacja projektu Decyma 7

Na pewno warto zastanowić się, czy nasz ogród potraktujemy jako miejsce odpoczynku, czy raczej przestrzeń do grillowania i jedzenia. W przypadku pierwszej opcji z pewnością lepszym wyborem będą różnego rodzaju sofy ogrodowe.

kiwi_4_w3Wizualizacja projektu Kiwi 4

Jeżeli jesteśmy fanami kulinarnych przygód na świeżym powietrzu, wybierzmy stół z krzesłami, przy którym będziemy mogli cieszyć się wspólnymi posiłkami. Ostatnio bardzo popularne są biele, dlatego jeżeli pasuje to do naszego ogrodu i domu, możemy wybrać drewno pomalowane na biało. Świetnie będą się z nim komponować dodatki w odcieniach turkusu i różu – mogą to być kwiaty, świece, poduchy czy koce. Wszystko zależy od naszej inwencji.

 amarylis_2_w2Wizualizacja projektu Amarylis 2

Meble ogrodowe rattanowe

Drugą niezwykle popularną opcją są meble rattanowe. Ich największym atutem jest waga – są lekkie, dzięki czemu bardzo szybko można je przenosić z jednego miejsca w drugie. Rattanowe meble będą na pewno lepsze do miejsc, w których nie ma możliwości zadaszenia. Gdy tylko zacznie padać, będziemy mogli szybko przenieść je w bezpieczne miejsce.

calineczka_4_w2Wizualizacja projektu Calineczka 4

Wybór mebli wykonanych z rattanu jest naprawdę ogromny. Podobnie jak w przypadku mebli drewnianych trzeba podjąć decyzję, czy decydujemy się na stół z krzesłami umożliwiający spożywanie posiłków, czy na komplet o charakterze wypoczynkowym. Decydując się na pierwszą opcję, świetnym rozwiązaniem jest wybór rattanowego stołu ze szklanym blatem oraz wygodnych foteli. Dzięki temu czyszczenie stołu będzie wygodniejsze. Fotele możemy uzupełnić o wygodne poduszki.

elka_3_w3Wizualizacja projektu Elka 3

Drugim rozwiązaniem są kanapy z podnóżkami i małe stoliki. Ostatnio bardzo modny jest jasny rattan, który świetnie komponuje się z białymi dodatkami. Warto zapoznać się również z kanapami rattanowymi z estetycznymi zadaszeniami – będą fantastyczne w czasie lata. Rattan jest dość ozdobny, dlatego nie można przesadzić z dodatkami – na pewno lepiej będą się na nim prezentować tkaniny jednobarwne.

koliber_3_w3Wizualizacja projektu Koliber 3

Meble ogrodowe z palet

Jeżeli zależy nam na oryginalnych rozwiązaniach lub po prostu tanich, możemy sami wykonać meble ogrodowe z palet. Na początku warto dokładnie przygotować palety – umyć, oszlifować i pomalować na wybrany kolor (lub polakierować). Następnie połączyć palety w odpowiedni sposób – na stolik z palet możemy położyć szklany blat lub deskę, natomiast na kanapę poduchy lub materac (w zależności od rozmiaru). Częstym rozwiązaniem dla małych stolików wykonanych z palet są dodatkowe kółka, które świetnie się prezentują.

azuryt_2_w2Wizualizacja projektu Azuryt 2

2 komentarze

  • Modu

    Meble ogrodowy powinny spełniać szereg naszych wymagań, być: bardzo wygodne, trwałe, solidne, łatwe w utrzymaniu w czystości – dostosowane do naszych indywidualnych wymagań i gustu. Wszystkie te cechy posiadają nowoczesne meble aluminiowe, które mogą stanowić ozdobę zarówno małego, jak i dużego ogrodu, umilając domownikom rodzinny wypoczynek.

  • kasiakk

    Ja jestem zadowolona z mebli drewnianych mam już u siebie drugi sezon i bardzo dobrze mi się sprawują, zabezpieczone lakierem do drewna i dużo lepiej wyglądają jeszcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »