Jak wybrać projekt domu?

Jaką bramę garażową wybrać?

Projekt domu powinien uwzględniać miejsce na samochód, ponieważ w dzisiejszych czasach większość osób dysponuje własnym pojazdem. Warto pamiętać o tym, że na estetykę całej posesji wpływa każdy jej element. Idealna brama garażowa powinna być zatem nie tylko funkcjonalna, ale także dostosowana do charakteru danej nieruchomości. Profesjonalni projektanci domów jednorodzinnych doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego ich plany budowy zawsze wyróżniają się harmonijnym charakterem wszystkich elementów posesji.

Funkcjonalne bramy garażowe – sposób otwierania

Niewątpliwie bardzo ważną kwestią w wyborze bramy garażowej jest sposób jej otwierania. W naszym kraju najbardziej rozpowszechnione są modele uchylne, w których kluczową rolę odgrywa dolna część obiektu. Tego typy bramy garażowe nie są dobrym wyborem, jeśli dysponujemy stosunkowo małym podjazdem.

decyma_9_w4Projekt domu – Decyma 9

W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będą modele segmentowe, które ze względu na satysfakcjonującą szczelność często są wybierane w garażach ogrzewanych. Jeśli zależy nam na bramie zajmującej jak najmniej przestrzeni, strzałem w dziesiątkę będą modele rolowane, których mechanizm przypomina działanie rolety okiennej.

feniks_2_w4Projekt domu – Feniks 2

Obecnie stosunkowo rzadko spotykane są tak zwane bramy rozwieralne, których otwierane skrzydła zajmują dość sporo miejsca. Czasami można w nich zastosować napęd elektryczny, jednakże nie zawsze jest to możliwe. Projektanci domów stawiają na funkcjonalność, dlatego rozwieralne bramy garażowe raczej nie są przez nich polecane.

Brama garażowa – co wziąć pod uwagę?

Jeśli chodzi o estetykę, bramy garażowe mogą być tworzone na bazie różnych materiałów. Bardzo praktyczne i stosunkowo tanie okażą się modele z blachy stalowej. Pod kątem estetycznym świetnym wyborem będą obiekty wykonane z drewna. Można także skusić się na bramy na bazie blachy miedzianej lub aluminium powleczonego brązem.

ambrozja_9_w1Projekt domu – Ambrozja 9

Dostępne są modele z ociepleniem lub bez – jeżeli garaż stanowi całość z nieruchomością mieszkalną, lepiej zdecydować się na zabudowę z ociepleniem. Warto zadbać o swoją wygodę i skusić się na zamontowanie napędu elektrycznego. Dzięki temu otworzymy bramę za pomocą jednego przycisku na pilocie i unikniemy wysiadania z samochodu za każdym razem, gdy będziemy chcieli skorzystać z garażu.

ariel_7_w5Projekt domu – Ariel 7

Bramy garażowe powinny być jak najlepiej dopasowane do potrzeb użytkowników. Dobrym pomysłem mogą okazać się modele z oknem, które wprowadzą do wnętrza odrobinę naturalnego światła. Pod względem estetyki ciekawym rozwiązaniem są poziome przeszklenia, świetnie komponujące się z elewacją całej nieruchomości.

  perkoz_w1Projekt domu – Perkoz

W wyborze konkretnej bramy garażowej najlepiej kierować się wskazówkami specjalistów. Warto zamówić projekt domu, który uwzględniałby obecność tego obiektu. Współczesne bramy garażowe coraz częściej zachwycają atrakcyjnym wyglądem i stają się nie tylko funkcjonalnym, ale także dekoracyjnym obiektem. Najważniejsze jest, aby ich stylistyka była dopasowana do elewacji i architektury całej nieruchomości. Warto także zastanowić się nad dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak napęd elektryczny czy ocieplenie.

7 komentarzy

 • Segmentowe Bramy

  Nowoczesne bramy garażowe pozwalają na piękne dopasowanie do architektury ogrodu i do elewacji domu. Mnogość wzorów wykończenia posiadamy w bramach segmentowych, które posiadamy w swojej ofercie. Są to bramy bardzo uniwersalne na różnego rodzaju podjazdy, między innymi te krótkie, gdzie sprawdzają się świetnie. Szczerze je polecamy.

 • Adam

  Długo zastanawiałem sie na wyborem bramy i wybrałem z oferty firmy (adres strony ukryty przez administratora) podobną jak na projekcie feniks2, dlatego moim faworytem jest właśnie ten projekt

 • Dopler

  Dostosowanie stylistyki bramy do
  całego obiektu nie stanowi problemu. Panele bramowe mogą być pomalowane na dowolny kolor lub stanowić imitację drewna. Trudności mogą pojawić się jedynie w związku z wyborem odpowiedniego rodzaju bramy. Z doświadczenia wiemy, że najpopularniejsze są bramy segmentowe, jednak zarówno one jak i te rolowane, posiadają swoje plusy i minusy. Z tego powodu warto zapoznać się lepiej ze specyfikacją poszczególnych rodzai.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »