Porady architektów

Jak urządzić miejsce do grillowania?

Wspólne grillowanie z przyjaciółmi czy rodziną już od wielu od lat jest jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu. Mało kto potrafi się oprzeć pysznej karkówce bądź kurczakowi prosto z rusztu. Warto zatem zaplanować na posesji przestrzeń przeznaczoną do spotkań przy grillu – najlepiej z pomocą architektów, którzy stworzą dla nas projekt domu z uwzględnieniem przydomowego ogrodu i miejsca do grillowania.

mak_2_w2Projekt domu Mak 2. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Mak 2

Murowany grill – czy warto się zdecydować?

Konstrukcja grilla jest podstawową kwestią, która wpływa na jego wygląd oraz możliwość wkomponowania go w estetykę całej posesji. Tanie grille sprzedawane w supermarketach nie są wygodne w obsłudze, a ich trwałość pozostawia wiele do życzenia.

feniks_w6Projekt domu Feniks. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Feniks

Z tego powodu o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wymurowanie grilla z wielopoziomowym rusztem, który idealnie wkomponuje się w zagospodarowywaną przestrzeń. Wystarczy poprosić architektów, aby stworzyli projekt domu z uwzględnieniem murowanego grilla – tak, aby jego wygląd jak najlepiej komponował się z elewacją i stylem posesji.

amber_2_w2Projekt domu Amber 2. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Amber 2

Jeśli chodzi o materiał do jego budowy, doskonale sprawdzi się cegła bądź kamienie naturalne, którym nie sposób odmówić estetyki. Warto również pomyśleć o specjalnym blacie, niezastąpionym podczas przygotowywania potraw oraz o miejscu przeznaczonym na przechowywanie opału. Projekt przestrzeni do grillowania może także uwzględniać specjalnie wygospodarowaną część do przyrządzania wędzonych mięs i ryb.

altanka_3_w1Projekt altanki ogrodowej Altanka 3. Szczegóły projektu na stronie: Projekt Altanki 3

Miejsce do grillowania – jakie jest odpowiednie?

Wybór właściwego miejsca do grillowania jest uzależniony od wielkości ogrodu oraz charakteru całej posesji – dlatego najlepiej zastosować się do rad projektanta. Praktycznym rozwiązaniem będzie umieszczenie grilla stacjonarnego na przydomowym tarasie. Jeśli jednak dysponujemy większym ogrodem, powinniśmy zastanowić się nad przeniesieniem stanowiska nieco dalej od domu. Dzięki temu będziemy mogli rozkoszować się przygotowanymi potrawami, nie tracąc kontaktu z naturą.

poziomkowy_2_w2Projekt domu Poziomkowy 2. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Poziomkowy 2

Oczywiście projekt przestrzeni do grillowania musi także uwzględniać dodatkowe elementy, które wpłyną na funkcjonalność i estetykę. Warto pomyśleć chociażby o położeniu chodnika i zamontowaniu oświetlenia zewnętrznego. Miejsce do grillowania może także znajdować się w pobliżu dekoracyjnych krzewów lub oczka wodnego. Bardzo ważna jest także nasza wygoda.

echo_3_w2Projekt domu Echo 3. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Echo 3

Dobrym pomysłem będzie postawienie grilla w pobliżu altanki, która zapewni nam ochronę przed wiatrem, deszczem czy palącym słońcem. Takie rozwiązanie okaże się strzałem w dziesiątkę dla osób, które często organizują spotkania z przyjaciółmi. Wystarczy ustawić na altance stół i krzesła, aby zagwarantować gościom komfortowe warunki do degustowania grillowanych przysmaków.

altanka_4_w1 Projekt altanki ogrodowej Altanka 4. Szczegóły projektu na stronie: Projekt Altanki 4

Odpowiednio wkomponowane w przydomową przestrzeń stanowisko do grillowania może być jedną z dodatkowych atrakcji w naszym ogrodzie lub stanowić jego centralną cześć. Warto zatem zadbać o to, aby miejsce do grillowania zostało uwzględnione w projekcie domu. Architekci z łatwością opracują wstępny szkic posesji, zgodnie z naszymi potrzebami oraz estetyką ogrodu.

Na zdjęciu głównym wykorzystano projekt domu Amarylis 5. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Amarylis 5

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »