Inspiracje & Wnętrza

Komfortowe i wygodne dodatki

Gadżety, dodatki i wszelkiego rodzaju przedmioty są niezwykle ważnymi dekoracjami. To właśnie dzięki nim nasz dom nabiera charakteru i prezentuje osobowości domowników. We wnętrzach minimalistycznych dodatki stanowią główną część wystroju wnętrz. W takim wypadku bardzo ważne jest zadbać, aby ich kolorystyka i forma była przemyślana i intrygująca. Najważniejsze jest to, by dodatki w naszym mieszkaniu były wygodne i jednocześnie podkreślały atuty wnętrza.

Oświetlenie – podstawowy element wystroju wnętrz

Większość architektów wnętrz twierdzi, że dobre oświetlenie jest najważniejszym elementem każdego pomieszczenia. Dzisiejszy rynek oferuje naprawdę wiele wspaniałych modeli lamp, które swoim designem przyciągają uwagę niejednego Klienta.

jezyna_w03

Sklepy z oświetleniem prześcigają się w nowych propozycjach i cenach. Jeżeli nasz dom jest bardzo duży i posiada wiele otwartych przestrzeni, powinniśmy się zastanowić, czy zależy nam na jednolitej stylistyce lamp, czy może różnorodnej. Zwłaszcza w salonie połączonym z kuchnią i jadalnią jest to bardzo ważna decyzja. Wszelkie ujednolicenia stylistyczne są dobrym pomysłem, dlatego warto korzystać z serii lamp, które posiadają w swojej serii lampę sufitową, kinkiety, a także plafony lub lampy stojące.

azuryt_2_w01

Oczywiście osoby, które lubią różnorodność, mogą spróbować wymieszać wiele różnych stylów, jednak należy zrobić to bardzo umiejętnie. W innym przypadku nasz dom może wyglądać jak sklep z gadżetami, a tego na pewno nie chcemy.

ambrozja_3_w04

 

Ekskluzywne i komfortowe fotele

Wiele osób zapomina jak wspaniałym elementem wystroju wnętrz, jest fotel. Oryginalny pod względem designu może stanowić unikatowe dzieło sztuki, natomiast jego komfort z pewnością będzie źródłem nieocenionej wygody. Fotel to wspaniałe miejsce na weekendowy odpoczynek w towarzystwie kubka ciepłej kawy lub ulubionej książki.

decyma_6_w02

To również wspaniały rodzaj mebla, który może stanowić intrygujący akcent kolorystyczny w minimalistycznym mieszkaniu. Jeżeli posiadamy duży salon, możemy spróbować urządzić go wykorzystując różne fotele – świetnie sprawdza się to w konfiguracji z jednokolorową sofą. Przykładowo czarna sofa z czterema różnymi fotelami o zwariowanych, geometrycznych wzorach. Co więcej, możemy samodzielnie wykonać poduszki na kanapę z materiałów, w których są nasze fotele. Dzięki temu uzyskamy ciekawą i oryginalną kompozycję, tworząc tym samym wspaniałe miejsce wypoczynku.

jagoda_w01

Tkaniny i materiały – źródło ciepła i poczucia bezpieczeństwa

Niezwykle ważnym elementem każdego mieszkania są wszystkie materiały, które się w nim znajdują. Koce, poduszki, zasłony, pledy, narzuty, pościel, dywany – te wszystkie przedmioty sprawiają, że dom staje się przytulny i cieplejszy w odbiorze.

feniks_w01

Warto spróbować patrzeć na te przedmioty nie tylko jako funkcjonalne i praktyczne, ale również potraktować je jako ważne elementy wystroju. Postarajmy się ujednolicić kolorystykę dobieranych dodatków, dzięki czemu będą stanowić integralny element wystroju wnętrz. Zwłaszcza w salonie, w którym przyjmujemy gości, przemyślmy dobrze grupę elementów, takich jak zasłony, firanki, poduszki i wszelkie koce będące źródłem ciepła. Jeżeli będą tworzyć spójną kompozycję, nawet leżące w nieładzie, będą wyglądać stylowo.

amulet_w05

1 komentarz

  • Re-Montex

    Bardzo mi się podobają te okrągłe w swojej formie krzesła, wydaje mi się, że muszą być bardzo wygodne: )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »