Inspiracje & Wnętrza

Przeszklone ściany – wady i zalety

Szkło znakomicie prezentuje się w przestrzeni domu, dlatego warto wykorzystać jego dekoracyjne atuty. Zamiast szklanych witryn czy dodatków do wnętrz można skusić się na bardziej rozbudowaną instalację, czyli przeszklone ściany. Najlepiej zaplanować je jeszcze przed rozpoczęciem budowy danej nieruchomości – projekt domu powinien uwzględniać obecność tego rodzaju ścian. Doświadczeni architekci z łatwością zaplanują szklaną instalację z uwzględnieniem metrażu i charakteru danej posesji.

Przeszklone ściany – dlaczego warto się zdecydować?

Profesjonalnie wykonane projekty domów z przeszklonymi ścianami przypadną do gustu każdemu miłośnikowi przestronnych, jasnych wnętrz. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą w sposób estetyczny wydzielić konkretny obszar nieruchomości. Takie instalacje są godne uwagi ze względu na relacje domowników – przezroczyste ściany nie pozbawiają kontaktu z najbliższymi, których bez przeszkód można obserwować przez transparentną taflę. Warto podkreślić, że samo szkło nie jest kłopotliwe w czyszczeniu – z łatwością można zadbać o jego estetyczny wygląd. Niewątpliwym atutem szklanych ścian jest stuprocentowa przepuszczalność światła. W praktyce, bez obaw można odgrodzić nimi przestrzeń pozbawioną okna, ponieważ światło dzienne dotrze do niej z sąsiedniego pomieszczenia. Osoby zainteresowane takim rozwiązaniem powinny ustalić z architektem, aby projekt domu uwzględniał tę kwestię. Jeśli zaś chodzi o charakter aranżacji, przeszklone ściany wspaniale komponują się z wystrojem inspirowanym stylem skandynawskim, w którym na pierwszy plan wysuwa się minimalizm w eleganckiej odsłonie. To doskonała propozycja dla miłośników przestronnych loftów. Położenie szklanej ściany warto skonsultować z architektem, który podpowie, w jaki sposób można z jej pomocą optycznie powiększyć dane pomieszczenie.

onyks_r10Zdjęcie z realizacji projektu domu Onyks. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Onyks

Projekty domów z przeszklonymi ścianami – czy zawsze są dobrym rozwiązaniem?

Montaż przeszklonych ścian wymaga precyzji i doświadczenia w wykonywaniu szklanych instalacji architektonicznych, dlatego osoby decydujące się na takie rozwiązanie powinny skorzystać z pomocy profesjonalistów, nie tylko przy sporządzaniu samego projektu budowy. Ponadto, transparentne rozgraniczenia nie każdemu przypadną do gustu. Przeszklone ściany najlepiej pasują do chłodnych, minimalistycznych wnętrz – jeśli ktoś nie jest przekonany do estetyki tego stylu, nie powinien decydować się na przezroczyste konstrukcje. Dla wielu osób wadą może być także brak intymności. Transparentne ściany zapewniają stuprocentową widoczność, więc nie sprawdzą się przy wydzielaniu sypialni lub osobnego pokoju dla dziecka.

onyks_r11Zdjęcie z realizacji projektu domu Onyks. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Onyks

W dzisiejszych czasach można zlecić wykonanie przeszklonych ścian zgodnie z indywidualnymi preferencjami dotyczącymi koloru szkła i jego szczegółowych parametrów. Warto wziąć pod uwagę to nietypowe rozwiązanie, aby zadbać o stylowy charakter aranżacji w modnej, minimalistycznej odsłonie. Profesjonalni projektanci wnętrz z łatwością dopasują rodzaj transparentnej instalacji do designerskich upodobań domowników.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »