Inspiracje & Wnętrza

O czym pamiętać wydzielając pokój dla dziecka?

Tworzenie pokoju dla dziecka to niezwykle trudne zadanie, które może okazać się ogromną przyjemnością. Jest to pokój, który powinien być funkcjonalny, ale również komfortowy i bezpieczny. Z pewnością niezwykle ważne jest to, czy pokój ten urządzamy dla dziecka, które ma niedługo przyjść na świat, czy też dla nieco starszej pociechy. W drugim przypadku pamiętajmy, że pomieszczenie to jest pewnym rodzajem osobnego, małego pokoju. Jeżeli nasze dziecko będzie lubiło swój pokój, z pewnością będzie lubiło spędzać czas w domu, blisko rodziców.

Pokój dla nowego domownika

Urządzając miejsce dla bardzo małego dziecka, warto postarać się, by znajdowało się blisko naszej sypialni. W ten sposób w każdej chwili będziemy mogli szybko przedostać się do dziecka, by w jak najlepszy sposób móc się nim zaopiekować. Tego typu usytuowanie z pewnością poprawi komfort naszego snu, gdyż mając naszego malucha w pobliżu, będziemy spać spokojniej.

ambrozja_3_r27

Małe dziecko nie jest w stanie wyrazić swoich upodobań, więc w dalszym ciągu większość decyzji należy do rodziców. Jest to jedyny moment, w którym możemy stworzyć wymarzony pokój dziecka. Jasne kolory, takie jak szary, błękitny, biały czy beżowy są jak najbardziej wskazane. Warto pamiętać o komfortowym fotelu, na którym zmęczona mama będzie mogła odpocząć, będąc jednocześnie blisko malucha.

ambrozja_3_r29

Inspirujące wnętrze dla dziecka

Pamiętajmy, że pokój dziecka powinien być radosny i inspirujący. W pierwszej kolejności zaplanujmy cześć, w której nasza pociecha będzie spać. Nie zapominajmy o zdrowym materacu, który sprawi, że nasze dziecko będzie rozwijać się prawidłowo. Sfera zabawy powinna być jak najbardziej zwariowana. Warto zainwestować w oryginalny system przechowywania zabawek, który umożliwi szybkie sprzątane i układanie różnych przedmiotów.

ariel_r13

Pomyślmy o zwariowanych dodatkach, jak hamak czy wiszące krzesło, które z pewnością sprawią dziecku wiele radości. Wybierając biurko i łóżko, spróbujmy znaleźć jak najbardziej uniwersalne meble, na przykład z możliwością regulacji wysokości. Dzięki temu nie będziemy musieli zbyt często wymieniać mebli wraz z dorastaniem dziecka.

amelia_mc_r18

Miejsca dla nastolatka

Zupełnie inaczej musimy podejść do wydzielenia pokoju dla nastolatka. Ta niemalże dorosła istota ma duże wymagania i z pewnością decydujące zdanie w kwestie doboru mebli i dodatków. Nie bójmy się urządzać pokoju dla dziecka w konsultacji z nim. Warto pamiętać, że im lepiej będzie się czuło nasze dziecko w swoim pokoju, tym większa szansa, że będzie chciało spędzać dużo czasu w domu, w pobliżu rodziny. Pokój nastolatka powinien posiadać kilka stref – miejsce do nauki, spania, a także zabawy. Dlatego, jeżeli mamy taką możliwość, postarajmy się, by pokój był duży.

grafit_w05

Częstym rozwiązaniem jest stosowanie antresoli, która wyraźnie odgradza miejsce snu od reszty pokoju. Warto pamiętać o uniwersalnych kolorach i meblach, dzięki czemu będą ponadczasowe. Jeżeli mamy duży dom, możemy się zastanowić nad wydzieleniem osobnej łazienki dla naszych dzieci. Z pewnością doda im to poczucia luksusu, a my będziemy mogli w swojej łazience czuć się komfortowo i spokojnie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »