Jak wybrać projekt domu?

Jaką bramę garażową wybrać?

Projekt domu powinien uwzględniać miejsce na samochód, ponieważ w dzisiejszych czasach większość osób dysponuje własnym pojazdem. Warto pamiętać o tym, że na estetykę całej posesji wpływa każdy jej element. Idealna brama garażowa powinna być zatem nie tylko funkcjonalna, ale także dostosowana do charakteru danej nieruchomości. Profesjonalni projektanci domów jednorodzinnych doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego ich plany budowy zawsze wyróżniają się harmonijnym charakterem wszystkich elementów posesji.

Funkcjonalne bramy garażowe – sposób otwierania

Niewątpliwie bardzo ważną kwestią w wyborze bramy garażowej jest sposób jej otwierania. W naszym kraju najbardziej rozpowszechnione są modele uchylne, w których kluczową rolę odgrywa dolna część obiektu. Tego typy bramy garażowe nie są dobrym wyborem, jeśli dysponujemy stosunkowo małym podjazdem.

decyma_9_w4Projekt domu – Decyma 9

W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będą modele segmentowe, które ze względu na satysfakcjonującą szczelność często są wybierane w garażach ogrzewanych. Jeśli zależy nam na bramie zajmującej jak najmniej przestrzeni, strzałem w dziesiątkę będą modele rolowane, których mechanizm przypomina działanie rolety okiennej.

feniks_2_w4Projekt domu – Feniks 2

Obecnie stosunkowo rzadko spotykane są tak zwane bramy rozwieralne, których otwierane skrzydła zajmują dość sporo miejsca. Czasami można w nich zastosować napęd elektryczny, jednakże nie zawsze jest to możliwe. Projektanci domów stawiają na funkcjonalność, dlatego rozwieralne bramy garażowe raczej nie są przez nich polecane.

Brama garażowa – co wziąć pod uwagę?

Jeśli chodzi o estetykę, bramy garażowe mogą być tworzone na bazie różnych materiałów. Bardzo praktyczne i stosunkowo tanie okażą się modele z blachy stalowej. Pod kątem estetycznym świetnym wyborem będą obiekty wykonane z drewna. Można także skusić się na bramy na bazie blachy miedzianej lub aluminium powleczonego brązem.

ambrozja_9_w1Projekt domu – Ambrozja 9

Dostępne są modele z ociepleniem lub bez – jeżeli garaż stanowi całość z nieruchomością mieszkalną, lepiej zdecydować się na zabudowę z ociepleniem. Warto zadbać o swoją wygodę i skusić się na zamontowanie napędu elektrycznego. Dzięki temu otworzymy bramę za pomocą jednego przycisku na pilocie i unikniemy wysiadania z samochodu za każdym razem, gdy będziemy chcieli skorzystać z garażu.

ariel_7_w5Projekt domu – Ariel 7

Bramy garażowe powinny być jak najlepiej dopasowane do potrzeb użytkowników. Dobrym pomysłem mogą okazać się modele z oknem, które wprowadzą do wnętrza odrobinę naturalnego światła. Pod względem estetyki ciekawym rozwiązaniem są poziome przeszklenia, świetnie komponujące się z elewacją całej nieruchomości.

  perkoz_w1Projekt domu – Perkoz

W wyborze konkretnej bramy garażowej najlepiej kierować się wskazówkami specjalistów. Warto zamówić projekt domu, który uwzględniałby obecność tego obiektu. Współczesne bramy garażowe coraz częściej zachwycają atrakcyjnym wyglądem i stają się nie tylko funkcjonalnym, ale także dekoracyjnym obiektem. Najważniejsze jest, aby ich stylistyka była dopasowana do elewacji i architektury całej nieruchomości. Warto także zastanowić się nad dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak napęd elektryczny czy ocieplenie.

6 komentarzy

  • Dopler

    Dostosowanie stylistyki bramy do
    całego obiektu nie stanowi problemu. Panele bramowe mogą być pomalowane na dowolny kolor lub stanowić imitację drewna. Trudności mogą pojawić się jedynie w związku z wyborem odpowiedniego rodzaju bramy. Z doświadczenia wiemy, że najpopularniejsze są bramy segmentowe, jednak zarówno one jak i te rolowane, posiadają swoje plusy i minusy. Z tego powodu warto zapoznać się lepiej ze specyfikacją poszczególnych rodzai.

  • Adam

    Długo zastanawiałem sie na wyborem bramy i wybrałem z oferty firmy (adres strony ukryty przez administratora) podobną jak na projekcie feniks2, dlatego moim faworytem jest właśnie ten projekt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »