Inspiracje & Wnętrza

Sypialnia w drewnie

Czy istnieje wdzięczniejszy i przyjemniejszy materiał na aranżację sypialni, niż drewno? Wraz z modą na minimalizm i skandynawski design na dobre zagościło ono we współczesnym wyposażeniu wnętrz i coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie tego surowca w swoim domu. Dzięki niemu aranżacje stają się jasne, przytulne i niezwykle stylowe – poznaj pomysły na urządzenie sypialni w drewnie!

Drewno jest obecnie jednym z najpopularniejszych surowców, które są używane w interior designie. Dzięki niemu każda aranżacja sypialni zyskuje ciepłego, unikatowego charakteru i zachęca do spędzania w niej czasu. Bez względu na to, czy wybierzesz jasne czy ciemne drewno do jego wykończenia, w tym pomieszczeniu na pewno będziesz czuł się wyjątkowo!

cyprys_3_w06

Drewniane meble do sypialni

Jakie zalety ma sypialnia w drewnie? Można wyliczyć ich całe mnóstwo, począwszy od pięknego wyglądu na delikatności w dotyku kończąc: ten materiał jest niezwykle ciepły w odbiorze i doskonale sprawdza się w każdym wnętrzu. Drewno jest bowiem idealnym surowcem dla wszystkich, którzy są wrażliwi na piękno i lubią przebywać blisko natury – nie oznacza to jednak, że pomieszczenie ma przypominać szałas lub góralską chatkę. Sypialnia w drewnie oferuje wiele możliwości uczynienia tego miejsca naprawdę wyjątkowym! Dzięki niemu możesz śmiało urządzić je zarówno w stylu vintage, jak i tym bardziej nowoczesnym. Ogromną zaletą naturalnych materiałów jest to, że czynią każde wnętrze niezwykle przytulnym: nie jest nawet aż tak istotne, jaki odcień wybierzesz. Ciemne drewno będzie eleganckie, dostojne i pozwoli Ci się poczuć naprawdę luksusowo; jasne zaś sprawi, że sypialnia będzie wydawała się optycznie większa, bardziej przytulna i klimatyczna.

azalia_5_r04

Jak urządzić sypialnię w drewnie?

Dlaczego warto umieścić w sypialni drewniane meble lub elementy dekoracyjne? Przede wszystkim jest to niezwykle trwały materiał, który jest inwestycją na lata. Owszem, wraz z upływem czasu jego barwa może ulegać lekkiej zmianie, ale właśnie dzięki niemu surowiec zyskuje szlachetny, elegancki wygląd. Sypialnia w drewnie z pewnością sprawi, że będziesz chciał w niej spędzać czas z ukochaną osobą, relaksować się przy ulubionej książce lub spokojnie i wygodnie spać.

Jak wykorzystać drewno do wyposażenia wnętrza? Jeśli aranżacja sypialni ma być w stylu vintage, postaw na rustykalny klimat i romantyczne, delikatne dodatki. Drewniane łóżka z baldachimem lub w stylu prowansalskim uczynią ją wyjątkową! Jeśli zaś jesteś fanem nowoczesności i minimalizmu, postaw na meble posiadające sęki i niedoskonałości – to właśnie one czynią je wyjątkowymi i niepowtarzalnymi!

bachus_7_w10

Coraz częściej w produkcji mebli korzysta się w drewna pochodzącego z recyclingu: „nowe życie” otrzymują np. deski, z których można wyczarować jedyne w swoim rodzaju stoliki kawowe, pojemniki na drobiazgi, a nawet niewielkie szafki. Wystarczy je poddać lekkiej obróbce i lakierowaniu, a dodadzą każdej sypialni charakteru. Dużą popularnością cieszą się także palety – drewniane łóżko z nich zbudowane jest naprawdę wyjątkowe, a przy tym bardzo wygodne!

3 komentarze

  • Sandra

    Marzy mi się właśnie łóżko z drewnianych palet. Czy ktoś wie jaki (przekierowanie zostało osunięte) materac ortopedyczny będzie na takie pasował?

  • Drewno

    Moim marzeniem jest posiadanie takiej sypialni. Mam nadzieję, że pewnego dnia się to spełni 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »