Jak wybrać projekt domu?

Oświetlenie zewnętrzne domu i podwórza

Już na etapie projektowania domu warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego oświetlenia, aby zadbać o nasze bezpieczeństwo także po zmierzchu. W trosce o funkcjonalność i estetykę, najlepiej skusić się na współpracę ze specjalistą, który pomoże dostosować oświetlenie zewnętrzne do naszych oczekiwań i charakteru danej nieruchomości. Właściwie rozmieszczone kinkiety, halogeny czy spoty okażą się niezastąpione w stworzeniu niepowtarzalnego klimatu.

amarylis_3_w3Projekt domu Amarylis 3. Szczegóły projektu na stronie – www.domywstylu.pl/amarylis 3

Oświetlenie zewnętrzne – o czym należy pamiętać?

Za pomocą odpowiednio dobranych lamp możemy zaakcentować wybrane elementy architektoniczne, zapewniając całej nieruchomości estetyczny wygląd. Odpowiednio oświetlony dom nie tylko lepiej się prezentuje, ale także wpływa na nasze bezpieczeństwo i komfort mieszkania.

pliszka_4_w1 Projekt domu Pliszka 4. Szczegóły projektu na stronie – www.domywstylu.pl/pliszka_4

Bardzo ważnym elementem posesji jest ścieżka łącząca się z tarasem, która powinna być dobrze widoczna w ciemności. Możemy skusić się na dekoracyjne słupki oświetleniowe i rozmieścić je wzdłuż wytyczonej trasy.

ariel_7_w3Projekt domu Ariel 7. Szczegóły projektu na stronie – www.domywstylu.pl/ariel_7

Dobrym wyborem okażą się także spoty – to specyficzne oświetlenie zewnętrzne często jest wybierane z myślą o wyeksponowaniu konkretnego terenu posesji, na przykład oczka wodnego czy miejsca na grill.

amarylis_5_w1Projekt domu Amarylis 5. Szczegóły projektu na stronie- www.domywstylu.pl/amarylis_5

Warto podkreślić, że świetlne instalacje często są wyposażone w pilot, dzięki czemu z łatwością można je dostosować do aktualnych potrzeb. Nie możemy również zapominać o samej werandzie – tutaj najlepiej postawić na ozdobne lampki, na przykład w formie niedużych kinkietów. Na rynku znajdziemy wiele tego typu modeli, w tym produkty emitujące światło od góry i dołu.

feniks_w2Projekt domu Feniks. Szczegóły projektu na stronie – www.domywstylu.pl/feniks

 

Ekologiczne i ekonomiczne oświetlenie domu – czy jest możliwe?

Efektowne oświetlenie domu i ogrodu wcale nie musi wiązać się z wyższymi opłatami za energię. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, producenci oświetlenia zewnętrznego nieustannie poszerzają swoją ofertę o modele energooszczędne, wykorzystujące nowoczesną technologię LED lub energię słoneczną. Dzięki takim rozwiązaniom zadbamy nie tylko o środowisko naturalne, ale także o własny budżet.

antara_w2Projekt domu Antara. Szczegóły projektu na stronie – www.domywstylu.pl/antara

Jednocześnie warto podkreślić, że oświetlony dom musi być przede wszystkim bezpieczny – a pod tym kątem niezastąpione okażą się lampy z czujnikiem ruchu, dostępne również w technologii LED. Z kolei wspomniane wcześniej słupki oświetleniowe mogą świecić w oparciu o energię słoneczną – solarne rozwiązania świetnie sprawdzają się zarówno w większych, jak i w małych przestrzeniach. Jednocześnie nie sposób odmówić im dekoracyjnych właściwości – nic dziwnego, że projektanci zachęcają do korzystania z oświetlenia w duchu eko.

decyma_8_w3Projekt domu Decyma 8. Szczegóły projektu na stronie – www.domywstylu.pl/decyma_8

Szeroki wybór kinkietów, reflektorów, słupków oświetleniowych czy lamp z czujnikiem ruchu spełni oczekiwania zarówno amatorów klasycznego stylu, jak i osób stawiających na nowoczesny design. Warto podkreślić, że lampy dostosowane do oświetlenia zewnętrznego są produkowane z materiałów o najwyższej jakości, dzięki czemu gwarantują odporność na działanie czynników atmosferycznych. Najlepiej zaufać profesjonalistom, którzy zaprojektują oświetlenie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb i budżetu. Z pomocą projektanta szybko urzeczywistnimy nasze marzenie o efektownie oświetlonej posesji.

 

5 komentarzy

 • Giovanni

  Świetny artykuł.
  Zapraszamy do nas: (adres strony został ukryty przez administratora) – architektura oświetlenia. Jako pasjonaci tworzymy unikalne lampy na zamówienie oraz autorskie z patynowanej miedzi w kolekcji Copperloft do których polecamy żarówki z Kolekcji Edisona. Mamy również w ofercie lampy od najlepszych producentów oświetlenia z dużymi rabatami! Nulight to też profesjonalne doradztwo – o oświetleniu wiemy wszystko!

 • Anna

  Ciekawy artykuł i piękne zdjęcia. Spoty, o których piszecie mogą być też sposobem na oświetlenie podjazdu. Pozdrawiam.

 • LED

  Ten projekt ariel 7 naprawdę fajny! Zastosowanie oświetlenia LED to bardzo dobry pomysł! 😉

 • Marek

  Prawda, oświetlenie zmienia wygląd całej posesji. Zaprezentowane na projektach w wpisie jest stylowe, rzekłbym nawet ekskluzywne i świetnie wkomponowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »