Inspiracje & Wnętrza

Nietypowe ściany w domu

Zwolennicy niestandardowych rozwiązań z zakresu aranżacji wnętrz często podkreślają, że jednokolorowe, zwykłe ściany powoli odchodzą do lamusa. Producenci farb wychodzą naprzeciw oczekiwaniom tak wymagających klientów, czego dowodem są farby magnetyczne, tablicowe czy świecące w ciemności. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób można je wykorzystywać w przestrzeni mieszkania – w tym zakresie nieoceniona okaże się pomoc doświadczonych projektantów, którzy regularnie śledzą najnowsze trendy dotyczące wykończenia ścian, dopasowując je do wybranego przez nas projektu domu.

Farba tablicowa – gdzie się sprawdzi?

Jednym z najgorętszych trendów są ściany pokryte farbą tablicową. Ich powłoka przypomina szkolną tablicę i nie jest to złudne wrażenie. Na takich ścianach z powodzeniem można pisać kolorową lub białą kredą, którą wystarczy zetrzeć gąbką, aby ponownie ujrzeć czystą, grafitową powierzchnię. Farba tablicowa świetnie sprawdzi się w dziecięcym pokoju lub w kuchni, gdzie pozwoli na zapisywanie ważnych notatek, tworzenie kredowych rysunków czy przekazywanie wiadomości pozostałym domownikom. Jej funkcjonalność okaże się nieoceniona – nic dziwnego, że cieszy się coraz większą popularnością na polskim rynku.

tablicowaZdjęcie z realizacji projektu Ariel. Szczegóły projektu na projektu na stronie – Projekt domu Ariel

Farby magnetyczne – najważniejsze zalety

A gdyby tak zamiast ściany stworzyć magiczną powłokę przyciągającą magnes? W dzisiejszych czasach jest to jak najbardziej możliwe – wystarczy sięgnąć po farby magnetyczne gwarantujące skuteczne przyciąganie. Dzieci z przyjemnością będą układać na nich kolorowe magnesy ze zwierzątkami, a dorośli będą przyczepiać do ich powierzchni ważne notatki czy listy zakupów. W praktyce, jedynym ograniczeniem ich zastosowania będzie nasza wyobraźnia. Warto podkreślić, że farby magnetyczne można stosować wraz z farbą tablicową, aby uzyskać efekt magnetycznej tablicy.

magnetyczneWnętrze projektu Amarylis. Szczegóły projektu na stronie – Projekt domu Amarylis

 

Farby świecące w ciemności – jak używać?

Producenci farb proponują asortyment o wielu dodatkowych właściwościach, a dowodem na potwierdzenie tej tezy są farby świecące w ciemności. Najlepiej zastosować je w porozumieniu z profesjonalnym projektantem, który wyjaśni, jakich rezultatów możemy się spodziewać. Jednym z modniejszych trendów jest tworzenie rozświetlającej poświaty, stanowiącej kluczowy element aranżacji utrzymanej w konkretnej stylistyce. Dzięki świecącym akcentom można wyczarować wystrój inspirowany gwiezdną konstelacją, który przeniesie nas do kosmicznej rzeczywistości. Taka aranżacja świetnie sprawdzi się w roli futurystycznego dzieła sztuki.

 atut_wnętrze_8Wnętrze projektu Atut. Szczegóły projektu na stronie – Projekt domu Atut

 

Ściany pokryte korkiem – dobry wybór?

Na koniec warto przyjrzeć się wnętrzom, w których na pierwszy plan wysuwają się ściany pokryte korkiem. Ich powierzchnia jest w rezultacie wielką tablicą korkową, którą można wykorzystywać na wiele sposobów. Jednocześnie należy podkreślić, że taka instalacja jest nie tylko funkcjonalna, ale także bardzo atrakcyjna pod względem estetycznym. Korkowe ściany pomogą stworzyć ciepłe, przytulne wnętrza w romantycznym, klasycznym, a nawet rustykalnym stylu. Nie muszą one obejmować całej powierzchni sypialni czy salonu – równie dobrze można je zastosować wyłącznie na jedną ze ścian. W obu przypadkach efekt przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania.

 korekWnętrze projektu Ametyst. Szczegóły projektu na stronie – Projekt domu Ametyst

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »